Vuelta 16.Etap: Warren Barguil İkinci Galibiyetini Zirve’de Sprint ile Aldı

09/09/2013  //     //  Genel

 

İspanya Bisiklet Turu’nun Pirene’lerdeki final etabı, kategori 1 Formigal (15.8km tırmanış mesafesi 4% ortalama eğim) bugün zirve finişine sahne olacak. Geride bıraktığımız 2 Pirene etabında, kariyerlerinin ilk büyük tur etap galibiyeti kazanan Alexandre Geniez(Fdj) ve Daniele Ratto(Cannondale) başarıları yanı sıra genel sıralama mücadelesinde liderliğini korumayı başaran Vincenzo Nibali(Astana)’yi izlemiştik. Güne Nibali liderliğinin 50 saniye gerisinde Chris Horner (RadioShack-Leopard), 1 dakika 42 saniye gerisinde
Alejandro Valverde (Movistar) rekabetiyle start alındı. Aramón Formigal tırmanışı son kilometrelerinde kırmızı mayo hayal kırıklığı yaşandı ve Katusha’nın dağıtan temposu, Joaquim Rodriguez’in müthiş atağı ve tükenen Nibali geri kaldı ve ikinci haftayı rakiplerine zaman kaybederek tamamladı. Rigoberto Uran ve Warren Barguil’in zirve finişinde girdiği sprint mücadelesinde Barguil az farkla etabın galibi oldu.

 

 

 

Graus’dan 146,8 kilometreye start alan 16.etabın ilk kilometrelerinde 8 kişilik kaçış grubu oluştu. Günün ilk tırmanışı kategori 3 Puerto de la Foradada’yı ana grubun 42 saniye önünde geçen kaçış grubu zirveden hemen sonra, hızla ana gruba dahil oldu. 23 kişiden oluşan yeni, kalabalık lider grup belirdi ve tempoya tutunabilen 9 kişilik yeni kaçış grubu kesinleşti. Amets Txurruka (Caja Rural), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM),
Dominik Nerz (BMC), Chris Anker Sorensen (Saxo-Tinkoff), Egoi Martinez
(Euskaltel-Euskadi), Nico Sijmens (Cofidis), Bartosz Huzarski
(NetApp-Endura), Rigoberto Uran (Sky) ve Martin Kohler (BMC), finişe 80 kilometre kala ana grubun 1 dakika 5 saniye önünde ilerledi.

 

Kaçış grubunda Flecha, Txurruka, Martinez, Uran gibi tecrübeli ve güçlü isimlerin varlığı, ana grubun zirve finişi ve tırmanış için fazla zaman farkı kaptırmama niyetinde olduğunu gösteriyordu. Ancak, isimler riskli gibi görünse de, kaçış grubunda kırmızı mayoya en yakın isim genel sıralamada 20.sırada yer alan, liderliğin 22 dakika 17 saniye gerisindeki Chris Anker Sorensen’di. Günün ikinci tırmanışı kategori 2 Puerta de Cotefablo zirvesini ana grubun 45 saniye önünde geçen kaçış grubunu, tırmanışta ana gruptan atak yaparak takip eden Sylvester
Szmyd (Movistar) ve Benat Inxtausti (Movistar) 30 saniye geriden geçti. Cotefablo inişinde, Amets Txurruka (Caja Rural), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM),
Dominik Nerz (BMC), Chris Anker Sorensen (Saxo-Tinkoff), Egoi Martinez
(Euskaltel-Euskadi), Nico Sijmens (Cofidis), Bartosz Huzarski
(NetApp-Endura), Rigoberto Uran (Sky), Martin Kohler (BMC), Sylvester
Szmyd (Movistar), Benat Inxtausti (Movistar), Christian Meier
(Orica-GreenEdge), Warren Barguil (Argos-Shimano), Vladimir Gusev
(Katusha), Niki Sorensen (Saxo-Tinkoff), Ben Gastauer (Ag2r-La Mondiale) ve Juan Manuel Garate (Belkin). 20 kişilik yeni lider grup oluştu ve zaman farkı artmaya başladı..

 

Finişe 25 kilometre kala 3 dakika 20 saniye’ye çıkan kaçış grubu performansı ve ana grubun domestiklerin bulunduğu grubun kaçışa izin vermesi ile kritik bölüm olan zirve finişi tırmanışına ilerlendi. 15,8 kilometre kala tırmanışına geçilecek ve zirve finişinin görüleceği, ortalaması % 4 olan Aramón Formigal tırmanışında maksimum eğim, tırmanışın 8.kilometresinde %9,5 idi.

 

Etap favorileri olarak Amets Txurruka(Caja Rural) ve ikinci hafta formunu bulan Rigoberto Uran(Sky) görülüyordu. İki ismin de kaçış grubunda olması ve Uran’ın kaçış için efor sarfetmemesi, Uran’ın bu yıl Vuelta’da bir etap galibiyeti isteyecekse kendisine uygun olan bu etabı istememesi için bir neden olmadığını özetliyordu. Kaçış grubundan art arda gelen ataklar ise etap galibiyeti ve Pirenelerdeki son gün onuruna istekli bir çok isim kaçışın temposunu yükseltti. Ana grubun önüne gelen Euskaltel Euskadi takımının temposu, kaçışın atakları ve yükselen temposu sebebiyle farkı kapatmaya yetmedi.

 

 


 

Finişe 13 kilometre kala hala ana grubun 3 dakika önünde olan kaçış grubunden Warren Barguil(Argos Shimano), kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini kazandığı 13.etapta olduğu gibi, solo kaçışını başlattı. Barguil’in istikrarlı tırmanış performansı eski kaçış grubu ve ana grup ile farkı açmasını sağladı.

 

Finişe 5 kilometre kala, bölünen eski kaçış grubunun 38 saniye önünde geçen 22 Yaşındaki Fransız sporcu Barguil, kariyerinin ilk profesyonel yılında tattığı büyük tur etap galibiyetine ilerledi. Kaçış grubundan Rigoberto Uran(Sky) tempo arttırarak Barguil’e doğru ilerledi. Nerz ile birlikte çalışan Uran ikili kaçış takip grubunu(Rigoberto Uran (Sky) ve Dominic Nerz (BMC)) oluşturdu. Ana grup son 4 kilometre kapısından geçtikten sonra öne gelen Katusha temposu ile dağılmaya başladı. Son 2 kilometre kala, ana gruptan Joaquim Rodriguez(Katusha) beklenen atağını başlatarak genel sıralama rekabetini alevlendirdi. Nibali ise, 2 günlük müthiş performansı sonrası bugün son 2 kilometrede geri kalmaya başladı.

 


 

Son kilometre kapısına doğru, Rigoberto Uran(Sky), Warren Barguil’i yakaladı. Barguil ve Uran son metrelere dek laktik asit dolu sprintlerini atarken adeta aynı anda finişe girdi. Foto finiş neticesine göre az farkla kazanan Warren Barguil oldu ve ilk profesyonel yılı, ilk büyük tur etap galibiyetini duble zafere çevirdi. Kırmızı Mayo, Vincenzo Nibali, genel klasman rekabetinde zaman kaybederek ikinci haftayı kapattı. Güne Nibali liderliğinin 50 saniye gerisinde Chris Horner (RadioShack-Leopard) gün sonunda farkı 28 saniye’ye, 1 dakika 42 saniye gerisinde start alan genel sıralama üçüncüsü
Alejandro Valverde (Movistar) ise farkı 1 dakika 14 saniye’ye düşürdü.

 

 

Vuelta a Espana 16.Etap Finiş Sıralaması:

1 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 3:43:31  
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling    
3 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:00:03  
4 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:00:08  
5 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:00:20  
6 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:37  
7 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling    
8 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:40  
9 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:42  
10 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:45  
11 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:06  
12 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:01:08  
13 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:09  
14 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:13  
15 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:01:29  
16 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:01:36  
17 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:01:41  
18 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:44  
19 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:01:47  
20 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard    
21 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:56  
22 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:02:03  
23 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:04  
24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale    
25 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:02:08  
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:02:09  
27 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:02:14  
28 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
29 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:02:19  
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team    
31 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard    
32 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:53  
33 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
34 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:55  
35 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:09  
36 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano    
37 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:03:36  
38 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:03:42  
39 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:00  
40 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff    
41 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:04:08  
42 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr    
43 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team    
44 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:04:20  
45 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:53  
46 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:24  
47 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:05:29  
48 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
49 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:45  
50 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha    
51 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team    
52 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura    
53 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling    
54 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff    
55 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team    
56 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
57 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:06:10  
58 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
59 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:14  
60 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 0:06:29  
61 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:06:47  
62 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling    
63 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
64 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:06:51  
65 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano    
66 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:07:07  
67 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 0:07:43  
68 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard    
69 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:08:11  
70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:08:26  
71 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
72 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge    
73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:11:19  
74 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura    
75 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr    
76 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team    
77 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:11:42  
78 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:13:18  
79 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team    
80 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:13:53  
81 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:16:12  
82 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale    
83 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard    
84 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha    
85 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard    
86 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida    
87 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard    
88 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling    
89 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling    
90 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp    
91 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:53  
92 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura    
93 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale    
94 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    
95 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard    
96 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team    
97 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling    
98 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team    
99 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
100 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
101 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team    
102 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr    
103 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
104 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano    
105 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp    
106 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
107 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge    
108 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
109 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling    
110 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp    
111 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team    
112 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha    
113 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano    
114 Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
115 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling    
116 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling    
117 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
118 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
119 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura    
120 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
121 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team    
122 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team    
123 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling    
124 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr    
125 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano    
126 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol    
127 Luca Paolini (Ita) Katusha    
128 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp    
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol    
130 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
131 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff    
132 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA    
133 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr    
135 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida    
136 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida    
137 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff    
138 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale    
139 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
140 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
141 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
142 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:17:59  
143 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge    
144 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge    
145 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:18:00  
146 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:08  
147 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida    
148 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team    
149 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:18:17  
150 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:20:38  

 

 

16.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 64:06:01  
2 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:28  
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:14  
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:29  
5 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:38  
6 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:03:43  
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:04:37  
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:06:17  
9 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:33  
10 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:09:21  
11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:09:31  
12 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:22  
13 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:11:42  
14 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:12:08  
15 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:44  
16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:15:33  
17 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:18:13  
18 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:19:16  
19 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:19:58  
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:20:51  
21 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:22:39  
22 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:24:39  
23 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:26:41  
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:29:56  
25 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:34:37  
26 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:36:19  
27 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:38:50  
28 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:39:53  
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:46:18  
30 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:57:32  
31 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 1:00:01  
32 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 1:02:38  
33 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 1:03:18  
34 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 1:04:24  
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 1:04:40  
36 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 1:06:55  
37 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 1:08:07  
38 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:10:29  
39 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 1:12:40  
40 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:13:14  
41 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:13:26  
42 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:13:44  
43 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 1:13:53  
44 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 1:14:12  
45 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:14:37  
46 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 1:15:49  
47 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:15:50  
48 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 1:16:37  
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:18:58  
50 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:24:11  
51 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:26:44  
52 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:27:56  
53 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:28:33  
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:30:42  
55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:37:28  
56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:37:57  
57 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:39:26  
58 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:41:34  
59 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:43:06  
60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:43:52  
61 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:44:51  
62 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:45:36  
63 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 1:47:08  
64 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 1:48:45  
65 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:49:57  
66 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 1:51:07  
67 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 1:54:02  
68 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 1:56:39  
69 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 1:58:26  
70 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 2:00:24  
71 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 2:00:28  
72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:00:45  
73 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 2:01:54  
74 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 2:02:54  
75 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2:02:56  
76 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:04:04  
77 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 2:04:25  
78 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 2:04:43  
79 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 2:04:57  
80 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 2:08:37  
81 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:09:37  
82 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2:09:49  
83 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
84 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:13:24  
85 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 2:13:51  
86 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 2:14:25  
87 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 2:15:22  
88 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:16:29  
89 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:17:34  
90 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:17:54  
91 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 2:19:00  
92 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 2:19:06  
93 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 2:20:36  
94 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:20:46  
95 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:21:18  
96 Luca Paolini (Ita) Katusha 2:27:30  
97 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:27:49  
98 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 2:28:23  
99 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 2:28:30  
100 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:30:51  
101 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 2:32:13  
102 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 2:34:50  
103 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 2:35:20  
104 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 2:35:50  
105 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:36:54  
106 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2:37:23  
107 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 2:38:13  
108 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 2:38:42  
109 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:40:29  
110 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:44:09  
111 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:44:56  
112 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 2:46:31  
113 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:47:12  
114 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:49:51  
115 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 2:50:04  
116 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 2:54:10  
117 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 2:54:46  
118 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:57:36  
119 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:57:48  
120 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:58:55  
121 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:00:26  
122 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team    
123 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 3:00:52  
124 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:02:27  
125 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 3:02:46  
126 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 3:03:05  
127 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 3:05:47  
128 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:06:44  
129 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 3:07:36  
130 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 3:08:45  
131 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:09:18  
132 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 3:09:40  
133 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 3:10:02  
134 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:10:50  
135 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 3:11:07  
136 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 3:12:02  
137 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 3:12:22  
138 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 3:12:28  
139 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 3:13:41  
140 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 3:13:42  
141 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:16:03  
142 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 3:17:17  
143 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 3:18:13  
144 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 3:19:21  
145 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:21:34  
146 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 3:22:48  
147 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 3:22:51  
148 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 3:30:52  
149 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 3:38:43  
150 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 3:44:57  

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın