2013 Dünya Şampiyonası Toscana’nın Resmi Ortağı Tanıtıldı – Toskana’dan Yeşil Mesajlar

01/02/2013  //     //  Yol Bisikleti

 

Bu sezon Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Toskana-İtalya, “Yeşil Toskana” mini sloganıyla da görsel şov sunacak. Bunun için Şampiyona’ya güç verecek olan ve projenin başından itibaren, Dünya Şampiyonası Projesi içinde yer alan Giorgio Tesi Group’un resmi olarak tanıtımı dün gerçekleşti. İtalya, bisikletli yaşam kültürü ve bisiklet sporundaki kültürel bağlılığını ileri düzeyde koruyan ülkelerin başında geliyor. Ülke kültürel mirasını 22-29 Eylül’de gerçekleşecek Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası ile özdeşleştirerek, iyi bir organizasyon sunabilme telaşında.

 

Önceki aylarda, Toskana’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası maskotunun, dünya şampiyonluk mayosu giydirilmiş Pinokyo olacağını açıklamıştık. Pinokyo’nun seçiminde, İtalyan masal kahramanının kullanılması, sadece ülke kültürünün bisikletle harmanlanması amacını değil, küçük seyircilerin bisiklet sporuna kaynaşlaştırılması hedefleniyor. Toskana’nın hazırlıkları sadece parkur, yol, maskot ile sınırlandırılmayıp, bu yıl şampiyona organizasyonunun açıkçası yıllardır sıradanlaştırılmış organizasyon mantığına da örnek olacak gibi görünüyor.

 

 

Dün tanıtımı yapılan Giorgio Tesi Group’un, Toskana ev sahipliğine yakışır süslemeleri ile yeşilllerle donatılmış şehirler ve parkur süslemeleri ile bisikleti hem spor hem de gündelik yaşamda ilke edinmiş kitlelerin hayranlığını ve ilgisini toplayacak. Ancak İtalya’nın bisiklet felsefesi sadece şuan ki yaşam döngüsünün değil, dünya geleceğine vermiş olduğu pozitif katkı. Şimdiye kadar hiç dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmamış olan Toskana, 400 bin seyirci, 200 televizyon kanalı ve dünya basını ile sünyaya açılacak sunum konusunda hayli titiz çalışıyor. Şampiyona boyunca, ev sahipliği yapacak olan Lucca, Pistoia, Montecatini Terme ve Floransa gibi şehirlerde yeşil süslemeler yapılık, hediyeler dağıtılacak.

 

Giorgio Tesi Group yöneticisi Fabrizio Tesi, “Dünya Şampiyonasına ortak, resmi destekçisi olmaktan çok mutluyuz. Pistoia ve Toscana toprakları bisiklet fanatiklerinin çok yoğun olduğu yerler. Bartali, Martini, Ballerini, Bettini, Cipollini ve Tafi gibi yıldızların doğduğu topraklar.


Bizler, bisikleti teşvik için tutkulu ve yeni bir görüntü ile bisikletin
yararlarını vurgulayacağız. Yerel toplulukları da teşvik edecektir.
Bizim için önemli olan etik değerlere sahip olan bisiklet sporunun
sadakat, dürüstlük için en iyi taşıt olduğunu hatırlatacağız.” dedi. Tesi grup ile ortaklık, projenin planlaması bazında uzun süredir devam ediyordu. Toscana Dünya Şampiyonasının Organizasyonunu, 2011 sezonunda son kez Giro’yu organize eden Angelo Zomegnan yürütüyor. Dolayısıyla, dünyaya organizasyon kalitesini sunmaktaki tecrübesini 2 sezonluk aradan sonra yeniden bir Zomegnan organizasyonuna tanık olacağız. Sıradan bir dünya şampiyonası olmayacağı kesin.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın