Yağmurlar Geliyor… Sele Kılıfımızı Kendimiz Yapıyoruz…

16/10/2009  //     //  Genel

 

 

 

Paylaş

 

Yağmurlar başladı artık. Bisiklet zevkimi yağmurda da yaşamak istiyorum ve bunun için hayatımı kolaylaştıracak yeniliklere alışığım yağmurluklar çıkıyor yavaş yavaş ama bir de yağmurdan ıslanıp selenin içine dek işleyen yağmur suları olmasa…

 

Bunun için pratik kolay yapılabilir sugeçirmez bir sele kılıfı hazırladım. Size de tavsiye edeceğim. Adım adım yapılışını paylaşacağım.

 

Gerekli malzemeler:

1- Evde kullanılmayacak durumda olan bir şemsiye

2- (İsteğe bağlı) Yıkanınca çıkabilen kalem

3- Lastik

4-Makas

5-İğne-iplik

 

Önce evde mevcut kullanılmayacak durumda şemsiyemizi buluyoruz. (Kumaşı bize lazım. Kumaşının su geçirmez özelliğine ihtiyacımız var)

 

 

Kumaşını çıkardıktan sonra kumaş ve yıkanınca çıkan kalemimi alarak bisikletimin yanına gidiyorum.

 

 

 

 

 

Kumaşı sele üzerine serip gererek tam sele kenarlarından BEYAZ kalemle geçiyoruz. Sele kenarlarımız beyaz kalem ile belli ve kırmızı kalem ile beyaz çizginin etrafından 2 parmak mesafe bırakarak etrafından kırmızı kelam ile keseceğim bölgeyi belirliyorum.

 

 

 

Kırmızı çizgiti takip ederek kumaşı kesiyoruz. (Beyaz çizgi ile belirlediğim kırmızı çigi arasından seleyi sarması için lastik geçecek.)

 

 

Kırmızı kenarı beyaz çizgiye doğru katlayarak dikiyoruz.

 

 

Katlayarak diktiğimiz yerden lastiği geçiriyoruz.

 

 

 

Evet Sele kılıfımız hazır şimdi selemde deneyerek  kılıflayacağım.

 

 

Selenin üzerine kılıfı yerleştirerek lastiği iyice geriyor, kılıfın tam oturmasını sağlıyoruz. Ve fazla gelen lastiği kesiyoruz. Lastiği hiç bırakmadan da bağlamanız gerekiyor.

 

 

 

 

Ve selem artık yağmura hazır.

 

Artan şemsiye kumaşını atmayın arkadaşlar… Çok değerli :) daha sonra başka bir çalışmayla yağmura meydan okumaya devam edeceğiz.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın