Yılın Büyük Turu Vuelta’da 8.Etap Zirve Finişi Galibi Alejandro Valverde

25/08/2012  //     //  Genel

 

Üç büyük turdan sonuncusu La Vuelta-İspanya Bisiklet Turu sezonun özlenen çekişmesini dolu dolu yaşatmaya devam ediyor. 8.etabın startını Lleida’dan alan yarış kafilesi içerisinde ilk kilometrelerden itibaren kaçış denemeleri için ataklar da ardarda boy göstermeye başladı. Etabın profilinde Andorra bölgesine yani İspanya’nın dağlık bölgesine yönlenecek yarış kafilesi günün zirve finişinde avantaj yakalamak üzere kaçış grubunda yer almaya çalıştı. Ardarda gelen kaçış denemelerinde 174,7 kilometrelik etabın 56.kilometresine kadar başarıya ulaşabilen kaçış grubu olmadığından gün, profilin ilk yarısını bol ataklı ve oldukça hareketli geçti.

 

 

Profilin ilk yarısını kaçış grubunda avantajı elde ederek geride bırakmayı hedefleyen çok sayıda takım ve sporcusu arasından, denemeler ancak 72.kilometrede 25 kişilik dev kaçış grubu ile başarıya ulaşabildi. Ana grubu silkelemeyi başaran dev kaçış grubunda tempoya dayanamayanlar kopmaya başladı. Ana gruba 1 dakikanın üzerinde zaman farkı açabilen 6 sporcu günün kaçış grubunu oluşturdu. 6 kişilik kaçış grubunda; Javier Ramirez(Andalucia), Amael Moniard(BMC), Javier Aramendia(CajaRural), Mickael Buffaz(Cofidis), Cameron Meyer(Orica-GreenEdge), Martijn Keizer(Vacansoleil) vardı. 6 isim ana gruba maksimum zaman farkını 9 dakikanın üzerine çıkarmayı başardıysa da, ana gruba tempo veren SKY ve Katusha takımı performansı karşısında zaman farkı tırmanışlar öncesi hızla kapanmaya başladı.

 

8.etap profilindeki 2 tırmanış kapısının ilki olan 154,4.kilometredeki kategori 2 tırmanışına geçilen Alto de la Camella öncesi kaçış grubunun zaman farkı avantajı 3 dakika 50 saniyeye kadar geriledi. Günün ilk tırmanışında kaçış grubundaki altılıdan tırmanış temposuna tutunamayan; Martijn Keizer(Vacansoleil) ve Javier Aramendia(CajaRural) kaçış grubundan kopmaya başladı. Yarış artık 4 kişilik lider grup ile devam ediyordu. İnişi değerlendirip kaçış grubunu silkelemeye çalışan Amael Moniard(BMC), iniş performansıyla yarışın liderliğini tek başına aldıysa da günün ikinci tırmanışı, yani etabın zirve finişine geçilirken kaçış grubu yeniden 4 kişi ile yarışın liderliğine devam etti.

 

 

Finiş çizgisine 13 virajı ile tırmanılan Collada de la Gallina’nın tırmanış eğimlerindeki duvar etkisi 7,2 kilometrelik tırmanış performansı sergileyen 4’lü için oldukça zorlayıcı geçti. Amael Moniard(BMC) zorlanıp kaçıştan koparken, Orica GreenEdge takımından Cameron Meyer temposunu koruyarak yarışın liderliğini finişe 4 kilometre kala aldı. Ana grup önünde ise Sky’ın verdiği tempo ile tırmanışa geçenler arasında SKY treninin taşıdığı takım lideri Chris Froome’un hemen ardından Alberto Contador geliyordu. Zirveye 3 kilometre kala Meyer’in solo tırmanış performansı, ana grubun sadece 45 saniye önünde devam ediyordu. Ana grubun istikrarlı temposu ve öndeki isimleri; Froome, Contador, Valverde, etabın favorisi ve kırmızı mayonun sahibi Joaquim Rodriguez’in takibi karşısında 45 saniyenin muhakkak kapanacağını gösteriyordu.

 

 

Ana grubun favori isimleri de son üç kilometre kapısından geçerken adrenalin yüklemeye başladı. Favoriler arasından ilk atağı Alejandro Valverde yaptı. Favorilerin cevabı uzun süremedi ve Valverde’nin atağı baskılandı. Ancak bu kez Chris Froome’dan gelen atağa tek cevap Alberto Contador’dan geldi. Froome, genel sıralamada Contador’dan 25 saniyelik avantajı ile 2.sırada olduğundan favorileri silkeleme performansını da tek başına sergilemek zorunda kaldı. Cameron Meyer’in ardından, kaçış takip grubu olarak ilerleyen Froome, Contador ikilisi finişe 2,4 kilometre kala Meyer’i yakaladı.

 

 

25 saniyelik avantaj baskısı ile tırmanışı göğüsleyen Froome’a Contador’un atağı finişe 800 metre kala geldi. Eğimin yeniden zorlayıcı olduğu bölümde atağını yapan Contador’a Froome cevap veremedi. Contador ise Froome’u silkelemenin rahatlığıyla kendinden emin zirve finişine ilerlerken son 100 metre kala kendisini yakalayan Alejandro Valverde ve Joaquim Rodriguez’in şokunu yaşadı. Joaquim Rodriguez, Giro’da yaşadığı hayal kırıklığı ve Valverde’nin de sezon içindeki aktif yarış performansları bu aşamada etkisini göstermişti. Contador her ne kadar dönüş hazırlığı için sıkı performans tuttuysa da yarışlardan uzak kalmış olması bugün finişe 100 metre kala yaşadığı sürpriz ile sezonu yarışsız geçirmenin en belirgin sonucunu yaşamış oldu.

 

 

Üç İspanyol Andorra dağlarında, kendi ülkelerindeki etap galibiyeti onuru için verdikleri mücadele ile profesyonel bisiklet camiasını, bütün sezon özlemle bekledikleri heyecanı yaşattılar. 3 büyük turun yıllardır en sönük geçen turu Vuelta bu yıl aksiyonları ve adrenalin vaadi ile diğer 2 büyük turu gölgede bırakmaya devam ediyor. Etap galibiyetini son anda kazanan Valverde genel sıralama iddiası için kaybettiği saniyeleri, etap galibiyeti bonusu olan 12 saniye ile bir nebze tolere etti. Joaquim Rodriguez beklenen etap galibiyetini alamadıysa da, mayosunu ve liderliği korudu. Alberto Contador etap üçüncülüğü ile Froome’a zaman farkını azaltmayı başardı. Chris Froome son kilometrede kaybettiği saniyeler sebebiyle 15 saniye geriden günü tamamladı.

 

 

8.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 4:06:39
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:15
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:23
6 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:33
7 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
8 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:00:39
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
10 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:00:42
11 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:00:44
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:02
13 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
14 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:05
15 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:06
16 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:24
17 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:25
18 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:01:30
19 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:34
20 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:01:37
21 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:01:45
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:47
23 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
24 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:01:57
26 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
27 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:04
28 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:23
29 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
30 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
31 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:31
32 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:02:41
33 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
34 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:02:50
35 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:02
36 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:06
37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
39 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
40 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:17
41 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:19
42 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:27
43 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:03:43
44 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:48
45 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:58
48 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:04:08
49 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:05:05
50 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:05:11
51 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:05:12
52 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:05:16
53 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:05:18
54 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
55 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
56 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:07
57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:06:24
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:06:26
59 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:06:30
60 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:48
61 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
62 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
63 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
64 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
65 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:06:03
66 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:07:20
67 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
68 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:43
69 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:08:06
70 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:08:44
71 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:09:10
72 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
73 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
74 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
75 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
76 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
77 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
78 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
79 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:09:39
80 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:42
81 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:12:06
82 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
83 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:13:11
84 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:13:38
85 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
86 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
87 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
88 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
90 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
91 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:13:57
92 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:49
93 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
94 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
95 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
96 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
97 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
98 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
99 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
100 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
101 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
102 Javier Chacon (Spa) Andalucia
103 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
104 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
105 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
106 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
107 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
108 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
109 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
110 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
111 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
112 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
113 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
114 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
115 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
116 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
117 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
118 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
119 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
120 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
121 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
122 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
123 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
124 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
125 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
126 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:15:41
127 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
128 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
129 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
130 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
131 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
132 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
133 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
134 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
135 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
136 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
137 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
138 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
139 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
140 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:16:24
141 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:16:26
142 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:16:31
143 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:16:32
144 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:16:57
145 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:17:59
146 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:18:53
147 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
148 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
149 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
150 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
151 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:19:20
152 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:19:22
153 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:19:34
154 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
155 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:19:40
156 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:19:42
157 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
158 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
159 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
160 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
161 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge
162 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
163 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
164 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
165 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
166 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:19:48
167 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
168 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
169 Danny Pate (USA) Sky Procycling
170 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge
171 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
172 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
173 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
174 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
175 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
176 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
177 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
178 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
179 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
180 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
181 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano
182 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
183 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:20:20
184 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:21:06
185 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:21:08
186 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
187 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:21:10
188 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:21:33
189 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:22:10
190 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:22:11
191 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
192 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:22:17
193 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:23:13
194 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:23:26

 

 

8.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 29:59:35
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:33
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:40
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:50
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:41
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:01:48
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:14
8 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:47
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:58
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:07
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:20
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:26
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:03:34
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:03:38
16 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:03:40
17 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:42
18 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:09
19 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:04:12
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:04
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:05:09
22 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:30
23 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:05:43
24 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:06:40
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:06:47
26 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:57
27 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:07:00
28 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:43
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:49
30 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:08:02
31 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:08:20
32 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:08:43
33 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:10
34 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:11:13
35 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:33
36 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:11:58
37 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:12:01
38 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:12:36
39 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:00
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:14:40
41 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:45
42 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:14:49
43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:16:13
44 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:16:23
45 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:11
46 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:23
47 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:19:11
48 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:19:59
49 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:26
50 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:22:32
51 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:23:16
52 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:23:54
53 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:24:10
54 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:25:56
55 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:26:50
56 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:26:59
57 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:28:34
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:28:59
59 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:29:57
60 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:30:27
61 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:31:25
62 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:31:38
63 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:31:42
64 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:32:51
65 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:33:01
66 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:33:13
67 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:33:19
68 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:33:31
69 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:33:33
70 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:34:09
71 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:34:28
72 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:34:45
73 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:35:19
74 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:35:33
75 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:35:53
76 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:36:00
77 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:36:07
78 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:36:33
79 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:36:46
80 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:36:52
81 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:15
82 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:37:28
83 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:37:37
84 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:37:51
85 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:37:52
86 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:38:14
87 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:38:16
88 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:39:32
89 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:41:05
90 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:41:57
91 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:42:06
92 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:42:23
93 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:42:34
94 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:43:04
95 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:43:49
96 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:43:52
97 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:43:55
98 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:44:29
99 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:44:35
100 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:44:39
101 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:44:59
102 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:45:16
103 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:45:51
104 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:45:52
105 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
106 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:46:22
107 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:46:27
108 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:46:36
109 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:47:34
110 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:48:02
111 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:48:37
112 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:49:02
113 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:49:12
114 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:50:05
115 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:50:23
116 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:50:35
117 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
118 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:50:45
119 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:50:52
120 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:51:01
121 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:51:33
122 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:52:10
123 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:52:15
124 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:52:30
125 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:52:39
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:40
127 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:54:32
128 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:54:36
129 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:54:44
130 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:54:49
131 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:54:52
132 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:55:10
133 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:55:26
134 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:55:33
135 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:37
136 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:55:55
137 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:56:37
138 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:56:44
139 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:56:47
140 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:56:56
141 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:57:04
142 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:57:23
143 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:58:11
144 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:59:07
145 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:59:09
146 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
147 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:00:50
148 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:01:36
149 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:02:02
150 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:02:24
151 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 1:02:37
152 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:02:45
153 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:02:56
154 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:03:14
155 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:03:21
156 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:03:26
157 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:28
158 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:37
159 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:03:45
160 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:03:50
161 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:03:51
162 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:03:57
163 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:04:07
164 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:04:52
165 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:05:23
166 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:05:24
167 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:05:34
168 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:05:35
169 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:06:02
170 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
171 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 1:06:24
172 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:06:46
173 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:07:05
174 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:07:30
175 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:08:17
176 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:08:27
177 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:09:00
178 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:10:39
179 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:10:43
180 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:12:04
181 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:12:06
182 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:12:07
183 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:12:12
184 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:12:15
185 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:12:54
186 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:13:53
187 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:14:15
188 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 1:14:16
189 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:14:36
190 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 1:15:22
191 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:21:23
192 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:21:24
193 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1:23:59
194 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:29:43

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın