2014 Tour Down Under için Lotto Belisol Takım Kadrosu Açıklandı

24/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Lotto Belisol takım kadrosunda, 7.kez Tour Down Under’a start almaya hazırlanan Almanya Yol Şampiyonu Andre Greipel liderliğinde katılacak Belçika takımında Greipel’i, Adam Hansen destekleyecek. 2008 ve 2010 sezonunda iki kez turun lider mayosunu alarak sezon açılışını yapan Andre Greipel, yine sezonun ilk WorldTour yarışında yeni yarış yılına iyi başlamayı hedefliyor. Avusturalya’nın World Tour yarışı Tour Down Under’da 14 teap galibiyeti kazanarak en çok etap kazanan sporcu olan Lotto Belisol’ün Alman yıldızı Andre Greipel, geçtiğimiz yıl 3 etap galibiyeti almış, 6.etap galibiyeti ile kariyerinin 100.galibiyetini kazanmıştı.

 

 

Gorilla lakaplı Alman sprinterin güçlü domestiği Greg Henderson, dizindeki sakatlık sebebi ile bu yıl Tour Down Under’da Greipel için çalışamayacak. Henderson’un yerine her zaman Adam hansen’ı tercih eden Greipel, yine şaşırtmadı ve Avusturalya için kadroya Adam Hansen’i aldı. Tour of Turkey takım kadrosunda da Adam Hansen’i tercih ederek start alan Andre Greipel, geçtiğimiz yıl hem Hansen hem de Henderson ile müthiş bir sezon açılışı yapmıştı. 32 yaşındaki Avusturalyalı Adam Hansen, 2013 Giro d’italia 7.etap galibiyetini alarak, kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini kazanmıştı.

 

 

Greg Henderson’ın eksikliği Lotto Belisol’ün sprint trenindeki güç kaybını etki edecek mi? Lotto Balisol, sprint etaplarındaki galibiyet arayışları ile yine sezonun en iyi açılışını yapan takımlar arasında yer alabilecek mi? Belçika takımının tur için açıkladığı güçlü sprinterlerin merak edilen yeni sezon performansları için geri sayım başladı. 21 Ocak 2014’de start alacak WorldTour yarış takviminin gözde yarışı için, açılış etabını kaptırmak istemeyecek olan Andre Greipel ve izlenecek Lotto Belisol takım performansı ile cevabını bulacak. 21 Ocak’ta start alacak Lotto Belisol takım kadrosunda yer alan isimler: André Greipel (GER, Adam Hansen (AUS, Jens Debusschere (BEL), Olivier Kaisen (BEL), Jurgen Roelandts (BEL), Marcel Sieberg (GER) ve Stig Broeckx (BEL)

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın