Tour of Turkey 5. Etap : Andrea Di Corrado’dan Solo Finiş!

26/04/2012  //     //  Genel

  

 

 

Bu sene 48.si gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Marmaris-Turgutreis arasındaki 5. etabı bugün saat 10:15’te oldukça sıcak bir havada start aldı. 4. etaba oldukça benzer bir profilde olan 178km’lik 5. etapta, dünkü etabın durgunluğunun ardından peloton bugün izleyenleri hayal kırıklığına uğratmadı ve beklenen heyecanlı ataklar geldi. Yarışın ilk 15.km’si içinde kaçan grup, finişe kadar yakalanmadan izleyenlere muhteşem bir etap keyfi yaşatırken, yarışçılar etabın tırmanışlı profilinin avantajlarını bu sefer kullanmayı başardılar. Beşli kaçış grubu arasından son 7.km içinde atağa kalkan 23 yaşındaki genç yarışçı Andrea Di Corrado muhteşem bir kaçış yaparak etap galibiyetini tek başına aldı. Arkasından gelen günün kaçış grubundan Jonas Jorgensen (SaxoBank) ikinci olurken, bu sene Tour de Normandie’yi kazanan Jerome Cousin (Europcar) üçüncü oldu. Günün sonunda genel sıralama liderlerinde bir değişiklik olmadı ve Ivailo Gabrovski Turkuaz Mayo’sunu bu etapta da korumayı başardı.  

 

 

 

 

 Marmaris Meydanı’ndan alınan nötral startın 1.2km sonrasında resmi olarak başlayan ve startın hemen ardından tırmanışa geçen etapta pelotonda ilk andan itibaren hareketlenmeler görüldü. İlk 15km içinde atakları durdurmayı başaran peloton, bu noktadan itibaren Dmitriy Gruzdev (Astana), Jonas Jorgensen (SaxoBank), Sebastien Duret (Bretagne-Schuller), Andrea Di Corrado (Colnago), Jerome Cousin (Europcar), Alfredo Balloni (Farnese Vini) ve Hugo Houle (Spidertech) yedilisinden gelen atağa engel olamadı ve fark kısa bir süre içinde 2dk 30s’ye çıktı. 

 

 

 

 

30.km’de bulunan Azmak bölgesinin vurgulandığı Türkiye Güzellikleri primlerinden puan alan yarışçılar kaçış grubundan sırasıyla Balloni, Jorgensen ve Cousin oldu. Bu isimler arasında Türkiye Güzellikleri primleri sıralamasını tehdit eden bir yarışçı olmadığı için günün sonunda Beyaz Mayo’nun yine Matteo Fedi’de kalacağı kesinleşmiş oldu. 

55.km’deki tırmanış primlerine kadar kaçışlarına devam ederek arayı iyice açan grup arasından Hugo Houle (Spidertech) geriye düştü ve pelotona katılmak üzere yavaşladı. Kaçışlarına devam eden 6’lı tırmanış primlerini aralarında Di Corrado, Jorgensen, Duret ve Gruzdev sırasıyla paylaştılar. Bu noktada altılı arasında genel klasman sıralamasında turkuaz mayoya en yakın olan isim 5dk17s ile Sebastian Duret’di (Bretagne-Schuller).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Altılı kaçış grubunun 90.km’lerde aradaki farkı 14’50s”lere çıkartmasıyla etap iyice heyecanlı bir hale gelmeye başladı. Bu sırada pelotonda genel sıralama liderliği tehlikeye giren ve turkuaz mayosunu korumaya çalışan Konya Torku Şeker Spor ve bir Türk takımı olarak onlara destek olmaya çalışan Salcano-Arnavutköy takımlarının pelotonu hızlandırarak tempo arttırma çabaları gözleniyordu. 

Son 79.km’de inişlerin başlamasıyla öndeki altılıyla peloton arasındaki fark 13dk’lara düştü. Finişe yaklaştıkça tırmanışların azalmasıyla peloton hızını iyice arttırırken Konya Torku Şeker Spor’lu yarışçıların grubu çekmekten yorularak ortalarda kaldığı gözlendi. Bu sırada görevi devralan Caja Rural, Utensilnord ve Accent Jobs takımları pelotonun hızlı temposunu korumaya yardımcı olmak üzere ön saflarda görülürken fark son 49.km’de 10’55″ye indi. 

 

 

 

 

Pelotonun temposunu koruyarak gittikçe azalttığı farkla Tour of Turkey’nin 5. etabı iyice heyecana boğuldu. Günün kaçışlarla başlayan heyecanı katlanarak artmaya devam etti ve son 37.km’de fark 8’43″ye inerken pelotonun ön saflarında Marcel Kittel ile toplu sprint finişini hedefleyen Argos-Shimano takımının çabaları gözlendi. Bu şekilde giderse toplu sprint finişi görebileceğimiz etabın son 20.km’sinde sprint primleri puan sıralamasında iddiası olmayan kaçış grubu arasında Duret, Di Corrado ve Balloni sıralamasıyla paylaşılırken aradaki fark son 15. km’lerde 3’15″lere düştü. 

 

 

 

 

 

Son 11.km’de pelotonun ön saflarında sprint finişine Andre Greipel’i taşımak isteyen Lotto Belisol görülürken, öndeki 6’lı gün boyunca süren çabalarını boşa çıkartmak istemediğini gösterdi ve Jerome Cousin’den atak geldi. Balloni, Cousin’in arkasından yetişmek üzere atağa kalksa da ikili kısa bir süre içinde yakalandı. Atak grubu tekrar birleşirken, bu sefer Di Corrado’dan muhteşem bir solo atak geldi ve 23 yaşındaki Colnago’nun genç yarışçısı son 7.km’de atak grubuyla arasını 40 saniye kadar açmayı başararak etabı iyice heyecana boğdu. Bu noktada 2’34” gerideki pelotonun klasik olarak beklenenin aksine kaçanları yakalayamayacağı belli oldu ve yarışın kaderi günün kaçış grubuna kaldı.

 

 

 

 

Kaçışını yakalanmadan son ana kadar solo devam ettiren Andrea Di Corrado tek başına finişe girerek Tour of Turkey’nin 5. etabının birincisi oldu. Arkadan gelen ve yakalanmadan günü kapatmayı başaran kaçış grubu arasından ikinci gelen Jorgensen, üçüncü ise Cousin oldu. Günün sonunda 1’33″lik farkla genel sıralamada liderliğini koruyan Konya Torku’lu Gabrovski turkuaz mayosunu bugün de korumayı başarmış oldu. Diğer mayoların sahipleri de etap sonunda aynı kaldı; Yeşil Mayo hala puan sıralamasında en yakın rakibinden 15 puan önde olan Matthew Goss’ta, Kırmızı Dağların Kralı Mayosu yine 13 puanı ve genel sıralama liderliği sayesinde Ivailo Gabrovski’de, Türkiye Güzellikleri Mayosu ise Matteo Fedi’de. 

 

 

 

 

Andrea Di Corrado zaferinin ardından “Bugünkü etap zaferini kazandığım için çok mutluyum. Başarımı takımım Colnago’ya ve aileme borçluyum. Etap başlamadan önce parkur kitapçığı profilinde inceleme yaptım ve son 10 km deki tırmanışı hedef olarak belirledim. Başaracağımı düşünerek son 10 km’yi bekledim.” yorumunu yaptı.

 

 

 

 

Heyecan dolu ve hareketli bir etabın ardından yarın 6. etapla yine sizlerle birlikte olacağız. 

 

Video ve fotoğraflar kısa bir süre sonra eklenecektir.

 

5. Etap Türkiye Güzellikleri Primi Sıralaması (30.km)

1.  Alfredo Balloni (Farnese Vini) 5 puan 
2. Jonas Jorgensen (SaxoBank) 3 puan
3. Jerome Cousin (Europcar) 1 puan

 

5. Etap Tırmanış Primi Sıralaması (55.km – Kategori-2)

1 Andrea Di Corrado (Colnago) 5 puan 
2. Jonas Jorgensen (SaxoBank) 3 puan
3. Sebastien Duret (Bretagne-Schuller) 2 puan
4. Dmitriy Gruzdev (Astana) 1 puan

 

5. Etap Sprint Primi Sıralaması (159.km)

1 Sebastien Duret (Bretagne-Schuller) 5 puan 
2. Andrea Di Corrado (Colnago)  3 puan
3. Alfredo Balloni (Farnese Vini) 1 puan

 

 

Lider Mayo: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Tırmanış Mayosu: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Sprint Mayosu: Matthew Goss (GreenEDGE)
Türkiye Güzellikleri Mayosu:  Matteo Fedi (Utensilnord)

 

 

5. Etap Sonuçları:

1 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 4:50:25  
2 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 0:00:40  
3 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar    
4 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:00:42  
5 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller    
6 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
7 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:01:27  
8 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team    
9 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar    
10 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
11 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox    
12 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
13 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi    
14 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
15 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep    
16 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes    
17 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
18 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
19 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD    
20 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
21 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
22 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
23 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep    
24 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD    
25 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia    
26 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
27 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale    
28 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural    
29 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
30 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano    
31 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
32 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
33 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar    
34 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
35 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp    
36 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor    
37 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi    
38 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team    
39 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
40 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller    
41 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller    
42 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank    
43 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD    
44 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
45 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
46 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team    
47 Daniel Teklehaimanot (Eri) GreenEdge Cycling Team    
48 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar    
49 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named    
50 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team    
51 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team    
52 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia    
53 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
54 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
55 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes    
56 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
57 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank    
58 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named    
59 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank    
60 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
61 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team    
62 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox    
63 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural    
64 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia    
65 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia    
66 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
67 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
68 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team    
69 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10    
70 Brett Daniel Lancaster (Aus) GreenEdge Cycling Team    
71 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller    
72 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
73 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural    
74 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
75 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD    
76 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
77 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
78 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi    
79 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank    
80 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
81 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes    
82 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale    
83 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
84 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
85 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
86 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
87 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
88 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team    
89 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural    
90 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy    
91 Jérome Baugnies (Bel) Team NetApp    
92 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
93 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
94 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
95 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD    
96 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia    
97 Jay Robert Thomson (RSA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
98 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD    
99 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
100 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes    
101 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
102 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank    
103 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
104 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes    
105 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
106 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
107 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox    
108 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team    
109 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team    
110 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller    
111 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team    
112 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
113 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy    
114 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
115 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
116 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano    
117 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
118 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
119 David Veilleux (Can) Team Europcar    
120 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10    
121 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team    
122 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
123 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
124 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
125 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
126 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale    
127 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named    
128 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10    
129 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp    
130 Timon Seubert (Ger) Team NetApp    
131 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia    
132 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
133 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano    
134 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox    
135 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD    
136 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
137 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
138 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10    
139 Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
140 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
141 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
142 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar    
143 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named    
144 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia    
145 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:01:43  
146 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:53  
147 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:02:28  
148 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox    
149 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:03:11  
150 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:04:16  
151 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
152 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
153 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named    
154 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10    
155 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team    
156 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
157 Michael Hepburn (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:05:36  
158 Robbie Mcewen (Aus) GreenEdge Cycling Team    
159 Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team    
160 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
161 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural    
162 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
163 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
164 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
165 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano    
166 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named    
167 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named    
168 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named    
169 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
170 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale    
171 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
172 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10    
173 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale    
174 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:14:54  
175 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano    
176 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:15:12  
177 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:32:58  
178 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor    
DSQ Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
DNF Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes    
DNF Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy

 

 

5. Etap Sonrası Genel Sıralama:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 18:48:57  
2 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:33  
3 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:38  
4 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:01:44  
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:01  
6 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:02:23  
7 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:29  
8 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:58  
9 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:02  
10 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:03:05  
11 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:07  
12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:12  
13 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:21  
14 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 0:03:23  
15 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:46  
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
17 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:03:52  
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) GreenEdge Cycling Team 0:03:56  
19 Jérome Baugnies (Bel) Team NetApp 0:04:01  
20 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
21 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:32  
22 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:57  
23 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:05:02  
24 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:05:08  
25 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:05:28  
26 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 0:05:56  
27 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia 0:05:58  
28 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:07:24  
29 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:29  
30 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:53  
31 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
32 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:07:58  
33 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:08:02  
34 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:08:04  
35 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:08:07  
36 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:09:17  
37 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:10:13  
38 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy 0:10:49  
39 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:10:59  
40 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy 0:11:12  
41 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:11:22  
42 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:11:55  
43 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:12:20  
44 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:12:31  
45 Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:13:14  
46 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 0:13:47  
47 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:14:26  
48 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia 0:14:50  
49 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
50 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:15:04  
51 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
52 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:15:08  
53 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp    
54 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:09  
55 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:21  
56 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:15:28  
57 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:15:57  
58 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
59 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:15  
60 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:16:43  
61 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp 0:16:50  
62 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:17:07  
63 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:17:14  
64 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:36  
65 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:41  
66 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:18:18  
67 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:18:51  
68 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:17  
69 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:19:51  
70 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:57  
71 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:20:28  
72 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team 0:20:29  
73 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:20:53  
74 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:21:25  
75 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:21:36  
76 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:21:39  
77 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 0:22:00  
78 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:22:16  
79 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 0:23:45  
80 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:23:49  
81 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:24:03  
82 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:24:51  
83 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:25:01  
84 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:25:19  
85 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:25:45  
86 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:25:54  
87 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 0:28:03  
88 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 0:28:06  
89 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:28:10  
90 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:28:35  
91 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 0:28:43  
92 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:28:48  
93 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:28:50  
94 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 0:28:52  
95 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:29:08  
96 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:29:22  
97 Robbie Mcewen (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:29:37  
98 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:29:45  
99 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:29:59  
100 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:30:00  
101 Marco Canola (Ita) Colnago – CSF Inox 0:30:06  
102 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:30:57  
103 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:31:11  
104 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:31:17  
105 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
106 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:31:47  
107 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:32:59  
108 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:33:07  
109 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named 0:34:14  
110 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:34:23  
111 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:35:02  
112 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD 0:35:31  
113 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:35:44  
114 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named 0:35:48  
115 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:36:01  
116 Jay Robert Thomson (RSA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:37:08  
117 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:42  
118 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:37:45  
119 Timon Seubert (Ger) Team NetApp 0:37:53  
120 Brett Daniel Lancaster (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:38:13  
121 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
122 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 0:38:17  
123 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:38:42  
124 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:39:06  
125 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named 0:39:47  
126 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:40:03  
127 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team    
128 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
129 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
130 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
131 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:40:35  
132 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 0:40:41  
133 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 0:40:43  
134 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 0:40:57  
135 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10    
136 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:42:02  
137 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:42:10  
138 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:43:25  
139 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:44:12  
140 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:44:24  
141 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:44:30  
142 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:45:02  
143 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:47:50  
144 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:48:39  
145 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale 0:49:22  
146 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:50:02  
147 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:50:31  
148 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:52:12  
149 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:52:51  
150 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
151 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
152 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:52:57  
153 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
154 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
155 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
156 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10 0:53:30  
157 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:53:34  
158 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:53:35  
159 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
160 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:53:40  
161 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano 0:53:56  
162 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10 0:54:19  
163 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:54:30  
164 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
165 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:55:02  
166 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:56:46  
167 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:57:06  
168 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:57:25  
169 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale 0:57:38  
170 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 0:57:46  
171 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:58:02  
172 Michael Hepburn (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:58:08  
173 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 0:59:14  
174 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:59:23  
175 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 1:07:25  
176 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:08:02  
177 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:23:42  
178 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:27:57

 

 

5. Etap Sonrası Puan Sıralaması:

1 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 42 pts
2 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 27  
3 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 26  
4 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 25  
5 Boy Van Poppel (Ned) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 23  
6 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 22  
7 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 20  
8 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 18  
9 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 16  
10 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 15  
11 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 15  
12 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 15  
13 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 15  
14 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 14  
15 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 14  
16 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 13  
17 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 13  
18 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 13  
19 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 13  
20 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 12  
21 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 12  
22 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 12  
23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 11  
24 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 11  
25 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 10  
26 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 10  
27 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 10  
28 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 9  
29 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 9  
30 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 9  
31 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 8  
32 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 7  
33 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 7  
34 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 7  
35 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 6  
36 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 6  
37 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 5  
38 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 5  
39 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
40 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 5  
41 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 5  
42 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5  
43 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 5  
44 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5  
45 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 4  
46 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 4  
47 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4  
48 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 4  
49 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 4  
50 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 4  
51 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 3  
52 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3  
53 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 3  
54 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 3  
55 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 3  
56 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 3  
57 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3  
58 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 3  
59 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 3  
60 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 2  
61 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 2  
62 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 2  
63 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team 2  
64 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 1  
65 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 1  
66 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
67 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 1  
68 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 1  
69 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 1  
70 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor -5  
71 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team -5  
72 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 -5  
73 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor -15  

 

 

5. Etap Sonrası Türkiye Güzellikleri Sıralaması:

1 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 6 pts
2 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 5  
3 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 5  
4 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 5  
5 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 3  
6 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 3  
7 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 1  
8 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 1  
9 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
10 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 1

 

 

5. Etap Sonrası Dağların Kralı Sıralaması:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 13 pts
2 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 13  
3 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 7  
4 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 7  
5 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 5  
6 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 5  
7 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 5  
8 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 5  
9 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
10 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 3  
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 3  
12 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 3  
13 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes 3  
14 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 2  
15 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2  
16 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 1  
17 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1  
18 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
19 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1

 

 

5. Etap Sonrası Takım Sıralaması:

1 Astana Pro Team 56:35:20  
2 Caja Rural 0:01:32  
3 Bretagne – Schuller 0:03:17  
4 Andalucia 0:05:11  
5 Team Type 1 – Sanofi 0:07:47  
6 AG2R La Mondiale 0:13:10  
7 Team Europcar 0:14:19  
8 Katusha Team 0:15:58  
9 Colombia – Coldeportes 0:19:15  
10 GreenEdge Cycling Team 0:19:48  
11 Salcano – Arnavütkoy 0:20:19  
12 Team Saxo Bank 0:21:27  
13 Omega Pharma-QuickStep 0:22:59  
14 Lampre – ISD 0:25:32  
15 Team NetApp 0:26:41  
16 UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:28:46  
17 Konya Torku Seker Spor 0:33:11  
18 Argos-Shimano 0:34:32  
19 Rabobank Cycling Team 0:36:54  
20 Colnago – CSF Inox 0:39:07  
21 Accent Jobs – Willems Véranda’s 0:40:01  
22 Utensilnord Named 0:40:22  
23 Farnese Vini-Selle Italia 0:43:00  
24 Lotto-Belisol Team 0:53:31  
25 Team Spidertech Powered by C10 0:54:44

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın