2013 Fransa Turu Tanıtım Videosu Yayınlandı

05/03/2013  //     //  Yol Bisikleti

 

 

29 Haziran’da bu sene 100. yılını da kutlayarak başlayacak olan Dünya’nın en tanınmış spor organizasyonlarından ve bisiklet yarışlarından biri olan Fransa Turu’nun 100. yıl şerefine tanıtım videosu hazırlandı. Yarışa 4 ay kala şimdiden izleyicileri heyecanlandırmak, sporcuları bu yarışa daha fazla yoğunlaştırabilmek için başarılı bir girişim ve doğru zamanlama diyebiliriz. Neden doğru zamanlama, çünkü son birkaç aydır 7 defa Fransa Turu zaferi ünvanına sahip olan Lance Armstrong’un doping skandalının ardından Fransa Turu, UCI, USADA, WADA ve benzeri birçok kurum, kişi, organizasyon da prestijini ayaklar altına almıştı.

 

İnsanların bisikleti sevmesine, bisikletçilerin yol bisikletçiliğini ve yarışmayı daha çok sevmesine en büyük vesilelerden biri olan Fransa Turu, böyle bir leke ile aylardır dillerden düşmüyordu. Peki bu sene, 100. yıl

şerefine nasıl bir video hazırlandı?

 

[View:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ku_t6qpVoHU:550:0]

 

Fransa turunun organizatörü ASO tarafından hazırlanan video, youtube’da paylaşıldıktan sonra hızla birçok kişi tarafından izlendi. 2 dakika uzunluğundaki tanıtım videosu, hem de modern zamanın, hem de eski zamanların şampiyonlarının görüntüleriyle dolu. Fausto Coppi, Laurent Fignon ve Mark Cavendish gibi büyük isimleri videoda görüyorsunuz. Lance Armstrong’un videoda bulunmamasına şaşırmamak gerek. Skandalı bir kenara bırakırsak, bu kısa ve güzel videoda bu ismi görmek bile, bütün bisikletseverleri Fransa turuna karşı antipati duymaya yeterli olurdu.

 

 

Dileriz bu tür videolar, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu öncesi de her yıl bütün büyük kanallarımızda yayınlanır ve televizyonlarda boş konuşmakla meşgul politikacılar yerine biraz kaliteli, heyecanlı spor seyrederiz, halkımızı da bu büyük yarışa tanıtmış oluruz.

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın