Tour of Turkey 2012 – Lampre -ISD

20/04/2012  //     //  Genel

 

Lampre-ISD takımının yıldız ismi Alessandro Petacchi  48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için 22-29 Nisan ‘da start alacak. 2011 yılında yani geçen yıl ülkemizde yarışan Petacchi, 4.Etap Marmaris-Pamukkale parkurunun galip tamamlamıştı.  İtalyan sprinter  bu performansıyla Yeşil(Puan)Mayosunu sırtına geçirerek final etabı sonuna dek korumayı başarıp, Türkiye’den Puan Klasmanı Lideri olarak ayrılmayı başarmıştı.

2011’in Puan Kategorisi lideri Ale-Jet(Alessandro Petacchi), bir kez daha Türkiye’yi tercih etti. Bu yıl Lampre-ISD kadrosu;Vitaly Buts, Massimo graziato, Denys Kostyuk, Dmytro Kristov, Oleksandr Kvachuk(2011 Ukrayna yol ve Bireysel Zamana Karşı Ulusal Şampiyonu), Oleksandr Sheydyk ve Davide Vigano ile Alessandro Petacchi  start alacak  Yeşil mayoyu yeniden kazanmayı ve sprint etapların galibiyetini  hedefliyor.

48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile yarışlara dönen Ale-Jet 40 yaşında emekli olacağını açıklamıştı. Petacchi; “Ben özellikle bana doyum veren bir rekabet için yarışlara dönmekten mutluyum. Herşeyden evvel, bu duygu benim yarıştakşi hızımı geliştirecek. Ve sonrasında sprintlerde daha  rekabetçi olmaya odaklanacağım. Takım arkadaşlarımın hepsi bana destek oluyor,  bu yüzden alabileceğimiz en iyi dereceleri alabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Lampre-ISD takımı Sportif direktörü Vicino liderliğinde Türkiye’ye gelen takımda, Napolitano ve Varralli olmak üzere 2 masör, Kunchenko ve Romano olmak üzere iki takım teknik destek elemanı, basın sözcüsü Carlo Saronni ve takım doktoru Pollastri ile katılıyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın