Vuelta 13.Etap Galibi Fransa’nın Yeni Genç Yeteneği Warren Barguil Oldu

06/09/2013  //     //  Genel

İspanya Bisiklet Turunun 13.etabına denk gelen Cuma günü, 13.Cuma uğursuzluğuna tanık oldu. Starttan sonra etabın 10.kilometresinde gerçekleşen kazadan Pablo Lastras(Movistar) sol omuzundan ağır yaralandı ve hastaneye sevk edildi. Belkin takımından Laurens Ten Dam ve dizinden yaralanan David De La Cruz (NetApp-Endura)’ da Vuelta’dan çekilmek zorunda kaldı. Toplu sprint beklentisi taşıyan etabın kategori 1 tırmanışındaki performansa göre kaçış grubuna da şans tanıyan ucu açık senaryoya sahipti. Galibiyet kaçış grubundan, bu yıl profesyonel olan 21 yaşındaki Fransız sporcu Warren Barguil (Argos-Shimano)’in oldu. Son kilometreye kaçıştan atak yaparak giren Barguil kariyerinin ilk büyük tur etap galibiyetini elde etti. Genel Sıralamada bir değişiklik olmadı.

 

 

 

Valls’den start alan 169 kilometrelik 13.etabın 10.kilometresinde meydana gelen kaza, yarışın seyrini hayli etkiledi. Geç oluşan, 18 kişilik kaçış grubunda: Bauke Mollema (Belkin), Amets Txurruka (Caja Rural),
Warren Barguil (Argos-Shimano), Egoi Martinez (Euskaltel-Euskadi), Iker
Camano (NetApp-Endura) and Rinaldo Nocentini (Ag2r-La Mondiale), Beñat
Intxausti (Movistar), Mikael Cherel (Ag2r-La Mondiale), Ivan Santaromita
(BMC), Antonio Piedra (Caja Rural), Jerome Coppel (Cofidis), Michele
Scarponi (Lampre-Merida), Jelle Vanendert (Lotto-Belisol), Gianni
Meersman (Omega Pharma-QuickStep), Serge Pauwels (Omega
Pharma-QuickStep), Christian Meier (Orica-GreenEdge), Xabier Zandio
(Sky) and Tomasz Marczynski (Vacansoleil-DCM) yer aldı.

 

 

Etabın kategori 3 ve kategori 1 olmak üzere iki kategorize tırmanışı bulunuyordu. 114,8.kilometrede zirvesi geçilen Alto del Rat Penat, etap galibiyeti için kritik bölüm olarak görülüyordu. Kısa ancak %16’yı bulan eğimi ile Alto del Rat Penat tırmanışına, ana grubun 1 dakika 27 saniye önünde başlayan kaçış grubundan, Michele Scarponi(Lampre Merida) solo atağını başlattı. Tırmanışta, kaçış grubu performansına tutunmakta zorlanan kalabalık grup içerisinde kopmalar yaşanırken, tırmanış ile ana gruba zaman farkı tekrar artmaya başladı. Scarponi, Alto del Rat Penas zirvesinden solo geçerek 10 tırmanış puanını alan isim oldu. Rat Penat inişinde, eski kaçış grubu üyelerinden geriye kalan 9 sporcu yeniden Scarponi’yi yakaladı ve kalabalık kaçış grubu 3 dakikanın üzerinde zaman avantajı ile finişe ilerledi.

 

Finişe 30 kilometre kala ana grubun 3 dakika 40 saniye önünde bulunan kaçış grubunde genel sıralamayı tehdit eden sporcu olmadığından, günün kırıcı etabında galibin kaçış grubundan çıkabileceği beklentisi hüküm sürdü. Scarponi ile birlikte 10 kişiden oluşan kaçış grubunda; Warren Barguil (Argos-Shimano), Rinaldo Nocentini (Ag2r-La Mondiale),
Egoi Martinez (Euskaltel-Euskadi), Xabier Zandio (Sky), Ivan Santaromita
(BMC), Jerome Coppel (Cofidis), Michele Scarponi (Lampre-Merida), Beñat
Intxausti (Movistar), Bauke Mollema (Belkin) ve Amets Txurruka (Caja
Rural) vardı.

 

 

Son 10 kilometre kapısından 2 dakika 26 saniye önde geçen lider gruptan Benat Intxausti(Movistar) virajda fren problemi yaşayarak zaman kaybetti. Son 6 kilometre kala kaçış grubundan atak yapan Egoi Martinez (Euskaltel-Euskadi) ve Jerome Coppel (Cofidis) atak yaptı. Bir kilometre sonra Michele Scarponi (Lampre-Merida)’de yeni kaçış grubuna katıldı. 2 kilometre kala kaçış grubu yeniden birleşti ve etap galibinin kaçış grubundan birinin kazanacağı kesinleşmiş oldu. Toplu sprint finişi beklenen finişte, kaçış grubuna şans tanıyan profilden bu kez zamana karşı performansı son bölümde sergilendi. Galibiyet için birbirini silkelemeye çalışan kaçış grubu son kilometreye Warren Barguil (Argos-Shimano) atağı ile girdi. Bu sezon profesyonel olan, 1991 doğumlu Fransız sporcu son kilometrede temposunu yüksek tutarak, kariyerinin ilk Vuelta etap galibiyetini kazandı.

 

 

Vuelta 13.Etap Finiş Sıralaması:

1 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 4:00:13
2 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:07
3 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
4 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
5 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
6 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
8 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:24
10 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:02:34
11 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:02:43
12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
13 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
14 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
16 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
17 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
18 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
19 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
21 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
22 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
23 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
24 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
26 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
28 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
30 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
31 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
32 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura
33 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA
34 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
35 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
36 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
37 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
38 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
39 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
42 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:02:54
43 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
44 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
45 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:56
46 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
47 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:58
48 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
50 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
51 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:03:00
52 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
53 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:02
54 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
55 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
56 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
57 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
59 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:03:06
60 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
61 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
62 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:03:09
63 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:03:10
64 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
65 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
66 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
67 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:03:12
68 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
69 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
70 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
71 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
72 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
73 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:03:16
74 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:03:17
75 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:03:20
76 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:03:21
77 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
78 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:22
79 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
80 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
81 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
82 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
83 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
84 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
85 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
86 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:03:29
87 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:03:56
88 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:04:56
89 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
90 Luca Paolini (Ita) Katusha
91 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:04:57
92 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:05:00
93 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
94 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
95 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
96 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
97 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:05:07
98 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:33
99 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:06:07
100 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
101 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:06:30
102 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
103 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:06:32
104 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:08:11
105 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
106 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:08:15
107 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:09:03
108 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
109 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:09:48
110 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:10:33
111 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:15:23
112 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
113 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
115 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
116 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
117 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
118 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
119 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
120 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
122 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
123 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
124 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
125 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
126 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
127 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
128 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
129 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
130 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
131 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
132 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
133 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
134 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
135 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
136 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
137 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
138 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
139 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
140 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
141 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
143 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
144 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
145 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
146 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
147 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
148 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
149 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
150 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
151 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
152 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
153 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
154 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
155 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
156 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
157 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
158 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
159 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
160 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
161 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
162 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
163 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
164 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
165 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
166 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
167 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
168 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
169 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
170 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
171 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
172 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
173 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:18:40
174 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
175 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
176 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
DNS Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
DNS Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
DNF Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
DNF Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
DNF David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura

 

 

13.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 49:29:02
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:31
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:46
4 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:33
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:44
7 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:52
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:03:35
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:03:46
10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:03:56
11 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:04:08
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:05
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:46
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:38
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:06:47
16 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:07:49
17 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:08:02
18 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:08:56
19 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:09:07
20 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:09:28
21 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:09:43
22 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:04
23 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:05
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:10:32
25 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:35
26 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr 0:11:27
27 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:20
28 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
29 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:13:47
30 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:56
31 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:58
32 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:26:50
33 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:27:42
34 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:27:48
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:29:07
36 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:32:08
37 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:32:26
38 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:34:16
39 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:34:43
40 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:47
41 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:36:22
42 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:37:11
43 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:37:33
44 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:37:58
45 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:38:07
46 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:38:26
47 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:39:07
48 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:39:59
49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:41:20
50 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:43:21
51 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:47:15
52 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:47:22
53 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:49:48
54 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:50:20
55 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:50:27
56 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:50:34
57 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:51:08
58 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:51:16
59 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:51:31
60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:51:37
61 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:52:59
62 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:55:03
63 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:55:56
64 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:56:27
65 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:57:13
66 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:29
67 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:59:44
68 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:00:53
69 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 1:02:20
70 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 1:04:13
71 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:04:37
72 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 1:05:05
73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:05:11
74 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:05:19
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:06:38
76 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:06:43
77 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 1:06:44
78 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 1:08:00
79 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:10:34
80 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 1:10:36
81 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:11:29
82 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:11:54
83 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 1:12:28
84 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:14:51
85 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:15:24
86 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:16:14
87 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:16:47
88 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:18:14
89 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 1:19:09
90 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:20:03
91 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:20:26
92 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:22:09
93 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:22:46
94 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 1:22:50
95 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura 1:23:52
96 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 1:24:05
97 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1:24:10
98 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:24:12
99 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 1:24:37
100 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:25:12
101 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 1:25:14
102 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:25:15
103 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:25:25
104 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 1:25:37
105 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 1:25:44
106 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1:26:31
107 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 1:26:37
108 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 1:26:57
109 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:27:15
110 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 1:27:49
111 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 1:28:55
112 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:29:10
113 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:29:52
114 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:30:32
115 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:32:16
116 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 1:33:15
117 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:36:23
118 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:35
119 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 1:37:00
120 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:38:00
121 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:39:53
122 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:41:51
123 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:42:08
124 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 1:43:20
125 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:44:19
126 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:44:21
127 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 1:46:06
128 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:46:08
129 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:46:20
130 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:47:22
131 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:47:41
132 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 1:48:02
133 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:51:29
134 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 1:52:06
135 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 1:52:17
136 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 1:52:38
137 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:52:58
138 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:53:24
139 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:53:46
140 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 1:54:57
141 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:55:27
142 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 1:55:38
143 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:56:09
144 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:56:17
145 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 1:59:13
146 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 2:00:19
147 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 2:00:23
148 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 2:00:24
149 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 2:01:55
150 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:02:28
151 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2:02:32
152 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 2:02:46
153 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 2:03:05
154 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA 2:05:01
155 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:05:11
156 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:05:16
157 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 2:06:14
158 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 2:06:37
159 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 2:06:40
160 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 2:07:01
161 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 2:08:14
162 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 2:09:33
163 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 2:10:11
164 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:10:15
165 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:12:15
166 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 2:13:13
167 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:14:56
168 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 2:17:43
169 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 2:17:54
170 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 2:18:37
171 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 2:18:44
172 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 2:19:00
173 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2:23:50
174 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 2:27:06
175 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 2:27:44
176 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 2:31:35

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın