2017 Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu

24/05/2017  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Road Bike News, Turlar ve Organizasyonlar, Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

logo

23-25 Mays 2017 tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu startı dün Mardin’den verildi. Bölge tanıtımı ve prestiji açısından önemli olan yarışa Mardin Valiliği tarafından da destek sağlandı. Yirmiye yakın yabancı sporcunun yanısıra Türkiye’nin farklı illerinden gelen ikiyüze yakın bisikletçi, Mardin’de düzenlenen 6 turluk 7 kilometrelik kulvarda yarıştı. Yarışmanın ikinci etabı Batman’da, üçüncü etabı ise Diyarbakır’da yapılacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bayram Akgül ise Uluslararası Medeniyet Bisiklet Turu’nu medeniyetlerin merkezi olan topraklarda başlattıklarını kaydetti.

Federasyon olarak Türkiye’de ayak basılmadık yer bırakmayacaklarının sözünü verdiklerini ifade eden Akgül, şöyle konuştu:

“Birkaç ay önce burada değil bisiklet turu yapmak, dolaşmak bile güvenli değildi. Bu huzur ortamını hem Türkiye’ye hem de dünyaya duyurmak için 5 ülkeden yabancı sporcularımız var. Yabancı ülkeden gelenler gidip kendi ülkelerinde burada yapılan turu anlatacaklar. Devlet bütün olanaklarını bu tur için harcadı.”

Daha detayli bilgi için
http://bisiklet.gov.tr/uluslararasi-medeniyetler-bisiklet-turu-1-gun-yarisi-23-25-mayis-2017-mardin-batman-diyarbakir/

Yazar Hakkında :

Genel olarak bisiklet sürmeyi seven, ulaşım aracı ve hayat biçimi olarak bisikleti benimseyen birisi.

1 Comment to “2017 Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu”

Bir Yorum Yazın