Vuelta 10. Etap Simon Gerrans

09/09/2009  //     //  Genel

 


© Unipublic

Mark Cavendish’in 2. Etabını aldığı kısabir tur olan Tour of Missuri’nin devam ettiği sırlarda İspanya Turun’da salı günü Alicante – Murcia  arasında  yapılan 162kmlik  10. Etabı koşuldu , etabı Cervélo TestTeam’denn Avustralya’lı Simon Gerrans kazandı. 184 sürücünün pedal çevirdiği 10  Etabın il klmlerin den itibaren kaşışların yaşandı,  11. km de yarışta arlarında çok güçlü isimlerin olduğu 20 kişilik  iyi bir  kaçış grubu oluştu .


© Unipublic

David de la Fuente ve Benat Intxausti (Fuji/Servetto), Matteo Tossato (Quick Step), Ryder Hesjedal (Garmin/Slipstream), Astana’lı Alexander Vinokourov,  Karsten Kroon (Saxo Bank), Cofidis’ten Leonardo Duque, Juan Manuel Garate (Rabobank) ve  Simon  Gerrans (CervéloTestTeam)  daha sonra 19 kişi ye düşen bu güçlü kaçış grurbu peleton(ana grup) ile  aradaki farkı 100 km kala 8:15 dk ya kadar çıkarttı bundan sonraki kopmalarda  koplarda bir ara ardaki fark Fuji Takımı’nın sürücüsü David de Fuente   ile  13:34 dk ya kadar çıktı. 23 km kala bu 19  kişilik grup ile pelkton arasında ki fark 6:14 dk ya kadar düştü bu kilometrelerden sonra lider grup içerisinde kopmalar yaşandı ve son 10 km ye Ryder Hesjedal (Garmin), Simon Gerrans (Cervelo), Jakob Fuglsang (Saxobank) ve Alexandre Vinokourov (Astana) koparak girdiler.

 


© Unipublic

Yarışın finişinde bir sprint mücadelri yaşandı ve yarışı çizgiyi ilk geçen isim  Cervélo TestTeam’den Simon Gerrans alırken  Ryder Hesjedal ikinci, Jakob Fuglsang üçüncü ve tırmanma etaplarınında kendini ve gücünü gösteren Alexandr Vinokourov ise dördüncü oldu.  

 
© Unipublic


© Unipublic

Alejandro Valverde  40:26:41  le  turun liderliğini sürdürüyor .  Genel sırlamada  önemli bir değişiklik  yok, yeşil mayo Columbia Takımı’ndan Alman André Greipel ‘in , kırmızı mayoyu  ise  İspanyol David de la Fuente ‘de  (Fuji/Servetto) giyiyor.

11. etap yine sürücüleri oldukça zorlayacak tırmanışlar ile dolu bir dağ etabı.


© Unipublic

 Kaynak: Lavuelta.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın