Vuelta a Espana 2011 İspanya Turu Takımlar ve Kadroları

20/08/2011  //     //  Genel

 

 

 

Vuelta a Espana (İspanya Bisiklet Turu) 66. kez, ilk etabı Takım ZamanaKarşı olmak üzere bugün start alıyor. 66. Vuelta a Espana’daki 21 etaptatoplam 3.300 kilometre mesafe kat edilecek. Etapları ve detaylarını okumakiçin tıklayınız.21 günlük büyük tur zevkini bu sezon son kez yaşatacak olan İspanya Turu,Giro ve Fransa Bisiklet Turu’ndan çok farklı organize edildiğinden farklıheyecanlar yaşatacak ve oldukça zorlu olduğunu da belirtmekte fayda var. HTC-Highroadtakımının bu sezon kapılarını kapatacağı haberiniyayınlamıştık. Bu son büyük turda HTC-Highroad’un son kez büyük tur katılımıolacak. Bu sebeple takımın, son takım performansını görsel şölen mahiyetindesunacağı söylentileri var. Sprint etaplarında biraz buruk ancak efsanesprint takımı gösterisini izleyeceğiz.

66.Vuelta’yakatılacak takımlar 1 Haziran’da belli olmuştu. FDJ takımının”Wildcard” almaması ve bu yıl Vuelta’ya katılamaması Fransız takım için tamanlamıyla şok etkisi yarattı. Pro Tur lisansını kaybettikten sonra büyükturlara “Wildcard” ile katılım sağlayabilen FDJ 1 Haziran’da açıklanankatılım listesinde yer almadığının kesinleşmesi sonrası hayal kırıklığıyarattı. 18 Pro Tur lisanslı takımın kurallar gereği tam katılımına ekolarak “Wildcard” (Davetiye) ile katılacak olan takımlar ANDALUCIA CAJAGRANADA (İspanya), GEOX-TMC (İspanya), COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE (Fransa),SKIL-SHIMANO (Hollanda) olacak.

Katılacak olan takımlar katılım kadrolarını Vuelta organizasyonuna iletti.Bugün Takım Zamana Karşı etabı ile karşımıza gelecek takımlar ve kadroları:

LIQUIGAS-CANNONDALE1 – NIBALI Vincenzo (ITA19841114)2 – CAPECCHI Eros (ITA19860613)3 – CARUSO Damiano (ITA19871012)4 – DA DALTO Mauro (ITA19810408)5 – MARANGONI Alan (ITA19840716)6 – NERZ Dominik (GER19890825)7 – SAGAN Peter (SVK19900126)8 – AGNOLI Valerio (ITA19850106)9 – BELLOTTI Francesco (ITA19790806)

AG2R LA MONDIALE

11 – ROCHE Nicolas (IRL19840703)12 – BONNAFOND Guillaume (FRA19870623)13 – CHAMPION Dimitri (FRA19830906)14 – DESSEL Cyril (FRA19741129)15 – HOUANARD Steve (FRA19860402)16 – LE LAY David (FRA19791230)17 – MONDORY Lloyd (FRA19820426)18 – MONTAGUTI Matteo (ITA19840106)19 – PERGET Mathieu (FRA19840918)

ANDALUCIA CAJA GRANADA

21 – BERNABEU ARMENGOL Vicente David (ESP 19750109)22 – BENITEZ ROMAN Jose Alberto (ESP 19811114)23 – CABELLO BAENA Antonio (ESP 19900109)24 – LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP 19881229)25 – PALOMARES VILLAPLANA Adrian (ESP 19760218)26 – PIEDRA PEREZ Antonio (ESP 19851010)27 – ROLDAN CARMONA Jose Luis (ESP 19851113)28 – ROSENDO PRADO Jesus (ESP 19820316)29 – TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente (ESP 19851222)

 

 

BMC RACING TEAM31 – FRANK Mathias (SUI19861209)32 – KOHLER Martin (SUI19850717)33 – PHINNEY Taylor (USA19900627)34 – QUINZIATO Manuel (ITA19791030)35 – SANTAMBROGIO Mauro (ITA19841007)36 – SANTAROMITA Ivan (ITA19840430)37 – TSCHOPP Johann (SUI19820701)38 – VAN AVERMAET Greg (BEL19850517)39 – KROON Karsten (NED19760129)

 

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE

41 – BAGOT Yohan (FRA 19870906)42 – EDET Nicolas (FRA 19871202)43 – MATE MARDONES Luis Angel (ESP 19840323)44 – MONCOUTIE David (FRA 19750430)45 – SARAMOTINS Aleksejs (LAT 19820408)46 – SIJMENS Nico (BEL 19780401)47 – TAARAMAE Rein (EST 19870424)48 – VOGONDY Nicolas (FRA 19770808)49 – FOUCHARD Julien (FRA 19860820)

EUSKALTEL-EUSKADI

51 – ANTON HERNANDEZ Igor (ESP19830302)52 – ISASI FLORES Inaki (ESP19770420)53 – MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi (ESP19780515)54 – NIEVE ITURALDE Mikel (ESP19840526)55 – OROZ UGALDE Juan Jose (ESP19800711)56 – TXURRUKA Amets (ESP19821110)57 – VERDUGO MARCOTEGUI Gorka (ESP19781104)58 – AZANZA SOTO Jorge (ESP19820616)59 – CAZAUX Pierre (FRA19840607)

GEOX-TMC

61 – COBO ACEBO Juan Jose (ESP 19810211)62 – BLANCO RODRIGUEZ David (ESP 19750303)63 – DE LA FUENTE RASILLA David (ESP 19810504)64 – DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL 19860611)65 – MENCHOV Denis (RUS 19780125)66 – SASTRE CANDIL Carlos (ESP 19750422)67 – ARDILA CANO Mauricio (COL 19790521)68 – BRANDLE Matthias (AUT 19891207)69 – KOZONTCHUK Dmitry (RUS 19840405)

HTC-HIGHROAD

71 – ALBASINI Michael (SUI19801220)72 – CAVENDISH Mark (GBR19850521)73 – DEGENKOLB John (GER19890107)74 – GOSS Matthew Harley (AUS19861105)75 – GRABSCH Bert (GER19750619)76 – HOWARD Leigh (AUS19891018)77 – MARTIN Tony (GER19850423)78 – SIVTSOV Kanstantsin (BLR19820809)79 – VELITS Martin (SVK19850221)

KATUSHA TEAM

81 – RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (ESP19790512)82 – HORRACH RIPPOLL Juan (ESP19740327)83 – KUSCHYNSKI Aliaksandr (BLR19791027)84 – LOSADA ALGUACIL Alberto (ESP19820228)85 – MORENO FERNANDEZ Daniel (ESP19810905)86 – PAOLINI Luca (ITA19770117)87 – KARPETS Vladimir (RUS19800920)88 – TROFIMOV Yury (RUS19840126)89 – VORGANOV Eduard (RUS19821207)

LAMPRE – ISD

91 – SCARPONI Michele (ITA19790925)92 – MARZANO Marco (ITA19800610)93 – MORI Manuele (ITA19800809)94 – NIEMIEC Przemyslaw (POL19800411)95 – PEREZ ARRIETA Aitor (ESP19770724)96 – PETACCHI Alessandro (ITA19740103)97 – RIGHI Daniele (ITA19760328)98 – SPEZIALETTI Alessandro (ITA19750114)99 – GAVAZZI Francesco (ITA19840801)

LEOPARD TREK

101 – BENNATI Daniele (ITA19800924)102 – CANCELLARA Fabian (SUI19810318)103 – FUGLSANG Jakob (DEN19850322)104 – MONFORT Maxime (BEL19830114)105 – O’GRADY Stuart (AUS19730806)106 – VIGANO Davide (ITA19840612)107 – WAGNER Robert (GER19830417)108 – ZAUGG Oliver (SUI19810509)109 – ROHREGGER Thomas (AUT19821223)

MOVISTAR TEAM

111 – ERVITI OLLO Imanol (ESP19831115)112 – GARCIA ACOSTA José Vicente (ESP19720804)113 – INTXAUSTI ELORRIAGA Benat (ESP19860320)114 – KONOVALOVAS Ignatas (LTU19851208)115 – LASTRAS GARCIA Pablo (ESP19760120)116 – LOPEZ GARCIA David (ESP19810513)117 – PARDILLA BELLON Sergio (ESP19840116)118 – BRUSEGHIN Marzio (ITA19740615)119 – MADRAZO RUIZ Angel (ESP19880730)

OMEGA PHARMA-LOTTO

121 – BAKELANDTS Jan (BEL19860214)122 – DE GREEF Francis (BEL19850202)123 – DOCKX Gert (BEL19880704)124 – HANSEN Adam (AUS19811105)125 – REYNES MIMO Vicente (ESP19810730)126 – VAN DE WALLE Jurgen (BEL19770209)127 – VAN DEN BROECK Jurgen (BEL19830201)128 – KAISEN Olivier (BEL19830430)129 – LANG Sebastian (GER19790915)

PRO TEAM ASTANA

131 – KESSIAKOFF Fredrik (SWE19800517)132 – GASPAROTTO Enrico (ITA19820322)133 – KANGERT Tanel (EST19870311)134 – KASHECHKIN Andrey (KAZ19800321)135 – KISERLOVSKI Robert (CRO19860809)136 – MIZUROV Andrey (KAZ19730316)137 – PETROV Evgeny (RUS19780525)138 – DYACHENKO Alexsandr (KAZ19831017)139 – JUFRE POU Josep (ESP19750805)

 

 

QUICKSTEP CYCLING TEAM141 – BOONEN Tom (BEL19801015)142 – CATALDO Dario (ITA19850317)143 – CHAVANEL Sylvain (FRA19790630)144 – DE MAAR Marc (AHO19840215)145 – DE WEERT Kevin (BEL19820527)146 – MAES Nikolas (BEL19860409)147 – MALACARNE Davide (ITA19870711)148 – SEELDRAEYERS Kevin (BEL19860912)149 – VANDEWALLE Kristof (BEL19850405)

 

 

 

RABOBANK CYCLING TEAM151 – BARREDO LLAMAZALES Carlos (ESP19810605)152 – BRESCHEL Matti (DEN19840831)153 – FREIRE GOMEZ Oscar (ESP19760215)154 – GARATE Juan Manuel (ESP19760424)155 – KRUIJSWIJK Steven (NED19870607)156 – MARTENS Paul (GER19831026)157 – MOLLEMA Bauke (NED19861126)158 – SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP19831124)159 – SLAGTER Tom Jelte (NED19890701)

 

SAXO BANK SUNGARD

161 – SÖRENSEN Chris (DEN19840905)162 – CHRISTENSEN Mads (DEN19840406)163 – GUSTOV Volodymir (UKR19770215)164 – HAEDO Juan José (ARG19810126)165 – JÖRGENSEN Jonas Aaen (DEN19860420)166 – MAJKA Rafal (POL19890912)167 – MARYCZ Jaroslaw (POL19870417)168 – NUYENS Nick (BEL19800505)169 – SÖRENSEN Nicki (DEN19750514)

SKIL – SHIMANO

171 – GENIEZ Alexandre (FRA 19880416)172 – DOI Yukihiro (JPN 19830918)173 – FRÖHLINGER Johannes (GER 19850609)174 – GESCHKE Simon (GER 19860313)175 – KITTEL Marcel (GER 19880511)176 – TIMMER Albert (NED 19850613)177 – VEELERS Tom (NED 19840914)178 – CURVERS Roy (NED 19791227)179 – DE KORT Koen (NED 19820908)

 

 

SKY PROCYCLING181 – ARVESEN Kurt-Asle (NOR19750209)182 – CIONI Dario David (ITA19741202)183 – FROOME Christopher (GBR19850520)184 – LÖVKVIST Thomas (SWE19840404)185 – POSSONI Morris (ITA19840701)186 – STANNARD Ian (GBR19870525)187 – SUTTON Christopher (AUS19840910)188 – WIGGINS Bradley (GBR19800428)189 – ZANDIO ECHAIDE Xabier (ESP19770317)

 

 

 

TEAM GARMIN-CERVELO191 – FARRAR Tyler (USA19840602)192 – FISCHER Murilo Antonio (BRA19790616)193 – HAUSSLER Heinrich (AUS19840225)194 – KLIER Andreas (GER19760115)195 – LE MEVEL Christophe (FRA19800911)196 – MARTIN Daniel (IRL19860820)197 – TALANSKY Andrew (USA19881123)198 – VAN SUMMEREN Johan (BEL19810204)199 – VANMARCKE Sep (BEL19880728)

 

TEAM RADIOSHACK

201 – BRAJKOVIC Janez (SLO19831218)202 – BUSCHE Matthew (USA19850509)203 – IRIZAR ARANBURU Markel (ESP19800205)204 – KLÖDEN Andreas (GER19750622)205 – LEQUATRE Geoffroy (FRA19810630)206 – MACHADO Tiago (POR19851018)207 – OLIVIERA Nelson Filipe (ESP19890306)208 – PAULINHO Sergio Miguel Moreira (POR19800326)209 – ZUBELDIA AGIRRE Haimar (ESP19770401)

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM

 

211 – CARRARA Matteo (ITA19790325)212 – DEVOLDER Stijn (BEL19790829)213 – GOLAS Michal (POL19840429)214 – KEIZER Martijn (NED19880325)215 – LAGUTIN Sergey (UZB19810114)216 – LIGTHART Pim (NED19880616)217 – POELS Wouter (NED19871001)218 – ANZA Santo (ITA19801117)219 – PYDGORNYY Ruslan (UKR19770725)

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın