Vuelta 12.Etapta Philippe Gilbert Sezonun ilk Galibiyetini Aldı

05/09/2013  //     //  Genel

 

İspanya Bisiklet Turunun azınlıkta kalan sprint etaplarından biri olan 12.etap finişinde toplu sprint finişi beklentisi taşıyordu.Son kilometrenin %3’lük eğiminde sergilenecek sprint performansı için günün büyük favorileri Philippe Gilbert (Bmc) ve Edvald Boasson Hagen(Sky) idi. Galibiyete sprint atağını ilk başlatan isim Boasson Hagen olurken, geç ancak güçlü başlattığı sprintini son 10 metrede Hagen’i geçip sezonun ilk galibiyeti alan Philippe Gilbert oldu. Dünya Şampiyonu Gilbert, 2012 sezonunda da sezonun ilk galibiyetini Vuelta’da almıştı fakat bu kez kariyerinde ilk kez gökkuşağı mayo ile galibiyeti göğüsledi. Vuelta’da sprint etaplarını bu yıl ilk 3’e girerek tamamlayan ve ön plana çıkan Maximilliano Ariel Rieze(Lampre Merida) bir kez daha üçüncülükle günü tamamladı.

 

 

184 sporcunun start aldığı Maella’dan, Tarragona finişine 164 kilometrelik yarış senaryosunda beklenen kaçış grubu, düz etap profilinin alışıla gelmiş finiş öncesi yakalanışı ve toplu sprint finişi beklentisini taşıyordu. Startla gelen ataklarda günün kaçış grubu 3 sporcu ile oluştu. Romain Zingle (Cofidis), Cedric Pineau (FdJ) ve Fabrizio Ferrari (Caja Rural)’nin kaçış performansında ana gruba yakaladıkları maksimum zaman farkı 32.kilometrede 6 dakika 22 saniye olarak görüldü.

 

Özellikle, sprinterlerin son bölümde hareketlendireceği Tarragona final bölümüne dek sakin ilerleyen yarış seyrinde, 2 sprint kapısının finişe yakın olması ve sprint kapılarındaki puanın yanı sıra saniye bonifikasyonları, kaçışın erken sonlanabileceğini gösteriyordu. Genel sıralama iddialılarının, ikinci haftadan itibaren sprint kapılarındaki saniye bonifikasyonlarına atak yapacakları biliniyordu. Bugün, sprint kapılarının finişe yakın olması ile beklentilerin gerçekleşmeye başladığına tanık olundu. Sakin ilerleyen kısa etabın, lider 3’lüsü, finişe 18,6 kilometre kala yakalandığında, ana grup içerisindeki genel sıralama iddialıları için tek sprint kapısı kalmıştı. Port Aventura sprint kapısı için ana gruptan Ivan Basso(Cannondale) ve Saxo Bank-Tinkoff) atak yaptı. Basso 3 saniye, Roche ise 2 saniyelik bonifikasyonu alan isim oldu. Genel sıralamada 2.sırada yer alan Nicolas Roche güne kırmızı mayonun 33 saniye gerisinde başlamıştı. Sprint kapısından aldığı 2 saniyelik bonifikasyon ile fark bu aşamada 31 saniye’ye düşmüş oldu.

 

Basso ve Roche’un sprint kapısındaki atağı ve bonifikasyon avından sonra ana gruba katılmaları anında sürpriz bir atak geldi. Toplu sprint finişine odaklanmış olan ana gruptan gelen atağın sahibi Zamana Karşı Dünya Şampiyonu Tony Martin olunca, kısa süreli şaşkınlık ve akabinde toparlanma süreci yaşayan ana grup, Martin’i yakaladığında yine beklentisi yüksek olan toplu sprint finişine odaklanıldı.

 

Son kilometreye kazasız gelen ana gruptan, günün olağan şüphelilerinden Philippe Gilbert(BMC) ve Edvald Boasson Hagen(Sky) sprint heyecanı yaşandı. Final bölümündeki %3’lük eğim, punçör üstünlüğü sebebiyle Philippe Gilbert için galibiyet şansının yüksekliği tartışmalarında son sözü Gilbert söyledi. Finiş için güçlü sprintini ilk atak sporcu Edvald Boasson Hagen oldu. Finişe 250 metre kala geç ama eğime karşı alışıla gelen güçlü sprintini başlatan 31 yaşındaki dünya şampiyonu, Gilbert son 10 metrede etabın liderliğini alarak galibiyetini ilan etti.

 

 

 

Vuelta a Espana 12.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 4:03:44
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
4 Luca Paolini (Ita) Katusha
5 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
6 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
7 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
8 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
9 Anthony Roux (Fra) FDJ
10 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
11 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
12 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
13 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
14 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
15 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
16 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
17 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
18 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
19 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
20 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
21 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
22 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
23 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
24 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
25 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team
26 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits
28 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
29 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
30 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
31 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
32 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi
33 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
34 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff
35 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
36 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
37 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
38 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura
39 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
40 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
41 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
42 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
43 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
44 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
45 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
46 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:08
47 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
49 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:10
50 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
51 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
52 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
53 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
54 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
55 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
56 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
57 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
58 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
59 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
60 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
61 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida
62 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
63 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
64 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
65 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:16
66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:19
67 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
68 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
69 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 0:00:25
71 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 0:00:26
72 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:31
73 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
74 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
75 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
76 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
77 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
78 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
79 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
80 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
81 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
82 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team
83 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
84 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
85 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:40
86 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
87 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:50
88 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:00:59
89 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
91 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
92 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
93 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling
94 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
95 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
96 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
97 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
98 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
99 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
101 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
102 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
103 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
104 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
105 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
106 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
108 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
109 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:01:28
110 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
111 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:01:32
112 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:57
113 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:02:03
114 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
115 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:02:08
116 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:02:11
117 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
118 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
119 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
120 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
121 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
123 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
124 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
125 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural
126 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
127 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
128 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
129 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida
130 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
131 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
132 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
133 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
134 Cédric Pineau (Fra) FDJ
135 Laurent Mangel (Fra) FDJ
136 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
137 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
138 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
139 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
140 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
141 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
142 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
143 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
144 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
145 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
146 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
147 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
148 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
149 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
150 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
151 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:47
152 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:00
153 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:02:47
154 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
155 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
156 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:03:30
157 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:03:42
158 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida
159 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
160 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
161 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
162 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
163 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard
164 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
165 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:03:56
166 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff
167 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
168 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:04:18
169 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:04:22
170 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:04:38
171 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 0:06:24
172 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:09:00
173 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
174 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
175 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
176 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
177 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
178 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
179 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
180 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
181 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
182 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
183 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:26:34
DNF Geoffrey Soupe (Fra) FDJ

 

 

12.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 45:26:06
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:31
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:46
4 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:02:33
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:44
7 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:52
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:03:35
9 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:03:46
10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:03:56
11 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:04:08
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:05
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:46
14 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:38
15 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:06:47
16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:08:02
17 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:34
18 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:08:56
19 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:09:07
20 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:09:14
21 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 0:09:28
22 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:51
23 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:05
24 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:10:28
25 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:10:32
26 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:35
27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:11:14
28 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:12:41
29 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:05
30 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:37
31 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:15:58
32 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:16:23
33 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 0:19:28
34 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:26:33
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:29:07
36 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:30:22
37 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:30:41
38 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:32:19
39 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:33:46
40 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:33:47
41 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:35:04
42 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:20
43 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:36:22
44 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:36:32
45 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 0:37:19
46 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:37:40
47 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:37:54
48 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 0:38:26
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:38:28
50 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:40:51
51 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 0:41:01
52 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:41:26
53 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:35
54 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura 0:44:40
55 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:45:57
56 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:46:03
57 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 0:46:36
58 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:47:15
59 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:48:13
60 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
61 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:49:29
62 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:49:48
63 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:50:50
64 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:51:57
65 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:52:25
66 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:52:30
67 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:52:31
68 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:54:04
69 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 0:54:36
70 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:55:27
71 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:56:08
72 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 0:57:02
73 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:12
74 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 0:58:41
75 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:59:33
76 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 1:01:41
77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:04:21
78 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:04:37
79 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:04:56
80 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard 1:05:47
81 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 1:06:08
82 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:06:32
83 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 1:06:47
84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:09:12
85 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:10:19
86 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:11:54
87 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:12:13
88 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 1:13:04
89 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1:13:51
90 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 1:13:57
91 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:14:12
92 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 1:14:17
93 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:14:30
94 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 1:15:09
95 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:15:51
96 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 1:17:08
97 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:17:12
98 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:17:36
99 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:18:22
100 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ 1:18:37
101 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 1:18:46
102 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:19:57
103 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:21:59
104 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 1:22:13
105 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 1:22:23
106 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 1:22:46
107 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:22:50
108 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura 1:23:25
109 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1:23:59
110 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 1:24:20
111 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:37
112 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:24:51
113 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 1:24:57
114 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:25:02
115 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 1:25:04
116 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:27:13
117 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale 1:27:49
118 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol 1:28:16
119 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:29:11
120 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:29:28
121 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 1:29:59
122 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 1:30:13
123 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 1:31:13
124 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:31:41
125 Cédric Pineau (Fra) FDJ 1:32:49
126 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura 1:33:26
127 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 1:33:28
128 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:33:40
129 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1:34:42
130 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:35:01
131 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:35:10
132 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 1:35:22
133 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:36:16
134 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:36:33
135 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:38:49
136 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 1:39:26
137 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 1:39:37
138 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 1:39:58
139 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 1:40:18
140 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:41:06
141 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 1:42:17
142 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 1:42:34
143 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 1:42:41
144 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 1:42:47
145 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 1:42:58
146 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:43:29
147 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge 1:43:37
148 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 1:44:04
149 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 1:46:33
150 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge 1:46:49
151 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 1:47:39
152 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 1:47:43
153 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 1:47:44
154 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1:49:15
155 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:49:48
156 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 1:49:52
157 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1:50:00
158 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 1:50:17
159 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 1:52:21
160 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:52:31
161 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:52:36
162 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 1:53:57
163 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 1:54:00
164 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 1:54:21
165 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 1:55:34
166 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:56:53
167 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha 1:57:31
168 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:57:35
169 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:59:35
170 Laurent Mangel (Fra) FDJ 1:59:55
171 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 2:00:33
172 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 2:01:57
173 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:02:16
174 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 2:02:36
175 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 2:05:03
176 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 2:05:57
177 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 2:06:04
178 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 2:06:20
179 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team 2:07:53
180 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 2:12:25
181 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 2:14:26
182 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp 2:15:04
183 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 2:18:55

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın