Alberto Contador’un Kaval Kemiğini Kırdığı Doğrulandı

14/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 Fransa Bisiklet Turu’nun 10. etabında, yağmur eşliğinde inişe geçen Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), yoldaki çukura girerek sağ dizi üzerine kötü bir düşüş yaptı. Kaza sonrası takım arkadaşları ile 15 kilometre daha ilerleyen Contador ağrılara dayanamayarak mücadeleden çekilme kararı aldı. Fransa Turu’nun röntgen’inde yapılan ilk taramada 31 yaşındaki İspanyol yıldızın sağ kaval kemiğinin kırıldığı ve ameliyat olması gerektiği, Tinkoff-Saxo takımının yöneticisi Bjarne Riis tarafından doğrulandı.

 

TdF14-10Kaza

 

Riis, Fransa Turu’nun röntgen tırı yanındaki açıklamasında “Contador kaval kemiğini kırdı. Çok kötü bir kırık değil ancak yine de ameliyat olması gerekiyor. Şu an çok fazla ağrısı var, dikiş atılıyor. Tabii ki mental olarak yıkıma uğradı. Bu, onun turuydu. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar formdaydı. Buraya kazanmak üzere gelmiştik. Gerçekten çok yazık oldu.” dedi.

 

 

Yarışın erken bölümünde gerçekleşen ve belirsizliğini koruyan kazananın oluş şekli hakkında, “ Yokuş aşağı çok hızlı iniyordu, belki 60 ya da 70 km/h ile. Yoldaki bozukluk sebebiyle kontrolünü kaybetti. Belki de yemek yiyiyordu. Kazadan sonra bana ilk söylediği, çok ağrısı olduğu, yine de devam etmeye çalışacağını belirtmesiydi. Çok fazla ağrısı vardı bunu görebiliyordum çünkü normal pedal çeviremiyordu. Ne yapması gerektiğini sordu. Ben de ona, Alberto kendin karar vermelisin çok ağrın var dedim ve bisikletini durdurdu. Gerçekten çok ağrısı vardı.” dedi.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın