Vuelta 8.Etap: Kritik Etabın Galibi König, Yeni Lider Nicolas Roche

31/08/2013  //     //  Genel

 

Genel sıralama için, 2013 Vuelta a Espana’nın ilk kritik gününde beklenen final yaşandı, genel sıralama yeniden şekillendi. Finişe 14,5 kilometre kala kategori 1 tırmanışın zirve finişi ile sona eren sekizinci etapta Kırmızı Mayo Vincenzo Nibali(Astana) zaman kaybederek, liderliği Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff)’a kaptırdı. Etabın galibi, son iki kilometre ana gruptan kaçan Çek sporcu Leopold König(Netapp-Endura) oldu. İkinci Daniel Moreno(Katusha), üçüncülüğü ise Nicolas Roche alarak, turun liderliğini aldı.

 

 

 

Genel klasmanda ilk önemli gün, 166,6 kilometrelik mesafesine Jerez de la Frontera’dan start aldı. Özellikle, zirve finişinin kategori 1 tırmanışı için kalabalık oluşması beklenen kaçış grubu uzun süre oluşmadı. Ana grup, etabın ilk 34 kilometresini birlikte geçti ve 34.kilometresinden sonra 14 kişilik kaçış grubu oluştu. Dario Cataldo (Team Sky), Kevin De Weert (Omega Pharma-Quick Step), Ben
Gastauer (AG2R), Rafael Valls Ferri (Vacansoleil), Francis De Greef
(Lotto), Jorge Azanza (Euskaltel), Alex Howes (Garmin-Sharp), Bartosz
Huzarski (NetApp-Endura), Thierry Hupond (Argos-Shimano), Christian
Meier (Orica GreenEGDE), Matthew Busche (RadioShack Leopard), Dominik
Nerz (BMC), Antonio Piedra (Caja Rural) ve Beñat Intxausti
(Movistar).

 

Kaçış grubunda yer alan Bartosz Huzarski, genel sıralamada 11.sırada ve lider mayonun 45 saniye gerisinde olması sebebiyle, kaçış grubunun zaman farkını açmasına izin verilmedi. 2 dakikalık zaman farkını açamayan kaçış grubundan Bartosz Huzarski’nin ana gruba dönmesi ile zaman farkı açılmaya başladı ve kaçış grubu 13 kişi kaçışa devam edebildi. Maksimum zaman avantajı 80.kilometrede 4 buçuk dakika kadar yakalandı. Zirve finişi tırmanışına, son 14,5 kilometre başlanan profilde, ana grup tırmanışa dek yavaş yavaş zaman farkına müdahale etti.

 

 

Alto Penas Blancas tırmanışına, kaçış grubu ana grubun 1 dakika 12 saniye önünde başladı. Tırmanışın ikinci kilometresinde geçilen maksimum eğim %12,5, kaçış grubunun silkelendiği bölüm oldu. 13 kişilik kaçış grubundan, finişe 10 kilometre kala sadece 3 kaçan sporcu tutunabildi. Dario Cataldo (Team Sky), Rafael Valls Ferri (Vacansoleil) ve Dominik
Nerz (BMC) zirveye tırmanışta, son 7 kilometrede Nerz’in atağı ile hareketlendi. Cataldo ve Nerz ikilisi, finişe 5,3 kilometre kala ana grupta tırmanışı önde geçen kalabalık yarış kafilesi olarak kaçışı sonlandırdığında finiş için kritik atağın sahibi beklendi. 4,6 kilometre kala atağını başlatan isim Igor Anton(Euskaltel-Euskadi) oldu. Tırmanışın güçlü isimlerinden olan Igor Anton’un ardından bir çok kaçış denemesi denendi ve bu denemeler ile ana grubun önü grubu silkeleyerek ilerledi ancak Anton ardından başarılı bir kaçış oluşamadı.

 

 

Finişe 2 kilometre kala Igor Anton, ana grubun 13 saniye önünde, iki kilometre kala kapısından geçtiğinde ana grubun önünden Çek sporcu Leopold König(Netapp-Endura) atağını başlattı. Anton’un ardından son kilometrenin %5’lik eğimine giren König’in ardında takip grubunda Vincenzo Nibali geri kalmaya başladı. Leopold König, final kilometrede Igor Anton’u geçerek zirvenin galibi oldu. İkinciliği Daniel Moreno(Katusha), üçüncülüğü ise Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff) aldı, Nibali 28 saniye geriden finişi geçti ve turun liderliğini Nicolas Roche’a kaptırdı.

 

 

Vuelta a Espana 8.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 4:09:46
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:01
3 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:05
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
5 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
6 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:00:08
7 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:13
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:19
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:23
11 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
12 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
14 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
15 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:27
16 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
17 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:00:31
18 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:40
19 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
20 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
21 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
23 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:00:57
24 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
25 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:59
26 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
27 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
28 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
29 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:01:39
30 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
31 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:54
32 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:02:05
33 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:14
34 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
35 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:33
36 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
37 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:02:37
38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:46
39 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:55
40 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:03
41 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
42 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:55
43 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
44 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:04:03
46 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:04:37
47 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:05:27
48 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
49 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:05:40
51 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:06:23
52 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:29
53 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:07:04
54 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:07:45
55 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:51
56 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
57 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
58 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
59 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:08:16
60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:08:19
61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:09:02
62 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:04
63 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
64 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:11:15
65 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:13
66 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:14
67 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
68 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
69 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
71 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
72 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
73 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
74 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
75 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
76 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
77 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
78 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:12:39
79 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:25
80 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
81 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
82 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
83 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
84 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
85 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
86 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
87 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
88 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
89 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
90 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
91 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
92 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
93 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
94 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
95 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
96 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
97 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
98 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
99 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
101 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
102 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
103 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
104 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:14:02
105 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:14:18
106 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
107 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:15:11
108 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
109 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
111 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:18:53
112 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
113 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
114 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
115 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
116 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
117 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
118 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
119 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
120 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
121 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
123 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
124 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
125 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
126 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
127 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
128 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
129 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
130 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
131 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
132 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
133 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
134 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
135 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
136 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
137 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
138 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
139 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
140 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
141 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
142 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
143 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
144 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
145 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
146 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
147 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
148 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
149 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
150 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
151 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
152 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
153 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
154 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
155 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
156 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
157 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
158 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
159 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
160 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
161 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
162 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
163 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
164 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
165 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
166 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
167 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
168 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
169 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
170 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
171 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
172 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
173 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
174 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
175 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
176 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
177 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
178 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
179 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
180 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
181 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
182 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
183 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
184 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
185 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
186 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
187 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:20:59
188 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
189 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:22:21
190 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:22:29
191 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:22:33
192 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:23:40
193 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
194 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:26:02
DNS Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp

 

 

8.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 31:39:30
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:17
3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:18
5 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:29
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:00:30
7 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:31
8 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:42
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:52
10 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:01:03
11 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:01:17
12 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:28
13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:37
14 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:01:42
15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:59
16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:01
17 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:02
18 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:02:03
19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:22
20 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:25
21 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:02:31
22 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:02:40
23 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:42
24 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:03:00
25 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:12
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:03:17
27 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:23
28 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:03:43
29 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:03:54
30 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:04:07
31 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:24
32 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:04:26
33 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:28
34 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:05:07
35 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:46
36 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:06:00
37 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:06:04
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:17
39 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:33
40 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:35
41 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:06:48
42 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:06:59
43 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:03
44 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:10:06
45 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:24
46 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:11:54
47 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:13:37
48 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:14:07
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:14:27
50 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:14:32
51 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:14:46
52 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:14:50
53 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:15:03
54 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:15:19
55 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:42
57 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:16:01
58 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:18:29
59 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:18:31
60 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:42
61 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:21:29
62 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:31
63 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:23:44
64 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:59
65 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:24:00
66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:24:35
67 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:39
68 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:24:45
69 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:58
70 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:26:40
71 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:26:49
72 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:27:55
73 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:28:56
74 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:29:32
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:29:44
76 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:30:04
77 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:30:47
78 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:31:13
79 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:31:23
80 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:31:34
81 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:31:43
82 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:32:31
83 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:32:58
84 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
85 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:33:09
86 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
87 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:33:21
88 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:34:10
89 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:34:19
90 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:34:58
91 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:35:08
92 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:35:27
93 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
94 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:35:48
95 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:35:55
96 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:36:48
97 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:38:21
98 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:38:54
99 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:39:20
100 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:39:36
101 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:39:47
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:40:20
103 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:40:22
104 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:41:31
105 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:41:43
106 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:41:45
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:38
108 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:43:27
109 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:43:32
110 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:44:29
111 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:44:31
112 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:45:34
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:46:40
114 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:47:24
115 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:47:29
116 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 0:47:39
117 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:48:03
118 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:48:04
119 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:48:10
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:48:41
121 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:48:43
122 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:48:45
123 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:48:48
124 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:48:58
125 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:49:27
126 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:49:33
127 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:50:01
128 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:50:17
129 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 0:50:19
130 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:50:21
131 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:50:27
132 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:50:29
133 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:50:35
134 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:50:44
135 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:50:57
136 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:51:03
137 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:51:40
138 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:53:19
139 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:53:32
140 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:53:56
141 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:54:05
142 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
143 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:54:10
144 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:54:23
145 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:54:38
146 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:55:15
147 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:55:28
148 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:55:56
149 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:56:00
150 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:56:05
151 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:56:08
152 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:56:09
153 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:56:25
154 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:56:26
155 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:57:17
156 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:57:49
157 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:58:01
158 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:58:26
159 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:59:28
160 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 0:59:38
161 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:59:41
162 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 1:00:26
163 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 1:00:40
164 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:00:45
165 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 1:01:00
166 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 1:02:04
167 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 1:02:13
168 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 1:02:39
169 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 1:02:45
170 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:04:02
171 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 1:04:04
172 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:04:07
173 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:04:11
174 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 1:04:50
175 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 1:04:59
176 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:05:14
177 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 1:05:26
178 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 1:05:37
179 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 1:05:54
180 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 1:06:16
181 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:06:22
182 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:06:32
183 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:07:37
184 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 1:08:47
185 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 1:09:18
186 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 1:10:09
187 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 1:10:47
188 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:11:13
189 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:12:09
190 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 1:13:57
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 1:15:06
192 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:20:44
193 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:23:48
194 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 1:27:58

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın