Alessandro Petacchi 2 Sezon Daha Yarışacağını Açıkladı

31/10/2011  //     //  Yol Bisikleti

 

 

Bu yıl 47.Tour of Turkey’in 4.etabı ve Puan Klasmanı sıralamasını galip tamamlayarak 2011 Türkiye Turunun Yeşil Puan Mayo galibi Alessandro Petacchi(ALE-JET), İtalyan La Gazetta Della Sport gazetesi ile röpotajında 2 sezon daha yarışmak istediğini açıkladı. 3 Ocak 2012’de 38.doğum gününü kutlayacak olan İtalyan sprinter, 40 yaşına kadar yarışmayı hedefliyor.

 

 

 

Petacchi, 3 büyük turda etap galibiyetlerine sahip, puan klasifikasyonu iddialısı ve kariyerinde klasiklerdeki galibiyetler de bulunan tecrübeli sporcu 2 yıl daha iddiasını koruyacak. Fransa Bisiklet Turunda 6 etap, İtalya Bisiklet Turunda 22, İspanya Turunda 20 etap galibiyeti ile büyük tecrübe bu yılki performansından pek de memnun olmadığını belirtti. La Gazetta della Sport röportajında Cavendish ve Tony Martin arasında geçecek muazzam bir rekabetin olacağı bir sezonun geldiğine değindi. Yarışı bırakıp bırakmayacağı sorusuna ise; Bunun bir tutku olduğunu ve Sporunu % 110 ciddiyetle yaptığını söyledi.

 

Genç sporcuların yetişmesi, rekabetin artması ve yılların yorgunluğu ardından bu yılki performansından memnun kalmadığını belirten Petacchi 2 sezon daha yarışma kararı mutlulukla karşılandı. Petacchi’nin kimlere örnek olduğu sorusuna Elia Viviani ve Andrea Guardini’yi örnek gösterdi. Guardini bu yıl Türkiye Turunda adeta fırtına gibi esmiş ve ilk etaptan kendini göstermişti. HIzlı olduğunu vurgulayan Petacchi sürüşünü kendinden farklı olduğunu belirterek Guardini gibi yetenekli ve gelecek vaad eden yeni nesil sporcuların idolü durumunda. Bu açıklamaları ile Petacchi’yi bir aksilik olmaz ise 2 sezon daha parlak sarı bisikleti ile izleyeceğiz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın