Alberto Contador 10.Etapta Kazası Sonrası Fransa Bisiklet Turu’ndan Çekildi

14/07/2014  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

 

2007 ve 2009 Fransa Bisiklet Turu’nun galibi Alberto Contador, bu yılın büyük favorilerinden biriydi. Turdaki iddiasını, formda olduğunu göstererek devam ettiren İspanyol yıldız, Pazartesi günü yağmur altında gerçekleşen 10.etaptaki şanssız kazası sonrası turdan çekilmek zorunda kaldı. Yarıştan çekilen Contador, kontrollerinin yapılması için ambulans ile hastaneye sevk edildi.

 

ContadorKaza-TdF14-10

 

Mulhouse’dan start alan 10. etabın, 67. kilometresinde, inişe geçildiğinde yoldaki çukur sebebiyle kontrolünü kaybederek düşen Alberto Contador, sağlık ekibinin medikal müdahalesini alarak, sağ dizinde bandaj ile yarışa döndü. Ana grubun yaklaşık 4 dakika gerisine düşmesine sebep olan kaza sonrası yarışa devam etmeye çalıştı. Mücadelesine, takım arkadaşlarının eşliğinde 15 kilometre daha devam eden Contador, takım arkadaşı Michael Rogers’a desteği için teşekkür ederek mücadelesini bitirdi.

 

10.Etaba, Fransa Bisiklet Turu lideri Tony Gallopin (Lotto-Belisol)’in 4 dakika 8 saniye arkasında başlayan Alberto Contador, bugünün zirve finişinde rekabetteki konumunu güçlendirmesi bekleniyordu. Tinkoff-Saxo takımının yıldızı Alberto Contador’un turdan çekilmesi, ilk haftanın büyük kayıplarına bir başka favoriyi daha ekletti. Büyük favorileri erken kaybeden 101.Fransa Bisiklet Turunda ikinci haftanın az sayıdaki rekabetçileri çok konuşulacak.

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın