Tyler Farrar Tirreno-Adriatico 2.Etabı ve Lider Mavi Mayoyu Aldı

10/03/2011  //     //  Genel

 

Tirreno-Adriatico 2.Etabı toplu finiş sprintine sahne olurken Alessandro Petacchi(Lampre) ve Garmin-Cervelo Takımı sprinteri Tyler Farrar kapışmasında Tyler Farrar sprint atağı üstünlüğü sağlayarak hem etabı hem de Tirreno – Adriatico lider mayosu olan Mavi Mayo’yu kazandı.

 

 

 

2.Etap ile Tirreno’dan Adriyatik Denizi’ne ulaşmak üzere iç kesimlere girilmeye başlandı. Tirreno-Adriatico’nun özelliği olan bir denizden diğerine uzanan güzergahı gereği yarış 2. etabında Adriyatiğe doğru yönlenmeye başladı.

 

 

 

Bugün Carrara’dan 159 sporcu start aldı. Etap başlar başlamaz 3 kişilik kaçış grubu belirdi.Januier Lorente Aramendial(Euskatel), Leonardi Giordani(Farnese Vini) ve Olivier Kaisen(Omega Pharma Lotto) kaçışı yapan isimlerdi. 2.Etabın kaçış macerasında 3 kişilik kaçış grubunun, ana gruba etap içerisindeki maksimum zaman farkı 7 dakika 20 saniye’yi buldu. Finişe 43,5 km kala kaçış maceraları ana gruba yakalanmaları ile son buldu.

 

Finişe 38,5 km kala ana grup önünden Vincente Reynes(Omega Pharma Lotto) kaçış başlattı. Peloton bu kaçışı baskılamadı. Ve başka hiçbir sporcu kaçışı desteklemediğinden Vincente Reynes kendine solo kaçış görevi verse de bu görevin diğer bir adı İMKANSIZ ATAK görevi olmalıydı.

 

Paris-Nice yarışı da devam ederken takım kadrolarına baktığımızda Thor Hushovd, Mark Cavendish, Andre Greipel, Alessandro Petacchi, Tom Boonen, Francesco Chicchi, Gerald Ciolek, Oscar Freire, Fran Windy, Tyler Farrar, Daniele Bennati, Juan Jose Haedo, Borut Bozic ve  Robbie McEwen gibi isimlerin arasından Vincente Reynes’in bu kaçışına neden imkansız atak olarak bakıldığı pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Peloton 21,5 km kala Reynes’i yakaladı. Ve Reynes’in imkansız kaçışı da sona ererek ana gruba dahil oldu.

 

Finişe 5 km kala Burghardt (BMC) ve M. Iglisnky (Astana) ‘den atak geldi. Fakat bitişe yaklaştıkça artan ana grup temposu atağı absorbe etti. Bugün Indicatore’de toplu finiş sprinti olacağı peloton içerisinden atağın gerçekleşememesiyle belli olmuş oldu. Toplu finiş sprintinde Alessandro Petacchi sağlam sprint atağı yaptıysa da belirsiz bir şekilde çizgiyi geçmeden sprint atağını yavaşlattı. Ve 2.Etap ile birlikte Tirreno – Adriatico’nun lider mayosu olan Mavi Mayo’yu da Tyler Farrar aldı.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=chMibQSCYKI&tracker=False:550:0]

 

 

2.Etap Finiş Sıralaması:

 

1. Tyler Farrar (Garmin-Cervélo)
2. Alessandro Petacchi (Lampre-ISD)
3. Juan Jose Haedo (Saxo Bank)
4. Mark Renshaw (HTC-Highroad)
5. Marcel Sierberg (Omega Pharma-Lotto)
6. Greg Van Avermaet (BMC)
7. Mirko Lorenzetto (Astana)
8. Edvald Boasson Hagen (Sky)

 

 

 

2.Etap Sonu Genel Sıralama:

 

1. Tyler Farrar (Garmin-Cervélo)
2. Tom Leezer (Rabobank) 2 saniye
3. Lars Boom (Rabobank) 2 saniye
4. Sebastian Langeveld (Rabobank) 2 saniye
5. Oscar Freire (Rabobank) 2 saniye
6. Robert Gesink (Rabobank) 2 saniye
7. Bram Tankink (Rabobank) 2 saniye
8. Juan José Haedo (Saxo Bank)  8 saniye

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın