Avrupa Bisiklet Şampiyonası Yapıldı…

06/07/2009  //     //  Yol Bisikleti

 

2009 Avrupa Yol Bisikleti Şampiyonası’nın son gününde 23 yaş altı erkekler kategorisinde Belçikalı sporcu Kris Boeckmans, birinci oldu…

23 yaş altı erkekler kategorisinde Belçikalı sporcu Kris Boeckmans, 175 kilometrelik etabı, 3 saat 59 dakika 7 saniyede tamamlayarak yarışın galibi oldu.

Aynı zaman ve tekerlek farkıyla ikinciliği Polonya’dan Jaruslaw Marycz, üçüncülüğü İtalya’dan Sacha Modola elde etti. 32 sporcu finiş noktasına aynı sürede girdi.

Bu kategoride yarışan 7 Türk sporcudan 4’ü yarışı tamamlarken, üç sporcu teknik nedenlerden dolayı yarışı terk etmek zorunda kaldı. Toplam 188 sporcunun yarıştığı 23 yaş altı erkekler kategorisinde 124 sporcu yarışı tamamlayabildi.

Fotoğraf: www.bisikletfederasyonu.gov.tr

  

[View:http://vimeo.com/5224867:550:0]
Video:
www.bisikletfederasyonu.gov.tr

Türk sporculardan gururumuz Ali Rıza Tanrıverdi ise grup finişi yaparak yarışı 32. sırada tamamladı. Ali Rıza Tanrıverdi Haziran ayında İspanya’ da yapılan 23.Vueta Al Besaya Junior Tour da 1.gelerek kürsüde gururumuz olmuştu. Genç milli takımımız ve ülkemizin onuru Ali Rıza Tanrıverdi ‘nin başarılarının artarak devam edeceğine inanıyoruz. Onu takip etmeye devam edeceğiz. Ülkemizde bulunan birçok cevherden toplum olarak bihaber olduğumuz gibi bu yetekeleri başarı yolunda yalnız bırakılmaması desteklenmesi gerektiğini önemle vurgulamak isteriz.  

   

 Veee Semra Yetiş… Ülkemizi temsil eden başarılarıyla Türk bisikleti gündeminde gösterdiği performanslarla en bilinen sevilen isim…

Semra Belçika ‘da  ilk grupla finiş noktasına vararak büyük başarı elde etti. Yetiş, birinci olan sporcunun yalnızca 1 dakika 15 saniye gerisinde tamamladığı yarışı 27. sırada bitirdi. 2 gün üstüste yarışan Semra ilk olarak 16. Akdeniz Oyunları’nda İtalya’da yarışarak grup finişi yapan ve yarışı 10. sırada tamamladı, Ertesi günkü Belçikada yapılan Avrupa Şampiyonasına katılmak için gece saat 02.00’de İtalya’dan Belçika’ya geldi. Bu kategoride yarışan tek Türk sporcusu Semra Yetiş oldu. Bu özverili yorulmak bilmeyen temposu ile Ülkemizi temsil için gösterdiği fedakarlık ve başarılarından dolayı tebrik ederiz. 

Hollandalı sporcu Black Chantal, 3.38.32.00’lık derecesiyle birinci sırada tamamlarken, İngiliz Katie Colclough, 3.39.26.00’lık derecesiyle 2.,üçüncü ise Hollanda’dan Marianne Vos 3.39.35.00’lık derecesiyle oldu.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın