Vattenfall Cyclassics’i Tylar Farrar Kazandı

15/08/2010  //     //  Genel

Bugün Almanya’nın ikinci büyük şehri Hamburg’da koşulan bir günlük yarış Vattenfall Klasiği’ni, geçen yıl da kazanmış olan isim Tylar Farrar aldı.

        216,6 km’lik parkur için start alınması sonrası ana gruptan 5 kişilik kaçış grubunun kopması ile kaçış grubu oluştu. Kaçan grup içerisindeki isimler; Sebastian Lang(Omega Pharma Lotto), Robin Chigneau (Skill Shimano),  Anthony Geslin (FJD), Nikolay Trusov (Katusha), Gatis Smukis (AG’R La Mondiale) vardı. Parkur içerisinde kaçan grup ana gruba zaman farkını maksimum 16 dakikaya kadar çıkartabildi. Etap profilinde kısa ama dik tırmanışların bulunması ve kısa ama dik tırmanışlar sonrası hakim sprint bölümleri sebebiyle ana grup zaman farkını kapatmayı bildi. Finishe 49 km. kala kaçan 5’linin ana gruba farkı 5 dakika 25 saniyeye kadar inmişti.

        Finishe 34 km kala kaçan grupta kaçış yapanların sayısı 3’e indi.  Anthony Geslin (FJD), Nikolay Trusov (Katusha), Gatis Smukis (AG’R La Mondiale) uzun süreli kaçışlarını korumayı başarsalar da ana grup önünde çalışan Garmin Transations ve HTC-Columbia’nın temposu oldukça yüksekti. Ve yarış tanıtım haberinde belirttiğim gibi (Haberi için tıklayınız) parkur kaçış için uygun bir parkur değildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da toplu sprint finishine sahne olacaktı. Nitekim Ana grup 15,7 km kala kaçan gruba farkını 1 dakikaya indirdi. Temponun yükseliği ile hızla kapanan zaman farkı kaçış grubunun finishe 7 km. kala yakalanmasıyla sona erdi. Son 7 km. için tüm takımlar takım liderleri olan favori sprinterlerini çizgiye taşıma savaşına girdi. Tylar Farrar, Andre Greipel, Gerald Ciolek, Alessandro Pettachi, Edvald Boasson Hagen ve takımları hedefe doğru atak yapmaya başladılar.

        Son km içerisinde Tylar Farrar (Garmin) ve Edvald Boasson Hagen(SKY) atak geldi birkaç saniselik farkla Andre Greipel de atak yaptı fakat bu birkaç saniyelik geç kalış Sprinte kalkanları yakalayamamasına sebep olacaktı. Tylar Farrar ile Edvald Boasson Hagen yanyana siprint atağında ilerliyordu bu arada Andre Greipel de sağdan açılarak sprint atıyordu. Az bir farkla Tylar Farrar birinciliği alırken, Edvald Boasson Hagen 2. Andre Greipel ise 3. oldu.

 

Vattenfall Cyclassics 2010 Sonuç Sıralaması:

Sıralama

İsim

Ülke

Takım

Yaş

Zaman

1

Tyler FARRAR

USA

GRM

26

5:02:36

2

Edvald BOASSON HAGEN

NOR

SKY

23

+0

3

André GREIPEL

GER

THR

28

+0

4

Alexander KRISTOFF

NOR

BMC

23

+0

5

Allan DAVIS

AUS

AST

30

+0

6

Daniele BENNATI

ITA

LIQ

30

+0

7

Thomas LEEZER

NED

RAB

25

+0

8

Enrique MATA

ESP

FOT

25

+0

9

Sébastien HINAULT

FRA

ALM

36

+0

10

Marco MARCATO

ITA

VAC

26

+0

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın