Valverde 19. Etap’ta Galibiyeti Kaçırdı; Juan Jose Cobo

18/09/2009  //     //  Genel


© Unipublic

Bu gün İspanya Turun’un   La Granja – Real Fabrica de Cristales arasındaki  dağ son dağ etabı koşuldu. Oldukça zorlu tırmanış bölümleri içeren etap tırmanışçıların jkendilerini gösterebilmemeli için ve turda iddialı isimlerin  Valverde’nin  sırtından altınrenkli mayoyu alabilmeleri için son şanstı. Sürücüler 175- km lik etapta Navacerrada’da 9.8 kilometre 7%, La Morcuera’da 11.5 kilometre 5.6% ve daha zoru Navacerrada’da  11.9 kilometre ortalama 6.3% eğimle mücadele ettiler.


© Unipublic


© Unipublic

Artık tur için çok çok büyük bir şanssızlık olmazsa 2009 İspanya Turun’un galibi için İspanyol  Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne) olacak diye biliriz. Bu etapta en ağır sonucu Hollandalı Robert Gesink (Rabobank)   0:05:30  le arak ikincilikten  altıncı sıraya düştü. Tur  galibiyeti için ikici sıradaki İspanyol Samuel Sánchez’in (Euskaltel-Euskadi)   0:01:26 le şansı oldukça az..   


© Unipublic

Oldukça ağır hava şartlarında gerçekleşen etapta yine kazalar oldu .
Valverde cumartesi Toledo da yapılacak 27.8-km lik zamana karşı yarışı öncesi oldukça rahat. Tur pazar günü  Madrid’te son buluyor.

19 Etap: La Granja – Real Fabrica de Cristales (175 km):
1 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto       04:37:35  
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       00:00:02  
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto    
4 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
5 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne    
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia    
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC    
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas    
9 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:34  
10 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux    
11 Daniel Navarro (Spa) Astana    

19. Etap sonunda genel sıralama:
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       83:34:03  
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:26  
3 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:45  
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:59  
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:11  
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:05:30  
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:49  
8 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:42  
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:09:37  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:40  
11 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:06  
12 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:13:39  
13 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:14:03  
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:15:23  
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:15:49  
16 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:19:01  
17 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:19:24  
18 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:19:26  
19 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:19:52  
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:21:18  
21 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:23:02  
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:31:13  
23 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:31:30  
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:33:23  
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:33:58

 

 

Kaynak: Lavuelta.com

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın