2011 Vuelta Galibi Juan Jose Cobo, Torku Şeker Spor Renklerine Katıldı

18/12/2013  //     //  Yol Bisikleti, Yol Bisikleti Haberleri

Torku Şeker Spor, profesyonel ligden sporcu transferi için bugün masaya oturdu. Uzun süredir görüşmeleri devam eden, sezonun bomba transferini kağıda döken Türkiye’nin ilk kıta takımı 2014 sezonu için 32 yaşındaki İspanyol yıldız,Juan Jose Cobo ile anlaştı. Dün akşam saatlerinde Türkiye’ye gelen Cobo ile kulüp toplantısı bu sabah saat 9’da başladı ve gün boyu süren görüşmeler sonunda bu akşam sözleşme imzalanarak, süreç sona erdi.

 

 

2008 Fransa Bisiklet Turu açılış etabı galibiyetiyle sarı mayoyu giyen Cobo, asıl çıkışını 2011 İspanya Bisiklet Turu(Vuelta a Espana) galibiyetini alarak yaptı. 15 etap, Angliru zirve finişindeki galibiyet performansı ile hafızalara kazınan sporcu, 2011 sezonundaki İspanya Turu genel sıralama liderliğindeki, Chris Froome’a karşı elde ettiği 13 saniyelik avantajı ve Vuelta galibiyeti unutulmadı.  2011 sezonunda yarıştığı takımı Geox-TMC’nin maddi problemler sebebiyle kapanması ardından 2012-2013 sezonu için Movistar takımına geçen İspanyol sporcu, 2 sezonu sakin geçirdi. Yeni takımı Movistar ile geçirdiği 2 sezon için Ağustos ayında karşılıklı verilen demeçlerde soğuk rüzgarların estiği hissediliyordu. İlk yılında Fransa Bisiklet Turu genel sıralamasını 30.sırada tamamlayan Cobo, 2012 Vuelta’da galibiyet ünvanını korumak için start aldı. Ancak, takım Alejandro Valverde‘yi takım lideri olarak seçti ve Cobo 67.sırada 2012 Vuelta‘yı tamamladı. İkinci sezonunda, Vuelta kadrosuna seçilmeyen Juan Jose Cobo için takımdan ayrılma dedikoduları baş göstermeye başlamıştı.

 

 

Torku Şeker Spor‘a geçtiğimiz sezon transfer olan David de la Fuente‘nin eski takım arkadaşı ve ötesinde çok da yakın dostluğu olan Juan Jose Cobo, bir süredir Torku Şeker Spor ile görüşüyordu.

 

 

Recep Konuk Sosyal Tesislerinde imzalanan sözleşme ile Torku Şeker Spor renklerine katılan İspanyol sporcu için bir süredir, Continental takıma transfer söylentileri gündemdeydi. Cobo, “Aslında performans olarak hiç bir değişiklik yok. Antrenmanlarıma aynı şekilde devam ediyorum. Bu yıl Giro’da şanssızlık yaşayıp geri kaldığımda ben de mutlu olmadım. Bir adım küçültüp Continental olarak düşünebilirim. Daha sonra geri dönüş örneklerine sayabileceğim bir sürü isim var.” demişti. 32 yaşında, henüz emeklilik kararı için çok erken olan Juan Jose Cobo‘nun Profesyonel yarışlara geçiş için seçtiği takımın Torku Şeker Spor olması, bugün dünya basınında bomba etkisi yaratacak görünüyor.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın