Vuelta 9.Etap Genel Sıralamayı Sarstı-Etap Galibi ve Yeni Lider Daniel Moreno

01/09/2013  //     //  Genel

 

Hafta sonu özel tırmanışları ile Vuelta 9.etabın kritik profilinde bir kez daha genel sıralamayı salladı. Valdepenas de Jaen tırmanış finişinde, eğimin zorlu ve profilin en kritik bölümünde kaçışını başlatan Daniel Moreno, istediği etap galibiyeti ve Kırmızı mayoyu, etap öncesi oğlu için kazanmaya çalışacağını belirtmesi sonrasında, finali planladığı gibi yaptı. Yarın, 10 etapta Kırmızı mayoyu taşıyacak olan Daniel Moreno(Katusha), bugün 1 saniye farkla mayosunu kaptırıp genel sıralamada kırmızı mayonun 1 saniye gerisinde, 2.sırada güne start alacak Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff), genel sıralama üçüncülüğünde mayoya 20 saniye gerideki Vincenzo Nibali(Astana) rekabeti, yarın kaldığı yerden devam edecek.

 

 

 

Antquera’dan start alan 9.etap yine tırmanışla tamamlanacak Valdepenas de Jaen finişine, 163,7 kilomerede geçildi. Günün kaçış grubu, Luke Rowe (Team Sky), Lloyd Mondory (AG2R),
Francisco Javier Aramendia (Caja Rural), Anthony Roux (FDJ) ve Johnny
Hoogerland (Vacansoleil) ile 5 kişiden oluştu. Yarışın 5’li lideri, ana gruba maksimum avantajını, etabın 40.kilometresinde 6 dakika 45 saniye kadar yaratabildi. Ana grup önünde, 9.etapta aktif çalışan Netapp Endura ve Cannondale takımlarının temposu ile yavaş kapanan zaman farkı, günün tek tırmanış kapısı, kategori 2 tırmanışı Alto de los Frailes öncesi yakalanması bekleniyordu.

 

Finişe yaklaşık 22 kilometre kala tırmanışına başlanan Alto de los Frailes’e tırmanışa yaklaşık 1 dakika önde başlayan eski kaçış grubundan Francisco Javier Aramendia (Caja Rural) oldu. Kaçışın diğer 4 üyesi tırmanış öncesi, finişe 28 kilometre kala ana gruba dahil oldular.  6 kilometrelik tırmanışıyla, Alto de los Frailes Aramendia’nın tek başına dayanmasında ciddi bir pürüz yarattı. Finişe 25 kilometre kala ana gruba yakalanan kaçış grubunun son üyesi Aramendia ile günün yeni ve kritik olabilecek ataklarına sahne açıldı.

 

Eustaltel-Euskadi takımından Caja Rural’a transfer olan ve kritik etaplarda erken kaçışın ismi olarak bilinen Amets Txurruka ilk kaçış denemesini yapan isim oldu. Robert Kiserlovski(RadioShack Leopard) ile kaçışlarını sonlandıran Norveç şampiyonu Edvald Boasson Hagen solo kaçışını son kilometrelere dek sürdürdü. Boasson Hagen, ana gruba yakaladığı 15 saniyelik avantajı uzun süre korudu ancak zirvesinde finişin görüleceği Valdepenas de Jaen tırmanışının dik eğimlerinde, ana gruba tempo veren Katusha trenine karşı fark son iki kilometre kala 2 saniyeye geriledi ve Hagen de yakalandı.

 

 

Etabın galibiyetine günün en kritik kaçış noktası Valdepenas de Jaen tırmanışıydı. 100 metresi %27 eğimi gören Valdepenas de Jaen’de son 800 metre kala bu kritik atağın sahibi Daniel Moreno(Katusha) oldu. Moreno’yu Alejandro Valverde(Movistar) ve takım arkadaşı Joaquim Rodriguez(Katusha) takip etmeye çalıştı ancak Moreno’nun oğlu için kazanmayı hedeflediği galibiyet ve kırmızı mayo hedefinde yakalamaları mümkün olmadı. Daniel Moreno, genel sıralamada 3.sırada, Kırmızı mayoyu taşıyan Nicolas Roche’un 17 saniye gerisindeydi. Etap galibiyeti ile alacağı 10 saniyelik bonifikasyon ve Roche’a karşı elde edebileceği 7 saniyelik avantaj, liderliği alması için yeterliydi. Moreno etap galibiyetini aldığında, gözler Roche’un finişi geçeceği zaman farkına odaklandı ki Roche 8 saniye geriden etabı tamamlayarak mayoyu Daniel Moreno’ya kaptırdı.

 

 

Vuelta 9.Etap Finiş Sıralaması:

1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 4:18:57
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:04
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
4 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:08
5 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:09
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:13
9 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
10 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:15
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
12 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
13 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:18
14 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
17 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
18 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:00:26
19 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:00:27
20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:29
21 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:00:30
22 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
23 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
24 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
25 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:43
26 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:47
27 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
28 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
29 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
30 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:00:49
31 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
32 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
33 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
34 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
35 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:00:53
36 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:55
37 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:00:57
38 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:58
39 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:02
41 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:01:06
42 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
43 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:09
44 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
45 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura
46 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
47 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:01:12
48 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:01:14
49 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:01:16
50 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:19
51 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:21
52 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:01:22
53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:25
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:29
55 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:30
56 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:41
57 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:01:43
58 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:01:45
59 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
60 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
61 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
62 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
63 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
64 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
65 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
66 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:49
68 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:01:50
69 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
70 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
71 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:57
72 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:59
73 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
74 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:01
75 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:02:02
76 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:02:08
77 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:09
78 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
79 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:12
80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:02:15
81 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:02:17
82 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:35
83 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:51
85 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:02:58
86 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:03:01
87 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:03:07
88 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:03:19
89 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:56
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:03:58
91 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:09
92 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:04:13
93 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:16
94 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:05:08
95 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:13
96 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:05:31
97 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:05:51
98 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:06:10
99 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:25
100 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:06:46
101 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:06:49
102 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:32
103 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
104 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:08:27
105 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:08:32
106 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:39
107 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:08:47
108 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:09:08
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
111 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:10:05
112 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:10:36
113 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
114 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
115 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
116 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
117 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
118 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:11:13
120 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
122 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
123 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
124 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:33
125 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:11:41
126 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 0:11:43
127 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:11:52
128 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:11:54
129 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:16:19
130 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
131 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
132 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
133 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
134 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
135 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
136 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
137 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
138 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
139 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
140 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
141 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
142 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
143 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
144 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
145 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
146 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
148 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
149 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
150 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
151 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
152 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
153 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
154 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
155 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
156 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
157 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
158 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
160 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
161 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
162 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
163 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
164 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
165 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:16:29
166 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
167 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
168 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
169 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
170 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
171 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
172 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
173 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
174 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
175 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
176 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
177 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
178 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
179 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
180 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
181 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
182 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
183 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
185 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
186 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:16:53
187 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:16:57
188 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:17:03
189 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:17:10
190 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
191 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
192 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
193 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:17:13
194 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

 

 

 

9.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 35:58:34
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:01
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:20
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:22
5 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:28
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:56
7 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:01:09
8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:01:10
9 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:24
10 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:01:25
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:36
12 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:01:43
13 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:02:05
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:12
15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:21
16 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:02:23
17 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:25
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:02:28
19 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:31
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:33
21 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:05
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:03:28
23 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:03:36
24 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:03:39
25 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:48
26 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:04:02
27 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:05
28 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:04:06
29 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:30
30 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:35
31 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:04:47
32 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:04:56
33 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:05:33
34 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:54
35 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:06:23
36 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:29
37 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:35
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:40
39 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:07:47
40 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:07:50
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:11:24
42 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:11:41
43 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:13:03
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:44
45 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:15:49
46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:16:01
47 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:16:06
48 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:16:09
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:16:29
50 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:16:40
51 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:18:55
52 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:20:43
53 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:20:53
54 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:02
55 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:21:19
56 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:23:06
57 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:23:11
58 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:23:34
59 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:59
60 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:25:22
61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:25:54
62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:26:18
63 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:27
64 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:28:32
65 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:28:41
66 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:28:54
67 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:29:44
68 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:00
69 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:30:58
70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:30:59
71 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:32:48
72 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
73 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:32:57
74 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:33:01
75 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:33:08
76 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:11
77 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:33:51
78 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:34:41
79 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:34:47
80 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:35:51
81 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:35:54
82 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:36:02
83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
84 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:36:38
85 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:37:03
86 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:39:01
87 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:39:53
88 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:39:59
89 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:51
90 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:41:45
91 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 0:41:59
92 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:43:23
93 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:43:50
94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:44:11
95 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:44:13
96 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:16
97 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:44:38
98 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:44:56
99 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:45:35
100 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:45:54
101 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:48:00
102 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:48:42
103 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:49:21
104 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:49:32
105 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:49:36
106 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:49:40
107 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:50:11
108 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:51:39
109 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:05
110 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:52:07
111 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:53:09
112 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:53:27
113 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:36
114 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:55:43
115 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:55:48
116 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:56:10
117 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:57:21
118 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:57:35
119 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:52
120 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:58:05
121 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 0:58:08
122 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:10
123 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:59:11
124 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:59:16
125 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:59:49
126 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:59:54
127 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:08
128 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 1:00:39
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 1:00:51
130 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 1:01:17
131 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 1:02:37
132 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 1:02:46
133 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:03:41
134 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:03:43
135 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 1:03:48
136 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:04:55
137 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:05:00
138 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:05:10
139 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:05:50
140 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:06:13
141 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:06:18
142 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 1:06:29
143 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 1:06:31
144 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:06:39
145 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:06:47
146 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:06:52
147 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:07:06
148 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 1:07:42
149 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 1:08:58
150 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:09:10
151 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 1:09:57
152 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:10:08
153 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 1:10:22
154 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 1:11:27
155 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 1:12:17
156 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:12:18
157 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 1:12:30
158 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:12:31
159 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:47
160 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:13:22
161 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:14:11
162 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:14:23
163 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 1:15:27
164 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 1:15:50
165 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:15:53
166 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 1:17:02
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
168 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 1:18:16
169 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 1:18:25
170 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 1:18:51
171 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 1:19:48
172 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:20:19
173 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:20:23
174 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 1:20:26
175 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:21:05
176 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 1:21:11
177 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 1:21:12
178 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 1:21:59
179 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 1:22:16
180 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 1:22:38
181 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:22:44
182 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:22:54
183 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:23:47
184 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 1:24:59
185 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 1:25:30
186 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 1:26:21
187 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:27:25
188 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 1:27:37
189 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:28:21
190 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 1:30:43
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 1:31:28
192 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:56
193 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 1:38:27
194 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:40:54

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın