Armstrong: Bisiklette Çok Fazla İkiyüzlülük Var

18/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Bir zamanların efsanesi Lance Armstrong hemen hemen bisikleti bırakmış durumda. Kendisi şu anda golf oynayarak, zihnini temizleyerek ve eskiden sahip olduğu ismini korumak için savaşarak vakit harcıyor.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde İtalya’ da bulunan Texas‘ lı bisikletçi İtalyan medyasına bazı önemli açıklamalarda bulundu. Armstrong, açıklamalarında hayat boyu spordan uzaklaştırma ve kendisine uygulanan cezalandırmanın diğer doping yapan bisikletçiler ile aynı olmadığı ve kendisine daha kötü davranıldığı üzerinde durdu.

 

Lance Armstrong, “ Suçlu olduğumu biliyorum. İnsanları incittiğimi biliyorum. Halktan özür diledim ve bazılarından kişisel olarak özür dilemek istiyorum. Ancak benim cezalandırmam, yaptığım suça göre bin kat daha fazla. İnsanların hatta aynı gemide olduğumuz zirvedeki bisikletçiler artı takım menajerleri ve doktorların o yılların sembolü olarak görmelerini anlayabiliyorum.” dedi.
Sözlerine devam eden Amerikalı, “Beni 5, 6, 7 hatta 10 kat daha fazla cezalandırabilirlerdi. Ancak 1000 kat daha fazla değil. İşin doğrusu ise, şu anki sporda, özellikle bisiklet sporunda çok fazla ikiyüzlülük var. Ben tam bir şeytan olmama rağmen, diğerleri kendi efsanelerini hala sürdürüyorlar.” üstü kapalı olarak bir çok kişiye ağır ithamlarda bulundu.

 

Hala George Hincapie ve Johan Bruyneel ile görüştüklerini söyleyen Amerikalı, diğerlerinin onunla tüm türden iletişimlerini kestiklerini aktardı ve “Nike ve Trek ile ilişkisi olanlar beni terk etti. Jim Ochowicz (eski Motorola, şu anda BMC’ nin menajeri) ve Eddy Merckx’ ten hiç ses olmadı. Çıkarlarının tehlikede olduğunu anlayabiliyorum ancak hala bazı ilişkileri yeniden kurabileceğimi umut ediyorum.” dedi.

 

 

“Bisiklet sürmeyi hemen hemen bıraktım.”

 

Lance Armstrong, bisiklet dünyasının hiç bir seviyesinde hiç bir şekilde tekrardan rekabete girmeyeceğine de değinen Armstrong, “Şu anda bisikleti reddettiğimi hissediyorum. Fit kalmak için koşuyorum ve çok fazla golf oynuyorum. Ayrıca kansere karşı verdiğim savaş devam ediyor.” dedi.

 

Sözlerine devam eden emekli bisikletçi, “Golf bana çok yardımcı oluyor. Golf malzemelerimi gittiğim her yere götürüyorum. Fit kalmak için koşuyorum ama kötü düşünceleri kafamdan atmak için golften daha iyisi yok. Bisiklet? Bir daha bisiklet sürmek yok. Geçtiğimiz yıl bisiklet sürmeyi hemen hemen bıraktım. Yalnızca arkadaşlarımla bisiklet sürüyorum.” diyerek, bisikletten ne kadar soğudunu aktardı.

 

Daha önce birçok kez 2009 yılında dönüş yaptığından beri doping kullanmadığını aktaran Armstrong yine bu konuya değinerek, “Şu ana kadar bir çok yalan söyledim ve bundan sonra yalan söyleyemem. Ancak tekrar ediyorum, 2009 yılında geri dönüş yaptığımda dopingten çok uzun süre uzak durmuştum. Eminim ki hala o döneme ait kan ve idrar örneklerim bulunuyordur. Eğer birisi gider ve örnekleri kontrol ederse, bana ait herhangi bir doping kalıntısına rastlayamaz.” dedi.

 

Armstrong’ la ilgili uzun bir süre daha bu tarz haberleri duyacak gibiyiz. Önümüzdeki günler bizlere doping ile ilgili daha neler sunacak göreceğiz.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın