Tour of Utah 4.Etabında Matthews İkinci Etap Zaferini Aldı

10/08/2013  //     //  Genel

 

Avusturalyalı sprinter Michael Matthews (Orica-GreenEdge), 2013 Larry H. Miller Tour of Utah’ın 4.etabı 54,4 kilometrelik Salt Lake City zaferi ile turdaki ikinci galibiyetini aldı. Açılış etabının galibi BMC takımının 28 yaşındaki Belçikalı sporcusu Greg Van Avermaet ikinci, Bontrager takımından
Jasper Stuyven ise üçüncü oldu.  Lachlan Morton (Garmin-Sharp), genel sıralama liderliğini koruyarak, sarı mayoyu taşımaya devam ediyor.

 

 

Salt Lake City’nin 10.8 km’lik tırmanış içeren parkurunda 5 tur atıldı. Startın alınmasından bir kaç kilometre sonra atak yapıp kaçış başlatan turun kodaman kurdu Jens Voigt(RadioShack Leopard)’un ardından Marsh Cooper (Optum-Kelly Benefit Strategies), Francisco Mancebo (5-hour Energy/Kenda) ve Craig Lewis (Champion System) kaçışa dahil oldu. Mancebo’nun kaçış grubunda yer alması, genel sıralama iddiasındaki yeri sebebiyle ana grup tarafından riskli görüldü ve kaçışın zaman avantajı hızla 3 dakikanın altına indi.

 

Mancebo haricinde genel sıralamayı tehdit eden isim olmasa da, sarı mayoyu taşıyan Morton’un takımı Garmin Sharp, kaçış grubunu yakalamak için muazzam temposuna devam etti. 25 saniyeyeinen fark ile 5.tura girilmiş iken Marsh Cooper (Optum-Kelly Benefit Strategies), teknik sorun yaşayarak lider gruptan geri kaldı. Son turda kaçış grubundan yarışın lideri olarak kalmayı başarabilen tek isim, ana grubun 15 saniye önünde, Craig Lewis (Champion System) idi. Lewis, ana grubun önünde etap galibiyeti için çalışan Orica GreenEdge’in önündeki avantajını korumak için atak yaptığında Voigt cevap vermeye çalıştı ancak Lewis’i yakalayamadı. Lewis, bu atağı ile günün agresif sporcu ödülü aldı.

 

Ana grup önünde BMC takımı Greg Van Avermaet, GreenEdge takımı da Michael Matthes için çalışıyordu. Ve finiş mücadelesine doğru kaçışın sonlanması ile dördüncü etabın sprint finişine ilerlenildi. Finişe 500 metre kala atağını başlatan Michael Matthews, müthiş bir sprint performansı ile etabın, turun ise ikinci galibiyetini aldı.

 

 

 

Tour of Utah 4.Etap Finiş Sıralaması:

 


 

1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 1:10:17
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
3 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Cycling Team
4 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
5 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
6 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
7 Gregory Obando Brenes (CRi) Champion System Pro Cycling
8 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Jamis-Hagens Berman
9 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin Sharp
10 Lachlan David Morton (Aus) Team Garmin Sharp
11 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
12 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
13 Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest
14 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
15 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
16 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
17 Peter Stetina (USA) Team Garmin Sharp
18 Francisco Mancebo Perez (Spa) 5-Hour Energy p/b Kenda
19 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard
20 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
21 Thomas Danielson (USA) Team Garmin Sharp
22 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard
23 Philip Deignan (Ire) UnitedHealthcare Pro Cycling
24 Tanner Putt (USA) Bontrager Cycling Team
25 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:00:11
26 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team
27 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Kenda
28 Gavin Mannion (USA) Bontrager Cycling Team
29 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka
30 Joseph Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development
31 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling
32 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis-Hagens Berman
33 Taylor Shelden (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing
34 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling
35 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling
36 Chad Haga (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
37 Stefano Agostini (Ita) Cannondale Pro Cycling
38 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling
39 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development
40 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman
41 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 0:00:21
42 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka 0:00:24
44 Andzs Flaksis (Lat) Bontrager Cycling Team 0:00:27
45 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Racing Team 0:00:29
46 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
47 Jakub Novak (Cze) BMC Racing Team 0:00:31
48 James Driscoll (USA) Jamis-Hagens Berman
49 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:00:36
50 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka 0:00:38
51 Andy Baker (USA) Hincapie Sportswear Development 0:00:40
52 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
53 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling
54 Connor O’Leary (USA) Bontrager Cycling Team
55 Robert Sweeting (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing 0:00:46
56 Ryan Roth (Can) Champion System Pro Cycling 0:00:55
57 Max Jenkins (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda
58 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Kenda 0:00:58
59 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge 0:01:04
60 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
61 Tyler Magner (USA) Hincapie Sportswear Development 0:01:06
62 Flavio Cardoso Santos (Bra) Funvic Brasilinvest 0:01:12
63 Nelson Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
64 Alexander Hagman (USA) Jelly Belly p/b Kenda
65 James Stemper (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing
66 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development
67 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling 0:01:15
68 David Williams (USA) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing
69 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development
70 Andres Diaz (Col) 5-Hour Energy p/b Kenda Racing
71 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling 0:01:22
72 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling
73 Jeremy Durrin (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
74 Martin Wesemann (RSA) MTN-Qhubeka 0:01:25
75 Phil Gaimon (USA) Bissell Pro Cycling 0:01:27
76 Nathan Brown (USA) Bontrager Cycling Team
77 Nathan Wilson (USA) Bontrager Cycling Team
78 Emerson Oronte (USA) Jelly Belly p/b Kenda
79 Tiago Fiorilli (Bra) Funvic Brasilinvest 0:01:32
80 Marsh Cooper (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
81 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin Sharp 0:01:33
82 Juan José Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
83 Jonathan Patrick McCarty (USA) Bissell Pro Cycling 0:01:39
84 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
85 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
86 Rohan Dennis (Aus) Team Garmin Sharp 0:01:45
87 Lawson Craddock (USA) Bontrager Cycling Team 0:01:53
88 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
89 Ian Burnett (USA) Jelly Belly p/b Kenda
90 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:01:55
91 Jason McCartney (USA) Bissell Pro Cycling
92 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling
93 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman
94 Morgan Schmitt (USA) Jelly Belly p/b Kenda
95 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling
96 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
97 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard
98 David Zabriskie (USA) Team Garmin Sharp
99 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest
100 Michael Torckler (NZl) Bissell Pro Cycling
101 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
102 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling
103 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Kenda
104 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development
105 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:02:05
106 Damian Howson (Aus) Orica GreenEdge 0:02:09
107 Tommy Nankervis (Aus) Bissell Pro Cycling
108 Ramiro Cabrera Gonzalez (Uru) Funvic Brasilinvest 0:02:22
109 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:26
HD Ruben Companioni (Cub) Jamis-Hagens Berman 0:10:29

 

 


4.Etap Sonunda Genel Sıralama:(ilk 20)

 

1 Lachlan David Morton (Aus) Team Garmin Sharp 14:59:24
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:26
3 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:40
4 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:00:43
5 Gregory Obando Brenes (CRi) Champion System Pro Cycling 0:00:44
6 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
7 Benjamin King (USA) RadioShack Leopard
8 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
9 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
10 Peter Stetina (USA) Team Garmin Sharp
11 Thomas Danielson (USA) Team Garmin Sharp
12 Philip Deignan (Ire) UnitedHealthcare Pro Cycling
13 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
14 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team 0:00:55
15 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling
16 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka
17 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling
18 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) Jamis-Hagens Berman 0:01:19
19 Rohan Dennis (Aus) Team Garmin Sharp 0:02:29
20 Matt Cooke (USA) Jamis-Hagens Berman 0:02:44

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın