Vueta 2.Etap Zirve Finişi Galibi: Nicolas Roche – Yeni Lider: Vincenzo Nibali

25/08/2013  //     //  Genel

 

Vuelta a Espana ikinci etabı Pontevedra’dan, Alto Do Monte Da Groba’ya 176,8 kilometrelik, turun ilk zirve finişi olarak tamamlandı. Güne, turun lider mayosu, Kırmızı mayoyu taşıyarak başlayan Janez Brajkovic, Alto Do Monte Da Groba tırmanışında finişe 8 kilometre kala tırmanışta zorlanarak tutundu ve son kilometrede geri kalmaya başladı ve liderliği takım arkadaşı ve lideri Vincenzo Nibali’ye devir etti. İkinci etabın ve turun ilk zirve finişi Alto Do Monte Da Groba’nın galibiyetini ise Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff) aldı. İkinci Daniel Moreno(Katusha), üçüncü Domenico Pozzovivo(AG2R) oldu. Puan ve Dağ klasifikasyonu lideri ise Nicolas Roche.

 

 

Pontevedra startından hemen sonra başlayan ataklarda oluşan başarılı kaçış grubu 3 kişi ile oluştu. Greg Henderson(Lotto Belisol), Alex Rasmussen(Garmin-Sharp) ve Francisco Aramandia(Caja Rural) lider grubun üyeleri olarak etabın 50.kilometresinde maksimum zaman farkı 9 dakika avantaj yaratmayı başardı. Etabın ilk yarısında bulunan kategori 3 tırmanışı Alto de San Cosme’yi kaçış grubundan ilk geçen isim Frencisco Aramandia oldu. İki sprint kapısından ilkini Alex Rasmussen(Garmin Sharp), ikincisini Greg Henderson(Lotto Belisol) geçti.

 

Etabın zirve finişindeki zorlu tırmanış öncesi, finişe 26,5 kilometre kala 5 buçuk dakika olan zaman farkı, finişe 20 kilometre kala ana grubun önünde Lampre, Astana ve Movistar tempo arttırarak zaman farkının hızlı kapatma sürecine girdi. Tırmanış öncesi, finişe 12 kilometre kala 1 buçuk dakikaya inen kaçışın zaman avantajı, zirvesinde finişi geçilecek tırmanışta ana gruba yakalanacaklarını kesinleştirmiş oldu. Ana grubun müthiş temposunda, kaçışın zaman farkını kapatan takımlar, Alto do Monte Groba tırmanışına, finişe 11,4 kilometre kala başlandı.

 

Alto Do Monte Da Groba tırmanışının ilk 3 kilometresinde %10,5 eğimin görülmesi, kaçışın bu bölümde sonlanma ihtimalini yükseltiyordu. Nitekim, bu bölümde Grag Henderson(Lotto Belisol) kaçış grubundan kalıp ana gruba katılan ilk isim oldu. Finişe 9,7 kilometre kala, yani tırmanışın bu ilk ve zor bölümünde Alex Rasmussen ve Francisco Aramandia da ana gruba dahil oldu. Kaçışın yakalanması ile ana grubun önünden solo kontr-atak, Amets Txurruka(Caja Rural)’dan geldi. Txurruka’nın kaçışı 8 kilometre kala sona erdi. Tırmanışın başından itibaren ana grubun önünde yarışı domine eden Movistar ve özellikle en önde, finişe 3 kilometreye kadar müthiş tempoyu veren Javier Moreno(Movistar) performansı Vuelta’nın ikinci gününde izleyicilere keyifli bir yarış atmosferi sundu. Alto Do Monte Da Groba’nın izlemesi keyifli ama tempoya uyumu zor olan Movistar performansında, Euskaltel-Euskadi’nin genel sıralama iddialısı Samuel Sanchez’in zorlanarak geride kalışına tanık olundu.

 

 

Zorlu eğim ve Movistar’ın yüksek temposunda günün diğer kaybeden genel sıralama iddialısı, Sky takımından Sergio Henao idi. Son 3 kilometresinde %7,5 ortalama eğim bulunan Alto Do Monte Da Groba tırmanışında beklenen atak, finişe 1,5 kilometre kala Netapp Endura’nın tırmanışçısı Leopold König’den geldi. König’in atağına cevap verip kaçışa dahil olan Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff), Domenico Pozzovivo(AG2R) ve Daniel Moreno((Katusha)’nun finiş mücadelesinde İrlandalı Nicolas Roche, finişe 300 metre kala başlattığı atağını kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini kazanarak noktaladı. İkinciliği Daniel Moreno alırken, üçüncü Domenico Pozzovivo oldu.

 

 

Vuelta 2.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 4:37:09
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:02
3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:06
4 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:11
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:12
6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
7 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
8 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:14
9 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
11 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
12 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
13 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
16 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
17 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
18 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
19 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
21 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
22 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
23 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
24 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:21
25 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
26 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
27 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
28 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:27
29 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
30 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:00:31
31 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
32 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
33 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:35
34 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:00:36
35 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:00:38
36 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
37 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:00:45
38 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:47
39 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
40 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:51
41 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
42 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:05
43 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
44 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
45 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:12
46 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:01:31
47 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:01:49
48 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
49 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:00
50 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:19
51 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
53 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge
54 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
55 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
56 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ 0:02:33
57 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural 0:02:37
58 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:02:39
59 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:41
60 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
61 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
62 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
63 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
64 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
65 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:50
66 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:02:55
67 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
68 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:01
69 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
70 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:03:30
71 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:03:51
72 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:02
73 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
74 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
75 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
76 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:04:05
78 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
81 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
82 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:05:45
83 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:06:06
84 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
85 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
86 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
87 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
88 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:07:26
89 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
90 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
91 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
92 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
93 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
94 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
95 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:07:47
96 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
97 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
98 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
99 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
100 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
101 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
102 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
103 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
104 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
105 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
106 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
107 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
108 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
109 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
110 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
111 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
112 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:09:53
113 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
114 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
115 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
116 Luca Paolini (Ita) Katusha
117 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
118 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
119 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
120 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
121 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
122 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
123 Cédric Pineau (Fra) FDJ
124 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
125 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
126 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
127 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
128 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
129 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
130 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
131 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
132 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
133 Laurent Mangel (Fra) FDJ
134 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
135 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
136 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
137 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
138 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
139 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
140 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
141 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
142 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
143 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
144 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
145 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
146 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
147 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
148 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
149 Anthony Roux (Fra) FDJ
150 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
151 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
153 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
154 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
155 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
156 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
157 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
158 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
159 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
160 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
161 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
162 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
163 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
164 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
165 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
166 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
167 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
169 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
170 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
171 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
172 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
173 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
174 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

 

 

 

2.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 5:07:22
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:08
3 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:00:10
4 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
5 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:22
7 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:00:27
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:32
10 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
11 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
12 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:33
13 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:00:35
14 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:36
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
16 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:37
17 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:39
18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:41
19 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:43
20 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:49
21 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
22 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:54
23 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:56
24 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:57
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:58
26 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:00:59
27 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:03
28 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:06
29 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:01:09
30 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
31 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:20
32 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
33 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:25
34 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:26
35 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
36 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:01:27
37 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:29
38 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:01:36
39 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 0:01:38
40 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:01:41
41 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:01:46
42 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:01:49
43 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:01:53
44 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:55
45 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:02:16
46 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:02:34
47 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:41
48 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
49 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:49
50 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:02:50
51 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:03:13
52 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
53 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:03:19
54 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:27
55 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:41
56 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ 0:03:44
58 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:04:00
59 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural 0:04:01
60 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:05
61 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:04:22
62 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:04:32
63 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:37
64 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:04:50
65 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:04:57
66 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:05:02
67 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:10
68 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:05:17
69 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:22
70 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
71 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:29
72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:32
73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:00
74 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:06:07
75 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
76 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:06:28
77 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:10
78 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:11
79 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:07:22
80 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:07:28
81 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:07:33
82 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
83 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:07:34
84 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
85 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:38
86 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:07:44
87 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:07:47
88 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
89 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
90 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:49
91 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:07:55
92 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:08:00
93 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:08:05
94 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:22
95 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:08:29
96 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
97 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:08:32
98 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:08:38
99 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:08:47
100 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
101 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:09:11
102 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:14
103 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:09:26
105 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
106 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:09:28
107 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:09:34
108 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:09:49
109 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
110 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:09:55
111 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
112 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:10:01
113 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:10:11
114 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura 0:10:13
115 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:19
116 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:24
117 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
118 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
119 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
120 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
121 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
122 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
123 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:10:26
124 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:10:32
125 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:10:46
126 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:10:53
127 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:10:55
129 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:57
130 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:11:05
131 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
132 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:11:10
133 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:11:17
134 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:11:20
135 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
136 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:11:24
137 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:11:32
138 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:11:34
139 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
140 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:38
141 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
142 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:11:42
143 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:04
144 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:12:15
145 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:12:20
146 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:12:30
147 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
148 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:12:34
149 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
150 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
151 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:12:40
152 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
153 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:12:43
154 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:12:46
155 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:12:48
156 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:03
157 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:13:33
158 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
159 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
160 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
161 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:13:55
162 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:13:58
163 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:14:08
164 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:14:12
165 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:14:17
166 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:14:20
167 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
168 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:14:24
169 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
170 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:14:35
171 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:15:43
172 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
173 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:01
174 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:16:22

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın