Türkiye Bisiklet Turu 5. Etap – Farnese Vini den Matteo Rabottini Zaferi

28/04/2011  //     //  Genel

 

 

 

 

 

 

 

      28 Nisan Perşembe günü saat 10:10’da Denizli’den start alan ve yine zorlu etaplardan biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 218,6 kilometrelik 5. etabı yağmurlu havada başladıysa da, tahmin edilenin aksine ideal hava koşullarında geçti ve çekişmelerin ardından Fethiye’de sona erdi.
 

Photo: © Manisa Spor Cycling Team

 

 

_____Türkiye Bisiklet Turu’nun en yüksek noktası olan 1600 metre yüksekliğe çıkılan, tırmanış becerilerinin yanında iniş tekniği de gerektiren, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun en uzun etabı 5. etap kazananı, 10 kişilik önü çeken grubun arasından yarışın son 2 kilometresi içinde müthiş bir atağa kalkarak 5:51:25’lik derecesiyle birinci gelen Farnese Vini takımından 1987 doğumlu genç bisikletçi Matteo Rabottini olurken, takımına ilk etapta birinciliği kazanan Andrea Guardini’den sonra ikinci zafer sevincini yaşattı. Arkasından, Rabottini’yi yarışın son 300 metresindeki sprintiyle geçmeye çalışan, fakat tekerlek farkıyla ikinciliğe kalan Alexander Efimkin (Team Type 1) geldi. Onları 3 saniye arkalarından üçüncülüğe yerleşen Enrico Magazzini (Lampre) takip etti. Bu etabın ardından Turkuaz Mayo’yu taşımaya hak kazanan isim ise Garmin takımından Thomas Peterson oldu.

_____Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 5. etabının başlarında kaza yapan Laurent Didier (Saxo Bank Sungard) ve Vicente Reynes (Omega Pharma Lotto) yarışı terk ettiler. Dünkü etapta kaza geçiren Konya Torku Şeker Spor’lu yarışçımız Mustafa Sayar’ın da yarıştan çekilmesinden sonra, tura katılan diğer takımımız Manisa Spor yarışçılarıyla da beraber, turda Türkiye adına yarışan sadece 12 bisikletçimiz kalmış oldu.

_____Önceki gün yapılan 4. etap, zorlu parkuru, yağışlı hava koşulları ve bozuk yol yapısı nedeniyle bisikletçiler için sert bir sınav olmuştu. Bugünkü 5. etap ona kıyasla yol bozuklukları olmaması ve elverişli hava koşulları sayesinde daha kolay geçmiş olsa da, yine de tırmanışlarıyla zorlarken grup içinden tırmanışı kuvvetli olan bisikletçilerin atak yaparak arayı açmalarına sahne oldu. Yarış içinde 3 grup oluşurken, en önü çeken 10’lu grup yarış esnasında yakalanmadı ve aralarındaki mesafe 12 dakika civarlarındayken yarışı tamamladı.

 

 

 

 

_____Önceki etaplarda olduğu gibi, bu etap da ataksız geçmedi ve yarışı önde götüren 10 kişilik grup, ana grupla arasını 8 dakikaya kadar açmayı ve prim kapılarındaki ödülleri toplamayı başardı. 784 metrelik Kategori 1 tırmanışının ardından 29,1. km’deki ilk Dağların Kralı kapısı puanlarını toplayan isimler sırayla dünkü etabı 3. bitiren eski dağ bisikletçisi Alexander Efimkin (Team Type 1), Thomas Peterson (Team Garmin) ve Thibaut Pinot (FDJ) oldu. İkinci prim kapısı olan 92,6. km’deki Yusufça düzlüğünde bulunan Sprint primleri kapısını yine atak grubunda yer alan isimler aralarında, birinci Andrey Zeits (Pro Team Astana), ikinci Enrico Magazzini (Lampre-ISD) ve üçüncü sırada Matteo Rabottini (Farnese Vini) olacak şekilde paylaştılar. 124,6. km’de Kategori 1 tırmanışıyla etabın son prim kapısı olan Dağların Kralı primleri kapısı yarışın en yüksek noktası olan 1600 metrede yer alıyordu. Bu noktadaki primler, Türk bisiklet tarihinin önemli sporcularından olan ve 2009 yılında kaybettiğimiz Rıfat Çalışkan adına verilirken, ilk sıradaki isim yine katıldığı yarışlardaki tırmanış primlerini toplamasıyla tanınan Efimkin olurken, onu 20 yaşındaki gelecek vaat eden genç bisikletçi Pinot ve Cameron Wurf (Liquigas Cannondale) takip etti.


_____Etabın son 14. kilometresinde en arkadaki grup yaklaşık 25 dakika, orta grup da 9 dakika geride bulunurken, lider gruptaki 10 yarışçı zaferi garantilemiş oldu. Son 5 kilometreye girildiğinde, genel sıralamada Thomas Peterson’dan 40 saniye kadar geride olan Efimkin, rakibiyle arasındaki zaman farkını kapatarak zirveye tırmanma girişimiyle atağa kalktı. Fakat anında onun bu hareketini fark eden Peterson tarafından yakalanarak tekrar grubun içine alındı. Son 2 kilometreye girildiğinde mükemmel bir sprintle atak yapan Rabottini, son 300 metrede arkasından büyük bir azimle pedal çeviren Efimkin tarafından yakalanmaya çalışılsa da, tekerlek farkıyla yarış birinciliğini kazandı ve takımına Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci zafer sevincini yaşattı. Yarıştan sonra yapılan röportajda Rabottini “Tura gelmeden önce yaşadığım bazı fiziksel problemler dolayısıyla etap kazanmayı pek beklemiyordum, bu zafer benim için sürpriz oldu” dedi.

 

 

 

 

_____Tour of California 2009 etap birinciliği olan Garmin takımından Thomas Peterson, genel sıralamadaki 22:49:41’lik derecesiyle birinciliğe yükselerek Turkuaz Mayo’yu bir sonraki etapta giymeye hak kazanan isim oldu. Finiş sonrası röportaj yapılan Peterson, “Arkadaki gruptan kimse yakalamaya girişmedi ve kalktığımız atakla finişe kadar geldik, genel klasmanda bu kadar uzun süre üst sıralarda kalabilmeyi beklemiyordum”, dedi. Thomas 5. etaba başlarken genel sıralamada 13. sıradaydı. Kaçış grubunda yer alması, Türkiye Bisiklet Turu liderliğini de alabileceğini gösteriyordu.

 


 

_____Kırmızı tırmanış mayosunu ise etabın iki tırmanış kapısını da ilk sırada geçen Alexander Efimkin (TT1) kazandı. Tour of Turkey’in 1600 metreyle en yüksek noktası olan etabın ikinci Dağların Kralı prim kapısı, ulusal ve uluslararası birçok yarışta başarılar kazanarak Türkiye’ye bir gurur tablosu çizmiş olan, 2009 yılında kaybettiğimiz Rıfat Çalışkan’a ithaf edildi ve aynı zamanda bu noktayı ilk geçen isim olan Efimkin’e kırmızı formasını Çalışkan’ın eşi ve kızı giydirirken Rıfat Çalışkan’ı bir kez daha saygıyla anmış olduk. Yarış sonrasında oğlu İlke Çalışkan ile yapılan röportajda “Konya Torku Şeker Spor ve Manisa Spor’un antrenörleri babamın eski öğrencileridir, yarışın ilerleyen etaplarında bizleri madalyalarla gururlandırmalarını umuyoruz” dedi.


 


 

            

_____Dün Yeşil sprint mayosunu devir alan Alessandro Petacchi sprint klasmanı liderliğini bugün de korudu.


 


 

_____Fethiye’de sona eren 5. etabın galibi Matteo Rabottini basın açıklamasında “Bu sabah starttan 10 kilometre kadar sonra atak yaptık. Çaba gösterdim ve etabı kazandım. Ve elbette etabı 1. bitirmek beni mutlu etti. Farnese Vini takımı sayesinde bu başarıyı elde ettim. Türkiye Bisiklet Turu’na Giro d’Italia’ya hazırlanmak için geldim. Her İtalyanın hayali İtalya Bisiklet Turu’nu kazanmaktır. Umarım başarılı olurum” dedi. Babası da bisiklet sporcusu olan Matteo, “Son 500 metre içerisinde kazanacağımı hissettim. Ama rakibimle çok yakın bir finiş oldu” diyerek ilave etti. 

 


 


 

6. Etap :

 


 

_____47. Cumburbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. etabı yarın Fethiye’deki Belediye binasının bulunduğu sahil şeridinden alınacak temsili starttan 10 km sonra resmi start ile başlayacak ve sporcular 184 kilometrelik Finike yolunda pedal savaşı verecekler. Tırmanışlarıyla sporcuları yine zorlayacak olan etapta Türkiye Güzellikleri, Kategori 2 tırmanışlı Dağların Kralı ve Kategori 1 tırmanışlı Dağların Kralı prim kapıları olmak üzere 3 adet prim kapısı bulunuyor. Yarın Tour of Turkey 6. etabının kazananları ve ayrıntılarıyla tekrar sizler için burada olacağız.
 


 

5. Etap Sonuçları :

 

 Yarış Lideri : 

 

1 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 22:49:41  
2 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:00:27  
3 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:29  
4 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:01:42  
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:02  

 

 

 

 Sprint Sıralaması : 

 

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 45 puan
2 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 34  
3 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 27  
4 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 25  
5 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 24  

 

 

 

  Dağların Kralı Sıralaması :

 

1 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 20 puan
2 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 16  
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12  
4 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 11  
5 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 11  

 

 

 

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması :

 

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 5 pts
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 5  
3 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 5  
4 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 3  
5 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 3  

 

 

 

5. Etabın Sıralaması :

 

1 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 5:51:25  
2 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
3 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:00:03  
4 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo    
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ    
6 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10    
7 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale    
8 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano    
9 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:00:14  
10 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:25  
11 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:11:55  
12 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD    
13 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent    
14 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo    
15 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada    
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
17 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team    
18 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural    
19 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli    
20 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano    
21 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana    
22 Anthony Roux (Fra) FDJ    
23 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana    
24 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia    
25 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
26 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto    
27 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ    
28 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD    
29 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp    
30 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent    
31 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent    
32 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural    
33 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
34 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ    
35 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard    
36 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team    
37 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
38 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    
39 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural    
40 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto    
41 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana    
42 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
43 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
44 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
45 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD    
46 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
47 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada    
48 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana    
49 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural    
50 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team    
51 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
52 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada    
53 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard    
54 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli    
55 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent    
56 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano    
57 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
58 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural    
59 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
60 Sandy Casar (Fra) FDJ    
61 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
62 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana    
63 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia    
64 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada    
65 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana    
66 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada    
67 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    
68 Leopold Konig (Cze) Team Netapp    
69 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard    
70 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD    
71 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto    
72 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard    
73 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo    
74 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard    
75 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto    
76 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia    
77 Rémi Pauriol (Fra) FDJ    
78 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural    
79 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
80 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team    
81 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard    
82 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli    
83 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural    
84 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent    
85 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia    
86 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp    
87 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD    
88 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
89 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli    
90 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent    
91 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada    
92 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana    
93 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD    
94 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
95 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10    
96 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team    
97 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10    
98 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox    
99 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada    
100 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox    
101 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10    
102 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale    
103 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia    
104 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard    
105 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox    
106 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team    
107 Francis Mourey (Fra) FDJ    
108 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo    
109 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:12:11  
110 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 0:12:16  
111 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:19  
112 Arthur Vichot (Fra) FDJ    
113 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural    
114 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:12:25  
115 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD    
116 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp    
117 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:12:34  
118 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo    
119 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
120 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:12:37  
121 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli    
122 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo    
123 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 0:13:06  
124 Jan Barta (Cze) Team Netapp 0:13:17  
125 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:13:38  
126 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:20:03  
127 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10    
128 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team    
129 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team    
130 Eric Baumann (Ger) Team Netapp    
131 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano    
132 Timon Seubert (Ger) Team Netapp    
133 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli    
134 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo    
135 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli    
136 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
137 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli    
138 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
139 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano    
140 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
141 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox    
142 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
143 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
144 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
145 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
146 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
147 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
DNF Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto    
DNF Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard    
DNF Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox    
DNF Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli    

 

 

 

5. Etabın Ardından Genel Sıralama :

 

1 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 22:49:41  
2 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:00:27  
3 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:29  
4 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:01:42  
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:02:02  
6 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 0:11:45  
7 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:11:48  
8 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:11:52  
9 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural    
10 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp    
11 Anthony Roux (Fra) FDJ    
12 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo    
13 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
14 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    
15 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
16 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
17 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent    
18 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
19 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural 0:11:58  
20 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana    
21 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural    
22 Leopold Konig (Cze) Team Netapp    
23 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto    
24 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10    
25 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard    
26 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team    
27 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:12:05  
28 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:12:12  
29 Sandy Casar (Fra) FDJ    
30 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:12:18  
31 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:12:20  
32 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:12:22  
33 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:12:23  
34 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:28  
35 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent 0:12:30  
36 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:12:35  
37 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:12:37  
38 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:13:02  
39 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:13:04  
40 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:13:25  
41 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:14:07  
42 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:14:12  
43 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:14:43  
44 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:15:08  
45 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:15:41  
46 Jan Barta (Cze) Team Netapp 0:16:05  
47 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:16:21  
48 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:17:59  
49 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:43:33  
50 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:43:37  
51 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10 0:46:59  
52 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:47:08  
53 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:47:22  
54 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:47:35  
55 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 0:49:18  
56 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 0:51:20  
57 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 0:58:45  
58 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ    
59 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team    
60 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada    
61 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
62 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli    
63 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto    
64 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:58:51  
65 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural    
66 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
67 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent    
68 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto    
69 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo    
70 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano    
71 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox    
72 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 0:58:58  
73 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto    
74 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:59:00  
75 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 0:59:01  
76 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 0:59:17  
77 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:59:20  
78 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:59:23  
79 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
80 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana    
81 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
82 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:59:26  
83 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
84 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:59:27  
85 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard    
86 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:59:30  
87 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 0:59:34  
88 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 0:59:40  
89 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 0:59:43  
90 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:59:56  
91 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 1:00:02  
92 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 1:00:18  
93 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD    
94 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana    
95 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto    
96 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team    
97 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard    
98 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale    
99 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 1:00:38  
100 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
101 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural    
102 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 1:00:49  
103 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 1:00:53  
104 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 1:01:07  
105 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 1:01:55  
106 Feng Han (Chn) Skil – Shimano    
107 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:02:01  
108 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:02:39  
109 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 1:02:48  
110 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 1:02:56  
111 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 1:02:59  
112 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD 1:03:16  
113 Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD 1:04:20  
114 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 1:04:57  
115 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:05:06  
116 Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo 1:06:09  
117 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 1:06:27  
118 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10 1:07:35  
119 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:07:36  
120 Arthur Vichot (Fra) FDJ    
121 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:08:02  
122 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:08:26  
123 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano    
124 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:08:36  
125 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:08:46  
126 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:09:23  
127 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team 1:09:46  
128 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli    
129 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team    
130 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis 1:10:19  
131 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:10:25  
132 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:11:54  
133 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 1:11:57  
134 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 1:14:56  
135 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 1:15:05  
136 Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:15:50  
137 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:17:54  
138 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 1:18:00  
139 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 1:18:04  
140 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
141 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:18:14  
142 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis    
143 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia    
144 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:18:34  
145 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:19:02  
146 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:21:54  
147 Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:22:22  

 

 

 

5. Etabın Ardından Takım Sıralaması :

 

1 FDJ 68:52:47  
2 Team Garmin – Cervelo 0:00:54  
3 Team Spidertech Powered by C10 0:01:27  
4 Pro Team Astana 0:01:32  
5 Lampre – ISD 0:08:02  
6 Cofidis le Crédit en Ligne 0:11:52  
7 Team NetApp 0:11:57  
8 Caja Rural 0:11:58  
9 Saxo Bank SunGard 0:44:04  
10 Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:47:28  
11 Farnese Vini – Neri Sottoli 0:48:15  
12 Liquigas-Cannondale 0:48:53  
13 Veranda’s Willems-Accent 0:58:51  
14 Colombia es Passion – Café de Colombia 1:01:57  
15 Andalucia Caja Granada 1:34:20  
16 Skil-Shimano 1:35:05  
17 Androni Giocattoli 1:45:38  
18 Manisaspor Cycling Team 1:45:50  
19 Omega Pharma – Lotto    
20 Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:45:57  
21 Colnago – CSF Inox 2:32:52  
22 De Rosa – Ceramica Flaminia 2:34:48  

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın