Vuelta 2. Etap : Degenkolb İlk Büyük Tur Galibiyetine Koştu

19/08/2012  //     //  Genel

 

 

John Degenkolb (Argos-Shimano) Vuelta a Espana’nın Pamplona’dan start alan 2. etabında son metrelerde kalktığı muhteşem atakla rakiplerini geride bırakıp toplu sprint finişinin galibi olarak günün zaferini kazandı. Degenkolb’un arkasından Allan Davis (Orica-GreenEdge) ve Ben Swift (Sky) ikinci ve üçüncü olarak günün podyum kontenjanını dolduran isimler oldu. Önceki günün galibi Jonathan Castroviejo (Movistar) ise bugün de lider mayosunu korumayı başararak kariyerinde ilk kez katıldığı bir büyük turda kendisini bir defa daha kanıtlamış oldu.

 

181.4km’lik 2. etapta yine alışıldığı üzere bir kaçış grubu oluştu. Günün üç kişilik kaçış grubu Javier Francisco Aramendia (Caja Rural), Mikhail Ignatiev (Katusha) ve Javier Chacon (Andalucia) pelotonla arayı en fazla 5 dakikaya kadar açabilirken, finişe 12km kala yakalandılar ve peloton toplu sprint finişine gitti.

Etapta aynı zamanda La Vuelta 2012’nin ilk tırmanış ve ara sprint puanları bulunuyordu. Etap sonunda ilk tırmanış mayosunun sahibi Andalucia takımından Javier Chacon oldu. Mikhail Ignatiev iki ara sprinti de kazansa da, puan mayosunun sahibi günün sonunda etap galibi Degenkolb oldu.

 

 

Etap, Astana’dan Enrico Gasparotto’nun yokluğunda bir kişi eksik başladı. İtalyan yarışçı takım zamana karşı etabında kaza yaptığı için etabı zaman limitinin üstünde bitirmişti. Bugün her halükarda zaten start alamayacak olan yarışçının kaza sonucunda köprücük kemiğinin üç ayrı yerden kırıldığı tespit edildi.

Etap startında sıcaklık önceki günü aratmayacak şekilde 39°C’lere çıkarken, güçlü esen rüzgar da pelotona rahat nefes aldırmadı.

Javier Francisco Aramendia (Caja Rural), Mikhail Ignatiev (Katusha) ve Javier Chacon’dan (Andalucia) oluşan günün kaçış grubu 6.km’lerde oluştu. Aslında Niki Terpstra (Omega Pharma-Quickstep) da kaçış grubunun içindeyken, genel sıralamada 10 saniye gerisinde olduğu lider Castroviejo ve takımı Movistar bu kaçışa izin vermedi ve Terpstra 5km içinde peloton tarafından yakalandı.

Bunu kaçış izni için bir işaret olarak gören diğer üç yarışçı arayı 5 dakikaya kadar açtı. Lider mayolu Movistar gitmelerine izin verse de gözlerini kaçış grubundan ayırmadı ve arayı kapatılamayacak kadar açmalarını engelledi.

 

 

La Vuelta 2012’nin ilk tırmanış ve ara sprint kapılarının olduğu etapta 77.km’de kategori-3 derecesinde Alto de la Chapela tırmanış kapısı bulunuyordu. Zirveye ilk ulaşan günün kaçış üçlüsünden Aramendia olsa da yarış jürisinin kural dışı bir durum tespit etmesi üzerine puanları Chacon’a verdi ve böylece gün sonunda tırmanış mayosunu alan isim Javier Chacon (Andalucia) oldu.

 

 

Etapta bulunan iki ara sprint kapısı ise puanın yanı sıra bonifikasyon olarak adlandırılan zaman bonuslarını da kazandırıyordu. Ara sprint kapılarının ilki 59.km’de sırasıyla Ignatiev, Chacon ve Aramendia arasında paylaşıldı.

Sprint kapısından sonra günün lider grubu kaçışlarını 3 dakika farkla devam ettirirken finişe 30km kala aradaki fark 1 dakikanın altına indi ve kaçış grubu arasından ilk pes eden Chacon oldu.

Aramendia ve Ignatiev savaşmaya devam ederken Rus yarışçı finişe 19km kala bulunan günün son ara sprint kapısının puanlarını ve bonifikasyonunu da aldı. Bu noktada peloton hala kaçanları yakalamak için ciddi anlamda çaba göstermezken sprint çizgisini 39 saniye geriden geçti. Finişe 12km kala ise savaş sona erdi ve peloton bir kez daha tek parça halinde ilerlemeye devam etti.

 

 

Pelotonda bir süre herhangi bir hareketlenme görülmezken Vacansoleil’li Sergey Lagutin’den finişe 5km kala bir kaçış denemesi geldi fakat Özbek milli şampiyonu bu denemesinde başarılı olamadı.

Finişe yaklaştıkça artık tempo iyice artarken Ben Swift atağa kalksa da hemen yakalandı. Davis’ten de bir zafer koşusu denemesi gelse de Degenkolb onu son saniyede alt etti ve ilk büyük tur galibiyetini kazandı.

 

 

 

Vuelta 2. Etap Sonuçları:

 

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 4:38:40
2 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
6 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
8 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
9 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
10 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
11 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
12 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
13 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
14 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
16 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
17 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
18 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
19 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
20 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
22 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
24 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
25 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
26 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
27 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
28 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
29 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
30 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
31 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
32 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
33 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
34 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
35 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
36 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
37 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
38 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
39 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
41 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
42 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
43 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
45 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
46 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
47 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
48 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
49 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
50 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
51 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
52 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
53 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
54 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
55 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
56 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
57 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
58 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
59 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
60 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
61 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
62 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
63 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
64 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
65 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
66 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
67 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
68 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
69 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
70 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
71 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
73 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
74 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
75 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
76 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
77 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
78 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
79 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
80 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
82 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
84 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
85 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
86 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
87 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
88 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
89 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
90 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
91 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
92 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
93 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
94 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
95 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
96 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
97 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
98 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
99 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
100 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
101 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
102 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
103 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
104 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
105 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
107 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
108 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
109 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
110 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
111 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
112 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
113 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
114 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
115 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
116 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
117 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
118 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
119 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
120 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano
121 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
122 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
123 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
124 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
125 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
126 Hernani Broco (Por) Caja Rural
127 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
128 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
129 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
130 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
131 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
132 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
133 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
134 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
135 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
136 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
137 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano
138 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
139 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
140 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
141 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
142 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
143 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
144 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
145 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
146 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
147 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
148 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
149 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
150 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
151 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
152 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
153 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
154 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
155 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
156 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
157 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
158 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
159 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
160 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
161 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
162 Javier Chacon (Spa) Andalucia
163 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
164 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
165 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge
166 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
167 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
168 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
169 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
170 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
171 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:20
172 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
173 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
174 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
175 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
176 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
177 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
178 Danny Pate (USA) Sky Procycling
179 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
180 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge
181 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
182 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
183 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:00:25
184 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:00:51
185 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
186 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:01:08
187 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:01:32
188 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
189 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
190 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:01:37
191 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:01:49
192 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
193 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:02:05
194 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:02:06
195 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:03:28
196 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:09:08
197 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:12:56
DNF Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team

 

 

Vuelta 2. Etap 1. Ara Sprint Kapısı Sonuçları (59.km, Tafalla)

1 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4  pts
2 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2
3 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1

 

 


Vuelta 2. Etap Tırmanış Kapısı (
77.km, Alto de la Chapela (Kat. 3))

1 Javier Chacon (Spa) Andalucia 3  pts
2 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2
3 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1

 

 

 

Vuelta 2. Etap 2. Ara Sprint Kapısı Sonuçları (
162,5.km, Viana)

1 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4  pts
2 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1

 

 

Vuelta 2. Etap Finiş Sprint Sonuçları ( 181,4.km, Viana)

 

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 25  pts
2 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 20
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 16
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 14
5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 12
6 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
8 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 8
9 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 7
10 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 6
11 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
12 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 4
13 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
14 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2

 

 

Vuelta 2. Etap Sonrası Takım Sıralaması :

 

1 Movistar Team 14:14:51
2 Omega Pharma – Quickstep 0:00:10
3 Rabobank Cycling Team
4 BMC Racing Team
5 Lotto Belisol Team 0:00:12
6 SKY Procycling
7 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:14
8 Katusha Team 0:00:15
9 Euskaltel – Euskadi 0:00:28
10 Orica Greenedge 0:00:33
11 Astana Pro Team 0:00:34
12 AG2R La Mondiale
13 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:00:35
14 Liquigas – Cannondale 0:00:41
15 Cofidis, le credit en ligne 0:00:47
16 Lampre – ISD 0:00:54
17 Radioshack – Nissan 0:00:55
18 FDJ – Big Mat 0:00:57
19 Team Argos – Shimano 0:00:59
20 Andalucia 0:01:01
21 Garmin – Sharp 0:01:27
22 Caja Rural

 

 

Vuelta 2. Etap Sonrası Genel Sıralama :

 

 

1 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 4:57:31
2 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:01
3 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
6 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:00:04
7 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:10
8 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
9 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
10 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
11 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
12 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
13 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
14 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
15 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
16 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
17 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
18 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
19 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
20 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
21 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
22 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
23 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:12
24 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
25 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
27 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
28 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
29 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
30 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
31 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:13
32 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:14
33 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
34 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
35 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
36 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:15
37 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
38 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
39 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
40 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
41 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
42 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:17
43 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:25
44 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:28
45 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
47 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
48 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
49 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:31
50 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:32
51 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
52 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:33
53 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
54 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:00:34
55 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
56 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
57 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
58 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
59 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
60 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
61 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
62 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
63 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
64 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
65 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:35
66 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
67 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
68 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
69 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
70 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:37
71 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:41
72 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
73 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
74 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
75 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
76 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
77 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:00:45
79 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:00:47
80 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
81 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
84 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
85 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:53
86 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:00:54
87 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
88 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
89 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
90 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
91 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:00:55
92 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
93 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
94 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
95 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
96 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:57
97 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
98 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
99 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
100 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:00:59
101 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
103 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:01:00
104 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:01:01
105 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
106 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
107 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
108 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
110 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
111 Javier Chacon (Spa) Andalucia
112 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:05
113 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:06
114 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:07
115 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:08
116 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
117 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:01:10
118 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
119 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:01:12
120 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:13
121 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:17
122 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
123 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
124 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:18
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:01:27
126 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
127 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
128 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
129 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
130 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
131 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
132 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
133 Hernani Broco (Por) Caja Rural
134 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
135 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
136 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:32
137 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:01:35
138 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:39
139 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:01:40
140 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:01:47
141 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:01:53
142 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
143 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
144 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:58
145 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:02:01
146 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
147 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
148 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
149 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:02:02
150 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:03
151 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:05
152 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge
153 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:02:10
154 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:02:18
155 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
156 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:02:19
157 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:02:20
158 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:02:23
159 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
160 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
161 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:02:26
162 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:02:29
163 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:02:31
164 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:32
165 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:02:33
166 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:02:34
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:43
168 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:02:46
169 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:47
170 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:02:52
171 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
172 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:02:53
173 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:02:54
174 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:58
175 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:03:02
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:03:05
177 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
178 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:07
179 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:03:08
180 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:03:17
181 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:03:18
182 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano
183 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:25
184 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
185 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
186 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:03:40
187 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:42
188 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:03:47
189 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:03:50
190 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:04:00
191 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:04:05
192 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:15
193 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:04:27
194 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:04:31
195 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:05:30
196 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:11:24
197 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:13:53

 

 

 

Vuelta 2. Etap Sonrası Puan Sıralaması :

 

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 25  pts
2 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 20
3 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 16
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 14
5 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 12
6 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
8 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
9 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 8
10 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 7
11 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 6
12 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
13 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 4
14 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
15 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3
16 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2
17 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2
18 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1
19 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın