Alonso’ nun Takımı Formula Teknolojisi ile Donatılacak

19/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Formula 1′ in süperstarı Fernando Alonso, 2015 yılında kuracağı takımda yarış pistlerindeki deneyimlerini pelotona taşıyacağına dair taraftarlarına söz verdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Formula 1 sezonunun sona ermesi ile birlikte İspanyol yıldızının 2015 yılında kuracağı takıma ilgin ayrıntılar da gelmeye başladı.

 

Fransız basınına bazı açıklamalarda bulunan 32 yaşındaki pilot, “Bisiklet takımı için 40 kişi çalışıyor olacak ve asıl işim Formula 1′ de yarışmak olduğu için, işlerini her gün beni aramadan yapabilecek insanlarla çalışmak istiyorum. Formula 1′ den tanıdığım yarış arabası ile tecrübesi olan kişiler ile çalışacağım. Bu kişilerden bazıları Benetton’ dan, bazıları Renault’ dan, bazıları da şu anki takımım olan Ferrari’ den olacak. Kuracağımız takımda yer alacak kişiler yüzde 100 inandığım, işlerini tutku ve tadını çıkararak yapacak insanlar olacak.” dedi.

 

Alonso’ nun kuracağı takım yalnızca İspanyol bisiklet camiası tarafından değil tüm bisiklet camiasında beklentileri oldukça yükseltmiş durumda. Özellikle 2 kez dünya şampiyonu olan ve tüm zamanların en önemli yarış pilotları arasında gösterilen Alonso’ nun böylesine bir kariyere sahip olması da beklentilerin böylesine yüksek olmasını sağlıyor.

 

Açıklamalarına devam eden Alonso, Scuderia Ferrari ile 2 yıllık daha kontratının olduğu, yarış kariyerine odaklanması gerektiğini ve en az 1 kez daha Dünya Şampiyonluğu yaşamak istediğini aktardı.

 

Kuracağı takım ile önemli ilerlemeler kaydettiklerini de belirten Alonso, 2015 yılında takımın en üst seviyede mücadele edeceğini belirtti.

 

Euskaltel Euskadi takımını devralması ile ilgili bazı sorunlar yaşandığına da değinen İspanyol, ancak uzun dönemde yaptığı en iyi şeylerden biri olacağından emin olduğunu da sözlerine ekledi.

 

“Euskaltel takımını son anda satın almama rağmen, 2014 için takımın hazır olmayacağını etrafımdakilere söyledim. Öte yandan, önümüzdeki dönemde mücadeleci olmak için sürekli önümüzde bakmalıyız. Takımı aldığımda eylül ayının sonuydu ve yeni bir takım kurmak için çok geçti. Ancak önümüzdeki yılda takımı kendi kafama göre kuracağım için mutluyum.” diyen Alonso, aynı zamanda UCİ ve Tour de France organizasyonlarından sorumlu kişilerle görüşmek istediğini ve çaylak hatalarını yapmak istemediğini belirtti.

 

Formula 1 teknolojisini takıma taşıyacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Alonso, “Her şey güzel gidiyor ve Formula 1′ den bilgi aktarımı yapacağız. Örneğin telemetri teknolojisi. Telemetri bir çok fırsatı bize sunabilir. Ancak, diğer tüm sporlar gibi bisiklet de yüksek bir seviye ulaşmış durumda. Büyük farklılıklar yaratmak gerçekten çok zor. Tüm bisikletçiler şu anda oldukça profesyonel ve rüzgar tüneli gibi tüm materyaller, hazırlıklar, teknikler, oldukça gelişmiş durumda. Daha küçük detaylara konsantre olmalıyız. En iyi teknolojiye sahip takım olmalıyız.” dedi.

 

Takımın 2015 yılında nasıl bir kadroya sahip olacağı ile iddialar sürekli ortaya atılmakta. Ancak Alonso Formula sezonunun sona ermesi ile birlikte tamamen takıma odaklanmış durumda.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın