Vuelta 7.Etap: Stybar – Gilbert Sprint Mücadelesinde Galip Zdenek Stybar

30/08/2013  //     //  Genel

 

 

2013 İspanya Bisiklet Turu’nun en uzun ikinci etabı olarak 206 kilometrelik mesafede gerçekleşen 7.etap, hafta sonu koşulacak dağlık etaplar öncesi sprinterlerin kazanmak istediği profildeydi. Yarın, kategori 1 tırmanış finişi öncesinde, güçlü sprinterler ve takımların stratejileri, final bölümünün teknik yapısına odaklanırken, son 10 kilometrede kaçışa başlayan Zdenek Stybar(Omega Pharma QuickStep) ve Dünya Şampiyonu mayosu ile Philippe Gilbert(BMC) mücadelesi ile sonlandı. Geçtiğimiz hafta, Eneco Turunu kazanan Zdenek Stybar, etabın galibi oldu. Bugün, dün de olduğu gibi tırmanış kapısı olmadığından Nicolas Roche(Saxo Bank-Tinkoff) Dağ Klasifikasyonu Liderliğini korudu. Genel sıralama lideri Vincenzo Nibali(Astana) yarın yine kırmızı mayo ile zorlu etaba start alıp mayosunu korumaya çalışacak.

 

 

Almendrakejo’dan alınan start sonrası, etabın 11.kilometresinde 3 kişilik kaçış grubu oluştu. Marco Pinotti (BMC), Christian Knees (Sky) ve Francisco Javier Aramendia (Caja Rural) ana gruba maksimum zaman farkını 7 dakika’ya kadar çıkartabildi. Genel sıralama liderini ve puan klasifikasyonunda risk yaratmayan 3 sporcuya, profilin 2 sprint kapısı ve kırmızı mayo için acil müdahale yapılmadı. Puan mayoyu yarın Michael Matthews(Orica GreenEdge)’de olacak. Klasik bir kaçışın, ana grup tarafından istikrarlı ve yavaş kapanan zaman farkı son 50 kilometre kala hızlanmaya başladı.

 

 

Finişe 50 kilometre kala 2 dakika 28 saniye’ye inan 3 kişilik kaçış grubu zaman avantajına müdahale bu aşamada başladı. Ana grubun önünde, sprint finişinden gelecek galibiyete odaklı sprint takımları; Cannondale, Garmin-Sharp ve Argos Shimano temposu ile hızla kapanmaya başladı. 25 kilometre kala 40 saniye’ye düşen zaman farkı sonrası, ana grup önüne Orica GreenEdge treni gelerek finişe 17 kilometre kala kaçış grubundan Christian Knees (Sky) ve Francisco Javier Aramendia (Caja Rural)’yı yakaladı. Kaçışta solo kalan Marco Pinotti(BMC) finişe 15 kilometre kala yakalandı ve günün en savaşçı sporcu ödülünü aldı.

 

 

Ana grup 5 kilometre birlikte ilerledi. Son 10 kilometre kapısından geçerken, ana gruptan Zdenek Stybar(Omega Pharma QuickStep) ve Dünya Şampiyonu mayosu ile Philippe Gilbert(BMC) ataklarını başlattı. ilk kilometrelerde 12 saniye’ye çıkarabildikleri zaman avantajı, son 5 kilometre kala 6 saniye’ye gerilediğinde, finalin teknik yapısı önemli bir faktör olarak kaçış grubuna avantaj sağladı. Cyclo Cross(Bisikleti Koşu) kökenli Zdenek Stybar’ın, bu bölümdeki dar yol ve Arnavut kaldırımlı yol performansı sayesinde Gilbert ve Stybar yine farkı 12 saniye’ye çıkarttı. Finişe 4 kilometre kala kaçışa tempo veren Philippe Gilbert oldu. Stybar, son 4 kilometre öne gelip çalışmadı. Final için ana grubun tempoyu sprint finişine yükseltmesi ile son kilometrede, ikilinin ardında ana grup belirdi.

 

 

Ana gruptan sprinte kalkan sporcular ile, sprint finişi için erken sprinte kalkan isim Zdenek Stybar oldu. Gilbert, Stybar’ın tekerleğine girerek son metrelerde atağını başlattı ancak, dünya şampiyonu sezonun ilk galibiyetini bu kez de Zdenek Stybar’a kaptırdı. Günün finali için, son 10 kilometre kaçış başlatan ikili etap kaderine etki edebilecek en doğru isimlerdi. Teknik bölümlerde Stybar’ın performansı, düz bölümde Gilbert’in temposu, Gilbert’ten daha uzun sprint atabilecek stili ile Zdenek Stybar’ın tekerleğinde gidebilen Gilbert ana grup temposuna bu etap profilinde meydan okuyabilecek en doğru isim denebilir. Nitekim, etabın galibiyetini isteyen ana grup içerisindeki sprinterler ve takımlara direnen ikili, birincilik ve ikincilik kürsüsünü, yakın mesafe ve yüksek tempoya rağmen korumayı başardı. Ana grup önünden, etap üçüncülüğünü için sprint mücadelesini ise Belkin takımından Robert Wagner kazandı.

 

 

Vuelta 7.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 4:51:27
2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
3 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:00:01
4 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
5 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
8 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
9 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
10 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
11 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
12 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
13 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
14 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
15 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
16 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
17 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
19 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
20 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
21 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
22 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
23 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
24 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
25 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
26 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
27 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
28 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
29 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
30 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
31 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
32 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
34 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
35 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
36 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
37 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
38 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
41 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
42 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
43 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
44 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
45 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
46 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
47 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
48 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
49 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
50 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
51 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
52 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
53 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
54 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
55 Luca Paolini (Ita) Katusha
56 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
57 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
58 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
59 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
60 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
61 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
62 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
63 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
64 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
65 Anthony Roux (Fra) FDJ
66 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
67 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
68 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
69 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
70 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
71 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
72 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
73 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
74 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
75 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
76 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
77 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
78 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
79 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
81 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
82 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
83 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
84 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
86 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
87 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
88 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
89 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
90 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
92 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
93 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural
94 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
95 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
96 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
97 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
98 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
99 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
100 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
101 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
102 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
104 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
105 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
106 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
107 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
108 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
109 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
110 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:00:26
111 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
112 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:00:30
113 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:00:48
114 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:01:00
115 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:01:31
116 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:01:33
117 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
118 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
119 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:01:39
120 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:01:58
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:00:01
122 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:01:58
123 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:22
124 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:02:39
125 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:02:42
126 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:03:09
127 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:23
128 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:03:27
129 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:00:01
130 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:03:45
131 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:03
132 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
133 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
134 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:04:19
135 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
136 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
137 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
138 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
139 Laurent Mangel (Fra) FDJ
140 Cédric Pineau (Fra) FDJ
141 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
142 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
143 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
144 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
145 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
146 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
147 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
148 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural
150 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
151 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
152 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
153 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
154 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
155 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
156 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
157 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
158 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
159 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
160 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
161 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
162 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
163 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
164 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
165 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
166 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
167 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
168 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:04:25
169 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
170 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
171 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
172 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
173 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
174 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
175 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
176 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
177 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
178 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
179 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
180 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
181 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
182 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
183 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
184 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
185 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
186 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:04:53
187 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
188 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
189 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:07:34
190 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
191 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:07:38
192 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
193 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
194 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:08:03
195 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:08:58

 

 

 

7.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 27:29:35
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:03
3 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:08
4 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:00:16
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:21
6 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:00:26
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:28
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:31
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:38
10 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:42
11 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:00:45
12 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:46
13 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:48
14 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:00:52
16 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:53
17 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
18 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:59
19 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:10
20 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:01:15
22 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:16
23 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:21
24 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:30
25 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
27 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:32
28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:36
29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:41
30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:45
31 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:01:50
32 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:52
33 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:01:58
34 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:02
35 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:03
36 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:23
37 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:37
38 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:49
39 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 0:02:52
40 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:02:57
41 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:59
42 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:37
43 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:03:39
44 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:03:56
45 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:57
46 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:04:32
47 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:06
48 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:05:13
49 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:42
50 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:02
51 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:06:20
52 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural 0:07:04
53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:20
54 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:07:21
55 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:26
56 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:09:11
57 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:27
58 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:09:51
59 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural
60 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:12
61 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:48
62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:11:19
63 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:11:29
64 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:11:36
65 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:11:39
66 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
67 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:54
68 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:56
69 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:12:29
70 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:12:31
71 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:12:39
72 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:07
73 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:22
74 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:47
75 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:53
76 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 0:14:14
77 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:15:07
78 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:16:28
79 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:16:48
80 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:57
81 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:17:04
82 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:17:11
83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:18:39
84 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:18:42
85 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:19:31
86 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:19:37
87 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:19:38
88 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:19:42
89 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:19:59
90 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:20:28
91 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:20:36
92 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:21:03
93 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
94 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:21:04
95 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:21:06
96 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:21:16
97 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:22:05
98 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:22:28
99 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:23:01
100 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:23:32
101 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:23:41
102 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:23:52
103 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:54
104 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:25:45
105 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:26:20
106 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:26:29
107 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:27:04
108 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:27:32
109 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:27:56
110 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:28:15
111 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:28:30
112 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:28:40
113 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:29:19
114 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:29:57
115 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:29:59
116 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:01
117 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:30:04
118 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:30:11
119 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:30:14
120 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:31:17
121 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:31:33
122 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
123 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 0:31:35
124 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:31:45
125 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:31:51
126 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:32:00
127 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:32:13
128 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ 0:32:18
129 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:32:19
130 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:34:13
131 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura 0:34:23
132 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:34:35
133 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:34:54
134 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:35:12
135 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:35:21
136 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
137 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:35:26
138 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:35:36
139 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:35:39
140 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:35:54
141 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:11
142 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:36:17
143 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:36:31
144 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:37:09
145 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:16
146 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:37:24
147 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:37:25
148 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:37:41
149 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:38:11
150 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:38:22
151 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:38:24
152 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:38:30
153 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:38:33
154 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:39:05
155 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:39:17
156 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:39:42
157 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:40:31
158 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:40:44
159 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 0:40:54
160 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:40:57
161 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:41:56
162 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:42:01
163 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:42:12
164 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:42:40
165 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:41
166 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:42:49
167 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:43:20
168 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:43:29
169 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:43:55
170 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:44:01
171 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:45:23
172 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:46:06
173 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:46:15
174 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:46:30
175 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:46:42
176 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:46:53
177 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:47:10
178 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
179 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:47:32
180 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:47:38
181 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:47:44
182 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:47:48
183 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:48:53
184 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:49:12
185 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:50:03
186 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:50:34
187 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:51:25
188 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:51:33
189 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:52:03
190 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:52:29
191 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:53:25
192 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 0:56:22
193 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 1:00:17
194 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:02:00
195 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 1:09:14

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın