Vuelta 5.Etap Toplu Sprint Finişi Galibi Michael Matthews

28/08/2013  //     //  Genel

 

 

İspanya Bisiklet Turunun beşinci etabı, son iki günün yıpratıcı etkisi sonrasında toplu sprint finişi beklentili ancak yine de zorlu tırmanışları içeren profilde geçti. Hafif iniş eğimi ile sprint çizgisine gelen toplu sprint finişi için iddialı sprinterlerden, profili en iyi değerlendiren Michael Matthews(Orica GreenEdge) oldu. Matthews, 400 metre kala finiş için sprinti başlatan ilk isim oldu ve kariyerinde ki ilk büyük tur tecrübesinde, ilk etap galibiyetini kazandı. Bugün, 5.etapta kırmızı mayonun el değiştirmesi beklenmiyordu. Ana grup ile finişe giren Vincenzo Nibali(Astana) lider mayoyu gün sonunda korudu.

 

 

 

 

Sober’den 168,4 kilometrelik beşinci etaba start alındı. Etabın 8.kilometresinde oluşan 5 kişilik kaçış grubunda, Antonio Piedra (Caja Rural), Nicolas Edet (Cofidis), Jurgen Van De Walle
(Lotto Belisol), Arnaud Corteille (FDJ) ve Winner Anacona
(Lampre-Merida) ana gruba maksimum zaman farkını 58. kilometrede 10 dakika 25 dakika’ya çıkartabildi. Kaçış grubunda kırmızı mayoyu tehdit eden sporcu olmadığından, toplu sprint beklentili Lago de Sanabria finişi için ana grup kaçışın zaman farkına yavaş yavaş müdahale etti.
Finişe 35 kilometre kala 4 dakika 24 saniye önde olan 5 kişilik kaçış grubu, uzun süre koruduğu 4 dakika 20 saniyelik farka, gelen ana grup müdahale temposu farkı daha hızlı kapatmaya başladı. Ana grup önünde tempo veren takımlar, Orica GreenEdge ve Omega Pharma QuickStep’in yüksek temposu karşısında son 10 kilometre kapısında fark 50 saniyeye kadar geriledi. Kaçış grubundan, hızla kapanmakta olan zaman farkı için atak yapan isim ilk olarak Arnaud Corteille(FDJ) oldu. Corteille’nin kaçıştan başlattığı atağa, Jurgen Van de Walle(Lotto Belisol)’de cevap vererek ikili günün son kaçış grubunu oluşturdu.
Walle ve Corteille’nin 50 saniyelik avantajı, Orica GreenEdge ve Omega Pharma QuickStep temposuna direnemedi. Finiş için beklenen sprint finişi için önde ilerleyen sprinterlerin yanı sıra, genel sıralama iddialıları da herhangi bir kaza durumundan etkilenmemek için ana grubun önünde ilerledi. Finişe 3,5 kilometre kala 2 kişilik kaçış grubu, Walle ve Corteille ana gruba dahil oldu. Finiş için Omega Pharma QuickStep’in müthiş temposuna çalışan Tony Martin çekilince, Omega Pharma QuickStep treni dağıldı. Son kilometreye önde giren takım ise Argos Shimano oldu.

Toplu sprint finişi için, parkurun final metreleri iniş eğimliydi. Parkuru iyi değerlendiren ve sprintini erken başlatan Orica GreenEdge sprinteri Michael Matthews, günü kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini kazanarak tamamladı. İkinci, Lampre Merida takımından Maximiliano Ariel Richeze, Üçüncülüğü ise Omega Pharma QuickStep takımından Gianni Meersman aldı.

 

 

Vueta 5.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 4:28:22
2 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
4 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
5 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
7 Anthony Roux (Fra) FDJ
8 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
9 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
10 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
11 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
12 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
13 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
14 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
15 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
16 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
17 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
18 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
20 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
21 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
22 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
23 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
24 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
25 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
26 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
27 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
28 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
29 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
30 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
31 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
32 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
33 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
35 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
36 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
37 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
38 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
40 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
41 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
42 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
43 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
44 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
45 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
46 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
47 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
48 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
49 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
50 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
51 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
52 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
54 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
55 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
56 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
57 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
58 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
59 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
60 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
61 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
62 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
63 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
64 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
65 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
66 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
67 Cédric Pineau (Fra) FDJ
68 Luca Paolini (Ita) Katusha
69 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
70 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
71 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
72 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
73 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
74 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
75 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
76 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
77 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
78 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
79 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
80 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
81 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
82 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural
83 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura
84 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
85 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha
86 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
87 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
88 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
89 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
90 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
91 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
92 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
93 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
94 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
95 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:00:17
97 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:19
98 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:00:25
99 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
100 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
101 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:49
102 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural
103 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:16
104 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
105 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
106 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
107 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
108 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
109 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
110 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
111 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
112 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling
113 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
115 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
116 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
117 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
118 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
119 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
120 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
121 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
122 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
123 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
124 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
125 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
126 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
128 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
129 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
130 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
131 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
132 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:02:42
133 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:03:00
134 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
135 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
136 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
137 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:03:04
138 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:03:09
139 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:23
140 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
141 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
142 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
143 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
144 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:03:25
145 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:03:28
146 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
147 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
148 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
149 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
150 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
151 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
152 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
153 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
154 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
155 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:03:35
156 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
157 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
158 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
159 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
160 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
161 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
162 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
163 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
164 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
165 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
166 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
167 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
168 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
169 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
170 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
171 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
172 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
173 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
174 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
175 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:04:35
176 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
177 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
178 Laurent Mangel (Fra) FDJ
179 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
180 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
181 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:06:15
182 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
183 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
184 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
185 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
186 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
187 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
188 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:45
189 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:15:02
190 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
191 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
192 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
193 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ
194 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
195 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNS Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge

 

 

 

5.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 18:43:52
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:03
3 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:08
4 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:00:16
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:21
6 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:00:26
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:28
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:00:31
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:00:38
10 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:42
11 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:00:45
12 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:00:46
13 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:48
14 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:49
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:00:52
16 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:53
17 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
18 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:59
19 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:10
20 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:01:15
22 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:16
23 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:21
24 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:30
25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
26 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:32
28 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:01:36
29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:41
30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:45
31 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:01:47
32 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:01:50
33 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:52
34 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:01:58
35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:02
36 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:03
37 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:02:23
38 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:37
39 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:49
40 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 0:02:52
41 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:02:57
42 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:59
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:37
44 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:45
45 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:03:56
46 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:57
47 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:04:13
48 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:04:33
49 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:05:06
50 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:05:13
51 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:42
52 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:02
53 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:06:20
54 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural 0:07:04
55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:20
56 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:07:21
57 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:26
58 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:08:51
59 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:27
60 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:35
61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:09:43
62 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:09:57
63 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:12
64 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:10:39
65 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:10:48
66 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:11:12
67 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:11:19
68 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:11:31
69 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:11:36
70 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:11:39
71 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:54
72 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:56
73 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:12:22
74 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:12:29
75 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:07
76 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:47
77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 0:14:14
78 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:14:18
79 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:14:34
80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:15:14
81 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:15:17
82 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:15:39
83 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:15:48
84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:16:13
85 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:16:28
86 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:16:45
87 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:57
88 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:17:15
89 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 0:18:01
90 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:18:43
91 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:19:06
92 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:19:08
93 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:19:33
94 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:19:36
95 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:19:41
96 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:19:42
97 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:19:49
98 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:19:59
99 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:20:28
100 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:20:36
101 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:21:04
102 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:21:10
103 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:21:27
104 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:21:56
105 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:22:33
106 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:22:59
107 Luca Paolini (Ita) Katusha 0:23:41
108 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:24:01
109 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:24:22
110 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:41
111 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:25:29
112 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:25:49
113 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:26:17
114 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:42
115 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 0:26:46
116 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:27:04
117 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:27:15
118 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:27:21
119 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:27:32
120 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ 0:28:00
121 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:28:30
122 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:28:49
123 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:29:57
124 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:01
125 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:30:04
126 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ 0:30:11
127 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:30:14
128 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:30:30
129 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:30:31
130 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:30:51
131 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:31:03
132 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:31:17
133 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:31:21
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 0:31:35
135 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:31:55
136 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:31:59
137 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 0:32:02
138 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:32:07
139 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:32:10
140 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling 0:32:19
141 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:33:18
142 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:33:22
143 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 0:34:06
144 Cédric Pineau (Fra) FDJ
145 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:34:18
146 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura 0:34:23
147 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:34:36
148 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:34:41
149 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
150 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:35:01
151 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 0:35:32
152 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:35:42
153 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:11
154 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:36:15
155 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:36:26
156 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:36:33
157 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:36:51
158 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha 0:37:11
159 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:16
160 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:37:22
161 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
162 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:37:38
163 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:37:43
164 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:39:08
165 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:39:17
166 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:39:36
167 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 0:40:09
168 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:40:37
169 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:40:51
170 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 0:41:12
171 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
172 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:42:01
173 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:42:08
174 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:11
175 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:42:20
176 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:42:22
177 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:42:27
178 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:42:41
179 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
180 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:42:49
181 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 0:42:52
182 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:43:09
183 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:43:26
184 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:44:01
185 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:44:21
186 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:44:39
187 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:44:48
188 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:45:00
189 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:47:11
190 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:47:15
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 0:47:44
192 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:47:59
193 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:49:07
194 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:56:58
195 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:57:37

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın