Valverde Tour Down Under 5.Etap Galibiyetiyle Geri Döndü… Lider Gerrans

21/01/2012  //     //  Genel

 

Tour Down Under’ın 5.gününde final etabı öncesi Adelaide’a doğru iyice yaklaştık. 4.Etabın genel sıralamada belirleyici olacağını etap tanıtımlarında belirtmiştik. Bu yıl sprinterleri zorlayan 4. ve 5.etap ile Tour Down Under masif sprinterlerin grnrl sıralamadan kopuşuna ve geriye düşmesine sebep olurken 6.etap yani final etabı için son güne kadar devam eden bir genel sıralama mücadelesi izliyoruz. 5.Etap 151,5 kilometrelik karmaşık ancak detayında spesifik profilindeki mesafesinin startını McLaren Vale’den start aldı. Zorlu ve prim kapıları rekabetinde yüksek tempo, Alejandro Valverde’nin etap galibiyeti ve Simon Gerrans’ın  genel sıralama liderliği zaferine de sahne oldu.

 

 

 

 

 

Eski Willunga Tepesinden 2. geçişte zirve finişine girilen Tour Down Under 5.etabında bu yıl ban cezasının sona ermesi ile Movistar takımında yarışlara geri dönen Alejandro Valvarde formunu da gözler önüne serdi. Tur öncesi formda olamayacağını ve yarışlardan uzak kalmasının formuna yansıyabileceğini belirten Valverde aslında Tour Down Under’ın ilk etabında formda olduğunu göstermişti. İşte 5.etabın finişine doğru etap galibiyetine uzanan rekabetteki isimlerden birinin Valverde oluşu, bu sezon sporcunun ismini çok duyacağımızın da göstergesi oldu.Eski Willunga tepesine tırmanışta finişe 2 kilometre kala gösterdiği performansla etabı alan eski tecrübe “Süper mutluyum. Takımım bugün harika çalıştı. Onlar olmasaydı bugün kazanamazdım. Benim için çok duygusal bir zafer oldu. Benim için harika bir geri dönüş oldu”. dedi.

 

 

 

Velverde ardından finişe 2.sırada giren Avusturalyalı sporcu Simon Gerrans genel sıralamadaki pozisyonu sebebiyle Tour Down Under Liderlik mayosunu da sırtına geçirdi. Avusturalya’nın ilk profesyonel bisiklet takımı GreenEdge formasının da ilk zaferi kendi evlerindeki liderlik başarısı ile muazzam bir mutluluk yarattı. Final etabında genel sıralama liderliğini koruma odaklı olarak çalışacak takım eğer liderliği koruyabilir ise GreenEdge hem sezonun ilk yarışını hem de kendi evlerindeki zaferle sezona başlamanın mutluluğunu yaşayacak.

 

 

 

 

 

5.Etap Sıralaması Süre
1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 3:45:48
2 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE
3 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:00:02
4 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:04
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 0:00:07
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:12
7 Javier Moreno (Spa) Movistar 0:00:13
8 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
9 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 0:00:26
10 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
11 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:29
12 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:32
13 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep 0:00:43
14 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:00:55
15 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:01:05
16 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:01:18
17 Martin Kohler (Swi) BMC
18 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar
19 Alessandro Ballan (Ita) BMC 0:01:50
20 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:22
21 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank 0:02:23
22 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha
23 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
24 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
25 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia 0:02:25
26 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
27 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat
28 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale
29 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat 0:02:33
30 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank 0:02:35
31 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
32 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda 0:02:55
33 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:15
34 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:23
35 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:03:31
36 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
37 Oscar Freire (Spa) Katusha
38 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda
40 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
41 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
42 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
43 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
44 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:02
45 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat
46 Mathias Frank (Swi) BMC
47 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM
48 David Lopez (Spa) Movistar 0:05:31
49 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
50 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
51 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:05:46
52 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:05:48
53 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
54 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:06:38
55 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol 0:07:09
56 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
57 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
58 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
59 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM
60 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM
61 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda
62 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
63 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
65 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
66 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
67 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank
68 Maxim Belkov (Rus) Katusha
69 Tom Leezer (Ned) Rabobank
70 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:07:41
71 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 0:09:50
72 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:09:52
73 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
74 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE
75 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol 0:10:52
76 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat
77 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
78 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:12:02
79 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale
80 Matt Goss (Aus) GreenEDGE
81 Mark Renshaw (Aus) Rabobank
82 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale
83 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
84 Borut Bozic (Slo) Astana
85 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
86 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
87 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale
88 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
90 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
91 Francesco Masciarelli (Ita) Astana 0:13:33
92 Imanol Erviti (Spa) Movistar
93 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank
94 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol 0:14:02
95 Marcus Burghardt (Ger) BMC 0:16:42
96 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana
97 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE
98 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
99 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat
100 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
101 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
102 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
103 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
105 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM
106 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
107 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale
108 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
109 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM
110 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
111 Luca Paolini (Ita) Katusha
112 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC
114 Graeme Brown (Aus) Rabobank
115 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD
116 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
117 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
118 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
119 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
120 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia
121 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
122 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
123 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda
124 Andreas Klier (Ger) Garmin-Barracuda
125 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
126 Assan Bazayev (Kaz) Astana
127 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep
128 Adam Blythe (GBr) BMC
129 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
130 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep
Etap Finişi
Sıralama
1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 15  puan
2 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 14
3 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 13
4 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 12
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 11
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 10
7 Javier Moreno (Spa) Movistar 9
8 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 8
9 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 7
10 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 6
Snapper 2.Tur (63.4km)
Sıralama
1 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 5  puan
2 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 3
3 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE 2
Snapper Point Lap 3 (103.4km)
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 5  pts
2 Stuart O’Grady (Aus) GreenEDGE 3
3 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 2
Willunga Hill (Kat 1 129.1km)
Sıralama
1 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 16  puan
2 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 12
3 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 8
4 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar 6
5 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 4
6 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 2
Willunga Hill (Kat 1 Etap Finişi)
Sıralama
1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 16  puan
2 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 12
3 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 8
4 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 6
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 4
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2
Young rider’s classification
Result
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 3:45:55
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:05
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:22
4 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:00:58
5 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank 0:02:16
6 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:16
7 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:03:24
8 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
9 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
10 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:55
11 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:05:39
12 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:05:41
13 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:06:31
14 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:02
15 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
16 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:07:34
17 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:09:45
18 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
19 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:11:55
20 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
21 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:16:35
22 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
23 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
24 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD
25 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
26 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
27 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
28 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
30 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
31 Adam Blythe (GBr) BMC
32 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
Takım Klasifikasyonu
Süre
1 Radioshack-Nissan 11:18:11
2 Sky Procycling 0:00:24
3 Movistar 0:00:31
4 Rabobank 0:04:40
5 Omega Pharma-Quickstep 0:04:45
6 UniSA – Australia 0:05:16
7 Katusha 0:05:33
8 BMC 0:05:52
9 Garmin-Barracuda 0:06:05
10 FDJ – BigMAT 0:08:13
11 Ag2R La Mondiale 0:10:46
12 Team Saxo Bank 0:15:08
13 Greenedge 0:15:43
14 Vacansoleil – DCM 0:17:33
15 Euskaltel-Euskadi
16 Lotto-Belisol 0:19:39
17 Astana 0:25:33
18 Liquigas – Cannondale 0:25:42
19 Lampre – ISD 0:29:22
5.Etap Sonunda Genel Sıralama
Süre
1 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 18:49:24
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar
3 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:00:08
4 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:14
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:18
7 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:19
8 Javier Moreno (Spa) Movistar 0:00:23
9 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:29
10 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:00:32
11 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 0:00:36
12 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:42
13 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep 0:00:47
14 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:01:15
15 Martin Kohler (Swi) BMC 0:01:16
16 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar 0:01:27
17 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:01:28
18 Alessandro Ballan (Ita) BMC 0:02:00
19 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
20 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 0:02:33
21 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
22 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
23 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale 0:02:35
24 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
25 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia
26 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat
27 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat 0:02:43
28 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank 0:02:45
29 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
30 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda 0:03:05
31 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:25
32 Oscar Freire (Spa) Katusha 0:03:31
33 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:33
34 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:03:41
35 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda
36 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
38 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
39 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM 0:04:12
40 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 0:05:37
42 Mathias Frank (Swi) BMC 0:05:40
43 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:06:48
44 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol 0:07:19
45 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank
46 Maxim Belkov (Rus) Katusha 0:07:52
47 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:08:13
48 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 0:11:25
49 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat 0:11:57
50 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale 0:12:12
51 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:13:43
52 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:14:16
53 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:15:04
54 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM
55 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:15:36
56 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan 0:16:06
57 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:15
58 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 0:17:36
59 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 0:17:56
60 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana 0:18:31
61 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat 0:18:47
62 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
63 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:19:18
64 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:19:57
65 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
66 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:20:15
67 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:20:30
68 David Lopez (Spa) Movistar 0:20:33
69 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:21:15
70 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 0:21:28
71 Francesco Masciarelli (Ita) Astana 0:21:54
72 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:22:50
73 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:23:06
74 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:23:51
75 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 0:24:14
76 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:24:32
77 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM 0:24:37
78 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
79 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
80 Luca Paolini (Ita) Katusha
81 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM 0:25:14
82 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 0:25:23
83 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:25:33
84 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:25:41
85 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:25:52
86 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:26:19
87 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:27:26
88 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:27:29
89 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
90 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
91 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale 0:27:30
92 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
93 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
94 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:27:33
95 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep 0:27:58
96 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol 0:28:50
97 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda 0:29:49
98 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:30:19
99 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda 0:31:08
100 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 0:31:32
101 Matt Goss (Aus) GreenEDGE 0:32:08
102 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:32:22
103 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
104 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE 0:33:09
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar 0:33:53
106 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 0:36:52
107 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:36:56
108 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 0:37:02
109 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
110 Marcus Burghardt (Ger) BMC
111 Graeme Brown (Aus) Rabobank
112 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol 0:37:12
113 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:37:19
114 Manuel Quinziato (Ita) BMC 0:37:39
115 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana
116 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:38:53
117 Borut Bozic (Slo) Astana
118 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
119 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:40:30
120 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE 0:43:33
121 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
122 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
123 Adam Blythe (GBr) BMC
124 Andreas Klier (Ger) Garmin-Barracuda 0:46:23
125 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
126 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
127 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM
128 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:46:33
129 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:47:17
130 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:47:25
Jayco Sprint Genel Sıralaması
Sıralama
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 46  puan
2 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 35
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank 32
4 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 32
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 27
6 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 27
7 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 27
8 Oscar Freire (Spa) Katusha 25
9 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 21
10 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep 21
11 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda 21
12 Martin Kohler (Swi) BMC 20
13 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 19
14 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 17
15 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 16
16 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 16
17 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 15
18 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 14
19 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 14
20 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 13
21 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 13
22 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 13
23 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 12
24 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar 12
25 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 12
26 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE 11
27 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 10
28 Javier Moreno (Spa) Movistar 9
29 Greg Van Avermaet (Bel) BMC 9
30 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 9
31 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 8
32 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale 8
33 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 7
34 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM 7
35 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 5
36 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 5
37 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 5
38 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE 5
39 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3
40 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 2
41 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 2
Skoda Dağların Kralı Genel Sıralaması
Sıralama
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 29  puan
2 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 24
3 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 24
4 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 18
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 16
6 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 16
7 Javier Moreno (Spa) Movistar 12
8 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 10
9 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 10
10 Martin Kohler (Swi) BMC 8
11 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 6
12 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 6
13 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar 6
14 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
15 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep 6
16 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 4
17 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 4
18 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 3
19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2
20 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 2
21 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 2
22 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2
En İyi Genç Sporcu Genel Sıralaması
Süre
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 18:49:38
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:04
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:15
4 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:01:01
5 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank 0:02:19
6 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:19
7 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:03:27
8 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:58
9 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:06:34
10 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 0:11:11
11 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:14:02
12 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:15:22
13 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:19:04
14 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:20:01
15 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:22:52
16 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:23:37
17 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:24:18
18 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia 0:24:23
19 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:27:15
20 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
21 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:27:16
22 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
23 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:27:19
24 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:32:08
25 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia 0:36:48
26 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:37:05
27 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE 0:43:19
28 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
29 Adam Blythe (GBr) BMC
30 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:46:09
31 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:46:19
32 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:47:11
En İyi Takım Genel Sıralaması
Süre
1 Radioshack-Nissan 56:29:29
2 Sky Procycling 0:00:24
3 Movistar 0:00:31
4 Rabobank 0:04:40
5 Omega Pharma-Quickstep 0:04:45
6 Katusha 0:05:33
7 BMC 0:05:52
8 Garmin-Barracuda 0:06:05
9 UniSA – Australia 0:11:59
10 FDJ – BigMAT 0:15:58
11 Ag2R La Mondiale 0:18:31
12 Team Saxo Bank 0:22:53
13 Lotto-Belisol 0:27:24
14 Greenedge 0:29:08
15 Euskaltel-Euskadi 0:33:03
16 Vacansoleil – DCM
17 Liquigas – Cannondale 0:33:27
18 Lampre – ISD 0:44:52
19 Astana 0:55:34

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler