Vuelta 6.Etap: Dramatik Etabın Sürpriz Galibi Michael Morkov

29/08/2013  //     //  Genel

 

 

İspanya Turu’nun ilk haftasında, en nefes kesici etap, bugün koşulan 175 kilometrelik, toplu sprint finişi beklentili etaptı. 175 kilometreyi dolu dolu, solo kaçış performansıyla geçen Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin, finişe 20 metre kala ana gruba yakalanarak dramatik etabın kahramanı oldu. Martin’in son anda yakalanmasına büyük rol oynayan rakibi Fabian Cancellara’ydı. Cancellara günü 3.sırada tamamladı ancak en büyük rakibine, böylesi zorlu bir performans sonunda galibiyeti kazandırmadı. Bisiklet sporu, centilmenliğin çoğu kez ekranlara yansıdığı senaryolarının yanı sıra, son metrelere dek rekabetin ve stratejinin de önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Etap sonunda genel sıralamada değişiklik olmadı, turun lider mayosu Vincenzo Nibali’de.

 

 

Guijuelo’dan start alıp, Caceres’de sona eren 175 kilometrelik altıncı etap, gün boyu kaçışın finişteki hüsran sonu ile olabildiğince dramatik geçti. Start ile ilk kilometrede solo kaçışına başlayan son iki yılın Dünya Zamana Karşı Şampiyonu Tony Martin(Omega Pharma QuickStep), ana gruba maksimum zaman farkını 63.kilometrede 6 dakika olarak yarattı. Caceres’de beklenen toplu sprint finişi için ana grubun müdahalesine yine solo direnen Tony Martin, bugün müthiş bir performans çıkarttı.

 

Finişe 30 kilometre kala 2 dakika kadar olan zaman avantajı, Saxo Bank-Tinkoff, Orica GreenEdge, Astana, Vacansoleil, Movistar, Belkin ve hatta Euskaltel-Euskadi takımlarının finişe 20 kilometre kala trenlerini kurup farkı 50 saniyeye düşürmesi ile devam etti. Takımların, Tony Martin kaçışına karşı sergiledikleri performans ile fark hızla kapandı. Son 15 kilometre kala 15 saniyeye düşen Martin avantajı, Tony Martin’in omzunun üzerinden gördüğü ana grup görüntüsüyle bambaşka bir senaryoyu beraberinde getirdi. Bir çok sporcu, özellikle solo kaçışta omuz üzerinden gelen ana grubun vahşi temposuna teslim olup tempo düşürürken Tony Martin tam tersini yaptı.

 

 

Kapanmak bilmeyen saniyelere, ana grubun önünde takım trenleri tempo bastıkça Tony Martin hızlandı. Finişe 20 kilometre kala 50 ortalama hızla gelen ana grup temposu karşısında 35 ortalama hızla giden Tony Martin’in temposu final için rezervlerini boşaltmaya başladı. Finişe 3 kilometre kala, hala kapanmamış 9 saniye ve ana grup temposunu tek başına çıkarıp finişe ilerleyen dünya şampiyonunun adeta zamana karşı şovuna tanık olundu. Son kilometrede, hala farkı kapatamamış ana grubun önünden günün atağı geldi. Fabian Cancellara(RadioShack Leopard), en güçlü rakibini dünya şampiyonası öncesi demoralize edecek atağı ve galibiyeti Martin’in elinden alma girişimi ile etabın kaderini değiştirdi.

 

Cancellara, etap galibiyetini 175 kilometrelik solo kaçışı ardından Tony Martin’den alamadı. Ancak, finişe 20 metre kala yakalanan Tony Martin’in istediği galibiyeti, Danimarka yol şampiyonu Michael Morkov(Saxo Bank Tinkoff) aldı. Dün, 5.etabı da ikincilikle bitiren Maximiliano Ariel Richeze(Lampre Merida) bugün de ikincilikle günü tamamladı. Etabın kaderini son kilometre atağı ile değiştiren Fabian Cancellara üçüncü oldu. Tony Martin, etap galibiyetini alamadı ancak günün en savaşçı sporcu ödülünü alarak günü 7.sırada tamamladı. Michael Matthews (Orica GreenEdge) puan liderliğini Daniel Moreno(Katusha)’dan aldı. Dağ Klasifikasyonu lideri Nicolas Roche(Saxo Tinkoff) beklendiği gibi liderliğini korudu.

 

 

Vuelta 6.Etap Finiş Sıralaması:

1 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:54:15
2 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
3 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
5 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
7 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
8 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
10 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
11 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
12 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
14 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
15 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
16 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
17 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
18 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
19 Luca Paolini (Ita) Katusha
20 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
21 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
23 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
25 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
26 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
27 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
28 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
29 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
30 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
31 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA
33 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
34 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
35 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
36 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
37 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
38 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
39 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
40 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
41 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
42 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
43 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
44 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
45 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
46 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
47 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
48 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
49 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
50 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
51 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
52 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
53 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
54 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
55 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
56 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
57 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
58 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
59 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
60 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
61 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
62 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
63 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
64 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
65 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
66 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
67 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
69 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
70 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
71 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
72 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
73 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
74 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
75 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura
76 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
77 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
78 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
79 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
80 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
81 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
82 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
84 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
85 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
86 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
87 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
88 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
89 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
90 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
91 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
92 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
93 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
94 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
95 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
96 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
97 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
98 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
99 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
100 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
101 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
102 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
103 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
104 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
105 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
106 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
107 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
108 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
109 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
110 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
111 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
112 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
113 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
114 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
115 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
116 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
117 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
118 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
119 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
120 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
121 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
122 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
123 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
124 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
125 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
126 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
127 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
128 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
129 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
130 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
131 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
132 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
133 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:00:20
134 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
135 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
136 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:00:23
137 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:34
138 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
139 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
140 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
141 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:00:45
142 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
143 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
144 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
145 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
146 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
147 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
148 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
149 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
150 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:00:51
151 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:01:00
152 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
153 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
154 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
155 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
156 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
157 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
158 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
159 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
160 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
161 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
162 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
163 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
164 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
165 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
166 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
167 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
169 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
170 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
171 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
172 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
173 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
174 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
175 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
176 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
177 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
178 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
179 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:17
180 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
181 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:01:27
182 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:01:37
183 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:27
184 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:02:40
185 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
186 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
187 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
188 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
189 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
190 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:46
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
192 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:04:41
193 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
194 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:05:41
195 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha

 

 

6.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 22:38:07
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:03
3 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:08
4 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:00:16
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:21
6 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:00:26
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:28
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:31
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:38
10 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:42
11 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:00:45
12 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:46
13 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:48
14 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:00:52
16 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:53
17 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
18 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:59
19 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:10
20 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:01:15
22 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:16
23 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:21
24 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:30
25 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
27 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:32
28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:36
29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:41
30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:45
31 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:01:47
32 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:01:50
33 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:52
34 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:01:58
35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:02:02
36 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:03
37 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:23
38 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:37
39 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:49
40 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:52
41 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:02:57
42 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:59
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:37
44 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:45
45 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:03:56
46 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:57
47 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:04:47
48 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:06
49 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:05:13
50 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:33
51 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:42
52 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:02
53 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:06:20
54 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:04
55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:20
56 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:07:21
57 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:26
58 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:27
59 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:35
60 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:09:51
61 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:09:57
62 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:12
63 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:10:43
64 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:48
65 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:11:19
66 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:11:36
67 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:11:39
68 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
69 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:54
70 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:56
71 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:12:29
72 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:12:31
73 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:12:39
74 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:07
75 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:22
76 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:47
77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 0:14:14
78 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:14:18
79 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:15:14
80 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:15:17
81 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:15:19
82 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:15:39
83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:16:28
84 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:16:45
85 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:16:48
86 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:57
87 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:16:58
88 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:17:15
89 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:18:01
90 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:18:43
91 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:19:02
92 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:19:08
93 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:19:33
94 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:36
95 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:19:42
96 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:19:48
97 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:19:59
98 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:20:28
99 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:20:36
100 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:20:41
101 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:21:04
102 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:21:10
103 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:21:27
104 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:21:56
105 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:23:18
106 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:23:41
107 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:24:22
108 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:25:01
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:25:39
110 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:41
111 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:26:17
112 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:26:29
113 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:27:04
114 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:27:09
115 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:27:15
116 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:27:27
117 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:27:32
118 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:27:55
119 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:28:00
120 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:28:30
121 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:29:35
122 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:29:49
123 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:01
124 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:30:04
125 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:30:11
126 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:30:14
127 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:30:30
128 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:30:57
129 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:31:03
130 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:31:15
131 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:31:17
132 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 0:31:35
133 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:31:51
134 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:31:58
135 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:32:00
136 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:32:19
137 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:32:55
138 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:33:07
139 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:34:06
140 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
141 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:34:09
142 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:34:22
143 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 0:34:23
144 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:34:39
145 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:34:41
146 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:35:18
147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:35:36
148 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:11
149 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:36:12
150 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:36:17
151 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:36:18
152 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:36:26
153 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:36:33
154 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:36:35
155 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:36:59
156 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:16
157 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:37:25
158 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 0:37:38
159 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:37:41
160 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:38:22
161 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
162 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:39:17
163 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:39:36
164 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:40:31
165 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 0:40:54
166 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr 0:41:48
167 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:41:51
168 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:42:01
169 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:42:12
170 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 0:42:24
171 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:42:29
172 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:41
173 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:42:42
174 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:42:49
175 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:42:52
176 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
177 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:56
178 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:43:08
179 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:43:20
180 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:43:26
181 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:43:29
182 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:44:01
183 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:44:26
184 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:44:39
185 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:44:54
186 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:45:22
187 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:45:45
188 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:47:01
189 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:47:15
190 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:48:11
191 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:49:07
192 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 0:51:30
193 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:52:40
194 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:57:58
195 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 1:00:17

 

 

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın