Tour of Turkey’e Bir Yıldız Daha: Alexandre Vinokourov

29/03/2012  //     //  Genel

 

Presidential Cycling Tour of Turkey(Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu), 48.Edisyonunda yine bir yıldız ismi ağırlayacak. Astana takım kadrosuna eklenen yeni isim Alexandre Vinokourov. Geçen yıl Fransa’da, Tour of Turkey Organizatörleri ile görüşen Vinokourov, Türkiye Turuna katılmayı uzun zamandır çok istediğini ancak tarih olarak Liege Bastogne Liege ile çakışan Tour of Turkey’de start alamadığını dile getirdi. Bu yıl, en kötü ihtimalle Liege Batogne Liege sonrası izleyici olarak katılmayı planlayan Vinokourov, Tour of Turkey için Liege Bastogne Liege’den vaz geçti. Bu yıl, birçok yıldız isme ev sahipliği yapacak olan Türkiye, Vinokourov ile daha da renklenecek.

 

Alexandre Vinokourov’un 2011 Fransa Bisiklet Turu 9.etabında geçirdiği talihsiz kaza sebebiyle, sağ Femur kırığı, Pelvis’inde ciddi bir sorun ve omuzunda yaralanmalar oluşmuştu. Kaza sonrası takım arkadaşları ve yetkililerin yardımı ile yolun kenarına çıkartılan Vinokourov’un görüntüleri bisiklet severleri oldukça üzmüştü. Vinokourov’un Türkiye’deki fanatik takipçilerini sarsan erken emeklilik haberi Temmuz ayının kötü haberi olarak yansıdı. Normalde 2011 sezon sonunda emekli olmayı planlayan Vino, Astana ile bu sebeple 2011 sezonu için 1 senelik anlaşma imzalamıştı. Kaza sonrası, erken emeklilik haberini açıklayan Vinokourov’u yakınen tanıyan fanatikleri ve yorumcular, Vino efsanesinin bu şekilde kapanmayacağını zaten biliyordu. Nitekim, kaza sonrası acılar dinip, hızlı iyileşme sürecinde kendini toparlayan Vino, Bisiklet Hastalığı konu başlığında ele aldığımız gelişmelerle 2012’de de yarışacağını açıkladı. Elbette, yıllardır start almak istediği Türkiye için 2012 mükemmel bir zamanlama oldu.

 

 

22-29 Nisan’da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için çoğu takım kadroları açıklandı. Ancak; kesinleşen yıldız isimler bir aksilik yaşamazlarsa 48.Edisyonumuzda start alacakken, hali hazırda bildirilen takım kadrolarındaki domestik ve diğer isimlerde değişiklik olacaktır. Zira takımlar, hemen net kadrolarını açıklamak yerine rakip kadroları da takip ederek en iyi takım kadrosunu oluşturmaya çalıştıklarından değişiklikler son haftaya kadar devam edebiliyor. Alexandre Vinokourov, çok ciddi bir aksilik olmaz ise katılımı kesinleşen isimlerden. Astana takım kadrosunda ise Vinokourov’a uygun çalışabilecek isimler konusunda değişiklik yapılabilir. Bu durumda Türkiye’deki Vinokourov fanatikleri için etap finişleri daha da kalabalıklaşacak ve emeklilik öncesi son sezon kaçırılmak istenmeyecektir.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın