Tour of Turkey 4. Etap: Sprint Finişinin Galibi Milimetrelerle Mark Renshaw!

25/04/2012  //     //  Genel

  

 

 

 

 

[View:http://vimeo.com/41046728:550:0]

 

 

Dün Konya Torku Şeker Spor ve Türkiye adına muhteşem bir sürpriz
zaferle kapattığımız Tour of Turkey’nin 3. gününün ardından bugün 48.
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 132km’lik Fethiye-Marmaris arasındaki 4.
etabı start aldı. Yarışçılar Fethiye Merkezi’nden saat 13:00’da alınan nötral starttan
yaklaşık 2km sonra bulunan Gülistan Parkı’nın önünden, Elmalı kadar zorlayıcı
olmasa da 329m’lik rakımıyla yine tırmanış profiline sahip diyebileceğimiz etaba
resmi olarak başladılar. Düne oranla daha durgun geçen etapta toplu finiş sprintinin galibi neredeyse ayırt edilemeyecek bir farkla, domestiklik
özelliğiyle tanınan Mark Renshaw (Rabobank) olurken, Yeşil Mayolu Matthew Goss
(GreenEDGE) ikinci, Daniele Colli (Team Type-1) ise üçüncü oldu. Günün sonunda genel
klasmanda 1dk33s’lik farkını korumayı başaran Konya Torku’lu Gabrovski ise Turkuaz
Mayo’sunu diğer genel klasman iddialılarına kaptırmayarak  günü yine sevinçle kapatmamızı sağladı.

 

 

 

 

Oldukça sıcak bir havada başlayan 4. etaba 187 yarışçı start
alırken (Jacopo Guarnieri (Astana), Aidis Kruopis (GreenEDGE) ve Sonny
Colbrelli (Colnago) Elmalı etabını tamamlayamadıkları için bugün start
alamadılar) Turkuaz Lider Mayo dünün galibi Ivailo Gabrovski’de (Konya Torku
Şeker Spor), Kırmızı Dağların Kralı mayosu Elmalı etabında ara kapılarda
topladığı puanlar sayesinde tırmanış primleri klasmanında 2. sırada olan Marco
Bandiera’da (Omega Pharma-Quickstep), yeşil Sprint Mayosu Matthew Goss’ta (Green
EDGE), Beyaz Türkiye Güzellikleri mayosu ise bu etapta Türkiye Güzellikleri
primi bulunmaması nedeniyle 5. etapta da mayoyu giymeye devam edecek olan
Matteo Fedi’deydi (Utensilnord).

 

 

 

 

Yarışın başlamasından kısa bir süre sonra etabın iddialıları
kendilerini belli ettiler ve günün ilk kaçış denemesi Assan Bazayev (Astana),
Mikhail Ignatyev (Katusha) ve Diego Caccia (Farnese Vini) üçlüsünden geldi. Fakat
20.km içinde peloton tarafından yakalanan kaçış grubu başarılı olamadı ve yarışçılar tekrar grup halinde ilerlemeye devam ettiler. Etap startından önce Astana’lı
Alexandre Vinokourov’un “Genel Klasman mücadelesi daha sona ermedi!”
şeklindeki yorumundan sonra Bazayev’in bu kaçışı Astana’nın kararlılığının işaretlerini
verdi. Kaçanların yakalanmasının ardından tırmanışın başlamasıyla peloton 2
büyük gruba ayrıldı ve Turkuaz Mayo’nun da aralarında bulunduğu ön grup aradaki
farkı yaklaşık 30s’lere çıkarttı. Bu sıralarda tek başına iyice gerilerde kalan
Michael Schwarzmann (NetApp) yarıştan çekilirken arka grup tempo arttırarak kısa bir süre sonra öndekilere tekrar
yetişmeyi başardı.  

 

 

 

 

 

 

 

Kayda değer tırmanışların bulunması nedeniyle kaçışların muhtemel sprint finişine izin vermeyerek etabın kaderini değiştirebileceği bir profile sahip olan parkurun 38. km’sinde bulunan tırmanış primlerine yaklaşıldıkça sıklıkla beklenen kaçış denemelerinin gözlendiği peloton iyice hareketlenmeye başladı. 34km
dolaylarında tek başına kaçışa başlayan Maxim Belkov (Katusha) pelotonla arasındaki
farkı 20sn’ye çıkartmayı başardı. Pelotondan Belkov’u yakalamak üzere Romain Bardet
(AG2R-La Mondiale), Alexandre Vinokourov (Astana), Marco Bandiera (Omega
Pharma-Quickstep), Florian Guillou (Bretagne-Schuller) ve Ivailo Gabrovski (Konya
Torku Şeker Spor) gibi isimlerden kaçış denemeleri gelse de, Belkov, Bandiera,
Bardet ve Vinokourov sırasıyla geçilen, 38.km’de Göcek mevkiinde bulunan tırmanış
primlerinin ardından başlayan inişte tüm kaçanlar peloton tarafından yakalandı. Etapta kırmızı mayoyu giyen Belkov bu kapıdan kazandığı 3 puan sayesinde tırmanış klasmanında Ivailo Gabrovski ile arasındaki farkı kapatsa da günün sonunda Gabrovski genel sıralama liderliğini sürdürdüğü takdirde kırmızı mayonun asıl sahibi hala Gabrovski olacaktı.

 

 

 

 

Bugün art arda yaptığı kaçışlarla artık niyetini iyice
ortaya koyan Astana’lı Assan Bazayev, Vladimir Gusev (Katusha), yine bugün
kaçış grubunda yer almaya kararlı olduğu gözlemlenen yarışçılar Mikhail Ignatyev
(Katusha) ve Diego Caccia’dan (Farnese Vini) günün o ana kadarki en kayda değer
atağı geldi ve pelotonla aralarındaki farkı 40s’ye çıkarttılar. 51.km’de Ortaca’da
bulunan ara sprint kapısının puanlarını sırasıyla Caccia, Bazayev ve Gusev aldı
ve böylece 4. etabın tüm ara prim kapıları geçilmiş oldu.

 

Son 60.km’lerde kaçışını hala sürdüren dörtlü, turkuaz
mayonun da aralarında bulunduğu pelotonla farkı 1dk 40s’ye çıkartırken, grubun ön
saflarında lider mayosunu korumak için tempoyu artırmaya çalışan Ivailo
Gabrovski ve takımı Konya Torku Şeker Spor görülüyordu. Son 32.km’de dörtlü kaçış grubu pelotonla farkı 2dk46s’ye
çıkartırken, değişken profili nedeniyle etap sonunda neler olacağı büyük merak konusuydu.

Son 25. km’den itibaren azalmaya başlayan farkla birlikte
sıcak havanın da etkisiyle yorulduğu gözlemlenen Mikhail Ignatyev (Katusha)
kaçış grubunun gerisine düşerken, son 21. km’de kaçış grubuyla peloton
arasındaki fark 1dk7s’ye indi ve etap toplu finiş sprintinin sinyallerini vermeye başladı.

 

Son 15.km’de günün atak grubundan
geriye sadece Diego Caccia (Farnese Vini) kalırken, Bazayev ve Gusev ana grup
tarafından yakalandı. Son 12km içinde Caccia’nın da yakalanmasıyla peloton
muhtemel sprint finişine doğru ilerlemeye devam etti.  

 

Finişe doğru Andre Greipel’in Lotto-Belisol’lü takım arkadaşı Adam Hansen’in kaçışına yardım etmek üzere taşıma çabaları ve genel klasmana oynayanlardan solo kaçış denemeleri gelse de peloton bu noktadan sonra kaçışlara izin vermeyerek sprint finişi yapmaya kararlıydı ve
öyle de oldu. Etabın kaderi yine son saniyelere kalırken heyecanla bir sprint
finişi daha izledik. Mark Renshaw (Rabobank) ve Renshaw’un eski takım arkadaşı Yeşil
Mayolu güçlü sprinter Matthew Goss (GreenEDGE) arasında geçen mücadele sonunda foto finişten
bile ayırt edilmesi oldukça zor olan bir fark varken günün galibi geçen senelerde
HTC takımında Mark Cavendish’e domestiklik yapmasıyla tanıdığımız, 2011 yılında
Tour of Qatar’ı kazanan, dünyanın en iyi domestiklerinden birisi olarak görülen
Mark Renshaw olarak ilan edildi.

 

 

 

 

 

 

Önceki etapla karşılaştırıldığında hareketli geçmesine rağmen profilinin değerlendirilemediği ve sprint finişi dışında pek de heyecanlı olarak
nitelendiremeyeceğimiz etabın sonunda Turkuaz Lider Mayosu’nun yine dün müthiş
bir performans gösteren Konya Torku Şeker Spor’lu yarışçımız Ivailo
Gabrovski’de kalması ise etabın sevindirici yanlarından birisi oldu.

 

 

 

 

Renshaw “Finişten sonra Goss
ile kim kazandı diye birbirimize baktık, kazandığımı daha sonra öğrendim. Çok
inişli çıkışlı yollar vardı, finişe doğru olan tırmanışta oldukça zorlandım
fakat kazanmayı hedefliyordum. Sonuçtan mutluyum. 2 sene önce Andre Greipel ile
takım arkadaşıyken bu etabın galibiyeti için çalışmıştık ancak etabı Visconti
kazanmıştı. Bu etapta takımımın yardımı sayesinde kazandım, ” yorumunu
yaptı. 

 

 

 

 

 

 

 

48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 4. Etap Sonuçları:

 

4. Etap Tırmanış Primi Sıralaması (38.km – Kategori-2)

1 Maxim Belkov (Katusha) 5 puan 
2. Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep) 3 puan
3. Florian Guillou (Bretagne-Schuller) 2 puan
4. Alexandre Vinokourov (Astana) 1 puan

 

4. Etap Sprint Primi Sıralaması (51.km)

1 Diego Caccia’dan (Farnese Vini) 5 puan 
2. Assan Bazayev (Astana) 3 puan
3. Vladimir Gusev (Katusha) 1 puan

 

 

4. Etap Sonrası Mayo Sahipleri:


Lider Mayo: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Tırmanış Mayosu: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Sprint Mayosu: Matthew Goss (GreenEDGE)
Türkiye Güzellikleri Mayosu:  Matteo Fedi (Utensilnord)

 

4. Etap Sonuçları:


1 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 3:14:01  
2 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team    
3 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
4 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
5 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
6 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team    
7 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller    
8 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
9 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
10 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar    
11 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia    
12 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox    
13 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia    
14 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano    
15 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
16 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
17 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural    
18 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar    
19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
20 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy    
21 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp    
22 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural    
23 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team    
24 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep    
25 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural    
26 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia    
27 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
28 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi    
29 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia    
30 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
31 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller    
32 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team    
33 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD    
34 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp    
35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
36 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller    
37 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy    
38 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10    
39 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
40 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
41 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar    
42 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named    
43 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi    
44 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
45 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank    
46 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller    
47 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes    
48 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
49 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp    
50 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox    
51 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes    
52 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team    
53 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
54 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
55 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor    
56 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale    
57 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:00:16  
58 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:00:30  
59 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:31  
60 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:00:38  
61 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:01:05  
62 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes    
63 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
64 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano    
65 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia    
66 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
67 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
68 David Veilleux (Can) Team Europcar    
69 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
70 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team    
71 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:01:49  
72 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:03:13  
73 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:24  
74 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia    
75 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:04:07  
76 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:05:00  
77 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
78 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team    
79 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team    
80 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural    
81 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:06:06  
82 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:25  
83 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi    
84 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team 0:08:23  
85 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank    
86 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:08:32  
87 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox    
88 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano 0:08:34  
89 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:08:38  
90 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:08:42  
91 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:08:44  
92 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:46  
93 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox    
94 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
95 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale    
96 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team    
97 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
98 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale    
99 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
100 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano    
101 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
102 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
103 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named    
104 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named    
105 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
106 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10    
107 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox    
108 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia    
109 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep    
110 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes    
111 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar    
112 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team    
113 Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
114 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
115 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
116 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox    
117 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox    
118 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:12:02  
119 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:13:13  
120 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale    
121 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
122 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
123 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
124 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
125 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller    
126 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
127 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
128 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
129 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:18:52  
130 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank    
131 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:18:55  
132 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
133 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:21:40  
134 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD    
135 Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes    
136 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
137 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD    
138 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
139 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
140 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team    
141 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
142 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
143 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
144 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
145 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia    
146 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
147 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar    
148 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
149 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
150 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor    
151 Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
152 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named    
153 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank    
154 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor    
155 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale    
156 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
157 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
158 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD    
159 Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
160 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
161 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
162 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
163 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named    
164 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named    
165 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
166 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
167 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
168 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
169 Timon Seubert (Ger) Team Netapp    
170 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
171 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named    
172 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
173 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named    
174 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
175 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team    
176 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team    
177 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10    
178 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
179 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10    
180 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10    
181 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10    
182 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

4. Etap Sonrası Genel Sıralama:

 

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 13:57:05  
2 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:33  
3 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:38  
4 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:01:44  
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:01  
6 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:02:23  
7 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:29  
8 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 0:02:48  
9 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:02  
10 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:03:05  
11 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:07  
12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:12  
13 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:21  
14 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 0:03:23  
15 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:46  
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
17 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:03:52  
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team 0:03:56  
19 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:04:01  
20 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp    
21 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:57  
22 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:05:02  
23 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:05:08  
24 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:17  
25 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:05:28  
26 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 0:05:56  
27 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia 0:05:58  
28 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:07:24  
29 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:29  
30 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:53  
31 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
32 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:07:58  
33 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:08:02  
34 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:08:04  
35 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:08:07  
36 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:09:05  
37 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:09:06  
38 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:09:17  
39 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:10:13  
40 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy 0:10:49  
41 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:10:59  
42 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy 0:11:12  
43 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:11:22  
44 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:12:31  
45 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:13:11  
46 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 0:13:47  
47 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:14:08  
48 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:14:26  
49 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia 0:14:50  
50 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
51 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 0:15:04  
52 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
53 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:15:08  
54 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp    
55 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:09  
56 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:21  
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:15:23  
58 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:15:28  
59 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:15:57  
60 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
61 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:16:15  
62 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:16:43  
63 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp 0:16:50  
64 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:17:07  
65 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:17:14  
66 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:36  
67 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:41  
68 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:18:18  
69 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:17  
70 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:19:51  
71 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:57  
72 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:20:28  
73 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team 0:20:29  
74 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:20:53  
75 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:10  
76 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:21:25  
77 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:21:39  
78 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 0:22:00  
79 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:22:16  
80 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:23:33  
81 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 0:23:54  
82 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 0:23:57  
83 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:24:03  
84 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 0:24:38  
85 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:24:39  
86 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:24:51  
87 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:25:01  
88 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox 0:25:19  
89 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team 0:25:28  
90 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:25:45  
91 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:25:54  
92 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:28:10  
93 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:28:35  
94 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 0:28:43  
95 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:29:08  
96 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:29:22  
97 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:29:45  
98 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox 0:29:56  
99 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:29:59  
100 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:30:00  
101 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox 0:30:06  
102 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 0:30:29  
103 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:31:11  
104 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:31:17  
105 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
106 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:31:47  
107 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:32:59  
108 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:33:07  
109 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:34:01  
110 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named 0:34:14  
111 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:34:23  
112 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 0:35:18  
113 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD 0:35:31  
114 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:35:44  
115 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named 0:35:48  
116 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:36:01  
117 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 0:36:48  
118 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named 0:36:58  
119 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:37:08  
120 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:42  
121 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:37:53  
122 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:38:01  
123 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 0:38:08  
124 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team 0:38:13  
125 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
126 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:38:30  
127 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:38:42  
128 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:39:06  
129 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:40:03  
130 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
131 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team    
132 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
133 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
134 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
135 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano 0:40:29  
136 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:40:35  
137 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 0:40:41  
138 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 0:40:43  
139 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:42:02  
140 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:43:25  
141 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:44:24  
142 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:44:30  
143 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
144 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:45:02  
145 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale 0:45:13  
146 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:47:50  
147 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:50:02  
148 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:50:31  
149 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:52:11  
150 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:52:51  
151 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
152 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
153 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:52:57  
154 Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes    
155 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
156 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
157 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
158 Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
159 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
160 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
161 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale 0:53:29  
162 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10 0:53:30  
163 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:53:34  
164 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:53:35  
165 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
166 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 0:53:37  
167 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:53:40  
168 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:53:53  
169 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:53:57  
170 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team 0:53:59  
171 Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:54:05  
172 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:54:17  
173 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10 0:54:19  
174 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:54:30  
175 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
176 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:54:36  
177 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 0:54:55  
178 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:55:02  
179 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:14  
180 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:56:26  
181 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 1:07:25  
182 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale 1:07:29

 

 

4. Etap Sonrası Puan Sıralaması:

1 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 42  puan
2 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 27  
3 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 26  
4 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 23  
5 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 20  
6 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 17  
7 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 15  
8 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 15  
9 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 15  
10 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 15  
11 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 14  
12 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 13  
13 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 13  
14 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 13  
15 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 12  
16 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 12  
17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 11  
18 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 11  
19 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 10  
20 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 10  
21 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 9  
22 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 9  
23 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 9  
24 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 8  
25 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 8  
26 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 7  
27 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 7  
28 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 6  
29 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 6  
30 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 6  
31 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 5  
32 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 5  
33 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
34 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 5  
35 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 5  
36 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5  
37 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5  
38 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 4  
39 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 4  
40 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 4  
41 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 4  
42 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 4  
43 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3  
44 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 3  
45 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 3  
46 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox 3  
47 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3  
48 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 3  
49 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 3  
50 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 2  
51 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 2  
52 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 2  
53 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 1  
54 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 1  
55 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
56 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 1  
57 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 1

 

4. Etap Sonrası Türkiye Güzellikleri Sıralaması:

1 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 6  puan
2 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 5  
3 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 5  
4 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 3  
5 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 1  
6 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
7 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 1

 

 

4. Etap Sonrası Dağların Kralı Sıralaması:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 13  puan
2 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 13  
3 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 7  
4 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 7  
5 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 5  
6 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 5  
7 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 5  
8 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
9 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 3  
10 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 3  
11 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes 3  
12 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2  
13 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 1  
14 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1  
15 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 1

 

4. Etap Sonrası Takım Sıralaması:

1 Astana Pro Team 42:00:29  
2 Caja Rural 0:00:47  
3 Bretagne – Schuller 0:03:17  
4 Andalucia 0:04:26  
5 Team Type 1 0:07:02  
6 AG2R La mondiale 0:12:25  
7 Team Europcar 0:14:21  
8 Katusha Team 0:15:13  
9 Colombia – Coldeportes 0:18:30  
10 GreenEDGE Cycling Team 0:19:03  
11 Salcano – Arnavütkoy 0:19:34  
12 Team Saxo bank 0:21:29  
13 Omega Pharma-QuickStep 0:22:14  
14 Lampre – ISD 0:24:47  
15 Team NetApp 0:25:56  
16 Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:28:01  
17 Konya Torku Seker Spor 0:29:37  
18 Argos-Shimano 0:33:47  
19 Rabobank Cycling Team 0:36:09  
20 Accent Jobs – Willems Véranda’s 0:39:16  
21 Utensilnord Named 0:39:37  
22 Colnago – CSF Inox 0:39:49  
23 Farnese Vini-Selle Italia 0:43:00  
24 Lotto-Belisol Team 0:52:46  
25 Team Spidertech Powered by C10 0:53:59  

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın