Yıldız Erkekler K.A.P Yol Bisikleti Yarışları Sona Erdi

03/04/2011  //     //  Genel

 

 

02-03 Nisan 2011  tarihinde Bisiklet Federasyonu’nun Kulüplerarası Puanlı Yıldız Erkekler Kategorisi’nde Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlediği yol bisikleti yarışları  başarıyla gerçekteştirildi.

 

 

 

 

15 ilden 27 kulübün katıldığı yarışmalara 94 Yıldız A ve  88 Yıldız B kategorisinden olmak üzere toplam 182 genç yıldız adayı yarıştı. İlk gün yağmurlu bir havada  sabah Turgutlu yolu üzerinde 9 Km’lik Yıldız Erkekler A zamana karşı yol yarışı yapıldı. Öğleden sonra da  Menemen Yolu  üzerinde Yıldız Erkekler B  yol yarışı 34 Km’lik mesafesiyle koşuldu.

 

 

Ortalama 38 Km pedal çevrilen Yıldız Erkek A zamana karşı yol yarışında yarışlara ferdi olarak katılan Cebrail Şeker 00:14:14 ile birinci olurken, Sakarya Telekom Spor’dan Mehmet Ali Özçelik 00:14:30 ile ikinci,  00:14:34 ile Konya İl Özel İdare Spor’dan Ramazan Sakman üçüncü oldular.

 

 

 

Küçük çaplı kazaların yaşandığı yarışta Yıldız Erkek B zamana karşı yol yarışını Konya Selçuklu Belediye Spor Kulübü’nden Süleyman Koç 00:59:04 ile birinci bitiriken, Ç. Çumra Belediye Spor Klübü sporcusu Özmer Zengin  00:59:04 ile ikinci, yine aynı kulüpten Mustafa Akkaş  00:59:06 ile üçüncü oldular.

 

 

 

İkinci gün ise kapalı olmasına rağmen yarış için elverişli bir havada  Menemen yolu üzerinde 50kmlik Yıldız Erkekler A yol yarışı  koşuldu. Bu yarışta ortalama hız 37 Km  idi. Ana gruptan atak yaparak kopan iki sporcu oldu. Yarışı 01:21:18 lik derecesiyle burun farkıyla Konya İl Özel İdare Spor’dan Mücahit Kürşat Okka birincilikle bitirdi. İkincilik ise yine aynı derece ile ve burun farkıyla yine Konya İl Özel İdare Spor’dan ilk günün üçüncüsü Ramazan Sakman’ın oldu. Yarışın üçüncülüğünü ise ana grupla finişe gelen Ç. Çumra Belediye Spor Klübü’nden Ethem Yeşilyurt 01:21:58 ile aldı.

Yıldız Erkek B Kriteryum yarışını ise yine ilk günün birincisi  Konya Selçuklu Belediye Spor Kulübü’nden Süleyman Koç finişte yaptığı sprint ile aldı. Antalya İl Özel İdaresi Spor Kulübü’nden  Yusuf Durak ikinci ve Ç. Çumra Belediye Spor Kulübü’nden Mustafa Akkaş üçüncü oldular.

Yarış sonuçları için Bisiklet  Federasyonu‘nun resmi sitesini tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın