Vuelta 2013 – Kraliçe Etabın Galibiyeti Yine Sürpriz Gençlerden – Alexandre Geniez

08/09/2013  //     //  Genel

 

 

14.Etabın finişini gören 160 sporcu yanı sıra, güne Vuelta’dan çekildikleri haberleri yansıyan kalabalık sporcu grubu noksan başlanılan 15.Etapta İspanya Bisiklet Turu’nun Pirenelerdeki önemli tırmanışları geçildi. 15.Etabın galiiyeti için, dün yaşanan kaçışla gelen solo galibiyet tekrarının bugün de yaşanabileceği öngörülüyordu. Nitekim, kaçış grubunda yer alan 25 yaşındaki Fransız Alexandre Geniez(FDJ) 25 kilometrelik solo performansını etap galibiyeti ile sonlandırdı ve kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini kazandı. 6 saati aşan uzun ve zorlu etapta, Michele Scarponi (Lampre-Merida) ikinci, Nicolas Roche(Saxo Bank-Thinkoff) üçüncü oldu.

 

 

 

Andorra’dan start alan 225 kilometrelik 15.etap, 4 kategori 1 tırmanış profili ve uzun mesafesiyle, beklendiği gibi zorlu geçti. Dün, soğuk hava şartları sebebiyle hipodermi sorunu yaşayan Ivan Basso(Cannondale) ve Luis Leon Sanchez(Belkin) gibi Vuelta’dan çekilen 16 sporcu, bugün ise dünün etkisi ile start almayan Philippe Gilbert(BMC), Simone Stortoni (Lampre-Merida), Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step) ve Kristof Vandewalle (Omega Pharma-Quick Step) dahil eksik isimlerle start alındı. İlk tırmanış, Puerto del Conto’nun 24,4 kilometrelik tırmanış mesafesi ve ortalama %4,2’lik eğimine 7.kilometrede 30 sporcu önderliğinde tırmanışa başlandı. Zorlu profil için kaçışa gönüllü kalabalık lider grup,  Puerto del Conto ve Puerto de la Bonaigua kategori 1 tırmanışları sonunda 8 kişilik lider grup 100.kilometreyi tamamladı. Kaçış grubunda, Alexandre Geniez (FDJ.fr), Francis De Greef (Lotto Belisol), Mikael
Cherel (Ag2r-La Mondiale), Warren Barguil (Argos-Shimano), Andre Cardoso
(Caja Rural), Michele Scarponi (Lampre-Merida) ve  Nicolas Edet (Cofidis), ana grubun 3 dakika kadar önünde Puerto de la Bonaigua inişi ve sonrasında Fransa topraklarına geçildi.

 

Geçtiğimiz yıl Fransa Bisiklet Turunda kullanılan Col de Peyresourde’un galibi Alejandro Valverde’nin dün kaybettiği zamanı etap profili ile tecrübesiyle telafi etme ihtimali yüksek görülüyordu. Col du Port de Bales tırmanışında kaçış grubundan  Andre Cardoso
(Caja Rural) ve Alexandre Geniez (FDJ.fr) ikilisi, yarışın lideri olarak tırmanış temposunu yüksek tutup kaçışı oluşturan isimler oldu. 30 kilometrelik Col du Port de Bales’in %6,2 ortalama eğimi, % 10 maksimum eğimini ana grubun 5 dakika önünde geçen Cardoso ve Geniez, zirveyi ana grubun 5 dakika 40 saniye önünde geçti.

 

Col du Port de Bales inişinde etabın son 30 kilometrelik mesafesi, final için hazırlık hareketlenmelerini beraberinde getirdi. İnişte, ana grubun önünden atak yapan, dünün zaman kaybeden genel sıralama iddialısı Nicolas Roche ilk hamleyi yapan isim oldu. Dünkü kaybı ile 6.sıraya gerileyen Roche, takım arkadaşı Olivier Zaugg ile takip grubunu oluşturdu. Kaçış grubunda ise Alexandre Geniez (FDJ.fr), iniş ile Cardoso’yu silkeleyip finale solo ilerlemek üzere tempo arttırdı. Finişe 20 kilometre kala Geniez’in 4 dakika 40 saniye gerisinde olan Zaugg ve Roche farkı kapatmak üzere tempo asıldı.

 

 

 

Col de Peyresourde, günün kaderini belirleyecek son kritik bölümdü. Çift tırmanış bölümü ile zirve finişini ağırlayan Col de Peyresourde, geçen yıl Fransa Bisiklet Turunda Alejandro Valverde’nin galibiyet aldığı tırmanıştı. Finişe 10 kilometre başlayan Col de Peyresourde’un ilk 3 kilometresindeki vurucu eğim genel sıralamada kalıcı izler bırakabilecek performanslara tanık olabilirdi. Tırmanışa önde girip etap galibiyeti hedefleyen yarışın solo lideri Alexandre Geniez ve Geniez’in ardında kalan Cardoso, Cardoso’nun gerisinde, kaçış grubundan kalan isimler ve Scarponi ve takip grubu olarak çalışıp, genel sıralama ümidi taşıyan Roche ve Zaugg(Saxo Bank-Tinkoff) kritik bölümün öncülerindendi.

 

Col de Peyresourde tırmanışının başlamasıyla ana gruptan hızla geride kalan isimler, favoriler grubunu yeniden oluşturdu. Eğimin zorlu bölümünde, favoriler bölümünden atak yapan kırmızı Mayo Vincenzo Nibali(Astana)’ye tek cevap verebilen isim yine Chris Horner(RadioShack Leopard) oldu. Nibali favoriler grubunun nabzını bu atak ile yoklayarak yeniden gruba katıldı.Tırmanışın ilk bölümünü tamamlayıp finişe 4 kilometre kala inişe başlayan Geniez, favoriler grubunun 4 dakika 40 saniye önünde inişe başladı. Bu aşamada, sahip olduğu 4 dakikalık zaman avantajı 23 yaşındaki Fransız’ın etap galibiyetini garantilediğini gösterdi.

 


 

Favoriler grubundaki agresif ataklar, favoriler grubunu Alejandro Valverde, Domenico Pozzovivo, Vincenzo Nibali, Chris Horner ve Joaquim Rodriguez olmak üzere 5 kişiye düşürdü. Kraliçe etabın son kilometresine gülümseyerek giren Geniez kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini elde etti. Michele Scarponi (Lampre-Merida) ikinci, Nicolas Roche(Saxo Bank-Thinkoff) genel sıralama mücadelesinde aradığı büyük avantajı yakalayamadı ancak üçüncülük ve bonifikasyon tesellisi ile günü tamamladı.

 

 

Vuelta a Espana 15.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 6:20:12
2 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:03:03
3 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:03:07
4 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:03:20
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
6 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
7 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
9 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:23
10 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:45
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:56
13 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
14 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
15 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:04:55
16 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:05:08
17 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:24
18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:46
19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:06:13
20 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:35
21 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:06:39
22 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:00
23 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:07:15
24 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:24
25 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:08:13
26 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:08:17
27 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:28
28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:32
29 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:08:55
30 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:09:14
31 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:10:59
32 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
33 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:11:58
34 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:12:16
35 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:12:51
36 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:06
37 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:14:18
38 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:15:07
39 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
40 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
41 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:15:16
42 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
43 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
44 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
45 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
46 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
47 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
48 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:15:20
49 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 0:15:49
50 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:16:23
51 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:16:26
52 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
53 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:16:57
54 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
55 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:18:16
56 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:21:00
57 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
58 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
59 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
60 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
61 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:21:03
62 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:21:07
63 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:21:29
64 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
66 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
67 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:23:05
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
69 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:23:25
70 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:14
71 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 0:25:41
72 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:45
73 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
74 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
75 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
76 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
77 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
78 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
79 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
80 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
81 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
83 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
84 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
85 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
86 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:26:49
87 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
88 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
90 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:27:36
91 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
92 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:30:36
93 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
94 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
95 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:31:28
96 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:32:37
97 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:09
98 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
99 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
100 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
101 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
102 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
103 Luca Paolini (Ita) Katusha
104 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
105 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
106 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
107 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
108 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
109 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
110 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
111 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
112 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
113 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
114 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
115 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
116 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
117 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
118 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
119 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
120 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
121 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
122 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
123 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
124 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
125 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
126 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
127 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
129 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
130 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
131 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
132 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
134 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
135 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
136 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
137 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
138 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
139 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
140 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
142 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
143 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
144 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
145 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
146 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
147 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
148 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
149 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
150 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:42:10
DNS Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNF Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
DNF Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
DNF Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
DNF Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
DNF Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
DNF Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
DNF Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
DNF Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Luke Rowe (GBr) Sky Procycling

 

 

15.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 60:20:21
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:50
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:42
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:57
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:43
6 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:03:49
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:04:59
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:06:18
9 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:46
10 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:09:11
11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:09:21
12 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:17
13 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:12:03
14 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:13:31
15 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:49
16 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:15:56
17 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:17:34
18 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:18:03
19 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:27
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:22:17
21 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:23:55
22 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:24:50
23 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:24:54
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:25:18
25 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:30:36
26 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:33:36
27 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:19
28 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:40:17
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:42:42
30 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:52:56
31 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:58:02
32 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:58:28
33 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 1:00:27
34 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 1:00:48
35 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 1:02:18
36 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 1:04:56
37 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 1:06:09
38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:06:28
39 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:07:27
40 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:09:06
41 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:10:11
42 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:11:01
43 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:12:14
44 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:30
45 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 1:12:39
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 1:14:50
47 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:14:58
48 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 1:15:03
49 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 1:16:12
50 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:16:47
51 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:19:33
52 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:19:58
53 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:25:49
54 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:27:47
55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:32:46
56 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:33:56
57 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:34:22
58 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:36:06
59 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 1:37:36
60 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 1:37:58
61 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 1:39:59
62 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:40:46
63 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 1:42:36
64 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:43:06
65 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:44:25
66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:45:24
67 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 1:45:33
68 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:46:37
69 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 1:47:51
70 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:48:30
71 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1:48:59
72 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 1:50:22
73 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 1:52:53
74 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1:53:53
75 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:54:05
76 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:54:28
78 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:56:52
79 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:57:40
80 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:58:07
81 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:58:40
82 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:59:06
83 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
84 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 1:59:18
85 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1:59:23
86 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 1:59:38
87 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:00:45
88 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:01:50
89 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:05:02
90 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:05:34
91 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 2:06:33
92 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 2:08:23
93 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 2:09:33
94 Luca Paolini (Ita) Katusha 2:11:46
95 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:12:05
96 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:12:20
97 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 2:12:39
98 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 2:12:46
99 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 2:16:29
100 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 2:16:51
101 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 2:19:06
102 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 2:19:33
103 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 2:20:06
104 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2:21:39
105 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:21:41
106 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:22:29
107 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:22:51
108 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 2:22:58
109 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:24:45
110 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:28:10
111 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:29:12
112 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:30:47
113 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:31:30
114 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:34:07
115 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 2:34:14
116 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 2:38:11
117 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:43:11
118 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:43:33
119 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:43:45
120 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:44:42
121 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
122 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 2:47:02
123 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 2:47:21
124 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 2:50:03
125 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 2:50:26
126 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:51:00
127 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 2:51:52
128 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:53:01
129 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 2:53:34
130 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 2:54:11
131 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:55:06
132 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 2:55:23
133 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 2:55:37
134 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 2:56:10
135 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2:56:18
136 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 2:56:38
137 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
138 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 2:57:57
139 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 2:57:58
140 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:00:19
141 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:00:36
142 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 3:01:09
143 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 3:02:29
144 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 3:03:37
145 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:05:50
146 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 3:07:01
147 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 3:07:04
148 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 3:15:08
149 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 3:24:40
150 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 3:29:13

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın