Tour of Turkey 2010 ve Türk Milli Takımı

10/04/2010  //     //  Genel

Paylaş

 

 

Turkish National Team (TUR)

Genel Yönetici: Horst STRUNK
Takım Yöneticisi: Suat TORGAY

 

 

 

Tour of Turkey 2010 turuna ülkemizi temsilen Türk Milli Takımımızdan 8 kişilik kadro ile başarılı isimler ülkemizi temsil edecek. Birçok yarışta ülkemizi temsil eden ve günden güne daha çok tanınan Tour of Turkey 2010 için ülkemizi temsile seçilen 8 yarışçının isimleri şöyle; Ahmet Akdilek, Miraç Kal, İsmail Aksoy, Fatih Harmancı, Mustafa Sayar, Uğur Marmara, Bünyamin Özdemir, Selçuk Türkçetin

 

 

 Ahmet Akdilek: 9 Mart 1988 doğumlu Akmet Akdilek Milli takımımızın yanısıra 2005 yılından iti baren Konya Şeker Spor takımını temsilen yarışıyor. Yol yarışlarında ülkemizde tanınan sporcumuzun Türkiye turu için yorumu ” Turkiye turu sizinde bildiğiniz gibi çok zor bir tur ama bizler elimizden geldiği kadar akıllı düşünürek ,kendimizi pelotonun içinde  taşıtarak birşeyler yapmayı planlıyoruz.. 2 tane sprinterimiz var Miraç Kal ve İsmail Aksoy bu arkadaşlarımızı sprintlerde öne taşıyacağız öncelikle.. Mustafa Sayar ve Bünyamin Özdemir ise iyi tırmanışçılardır fakat bildiğiniz gibi bu 2.hc bir tur tırmanmada güç taktikten ağır basıyor. Onlarda ellerinden geldiği kadar ,sprinterlere yardımcı oalcaklardır diye düşünüyorum.Çok akıllı hareket edersek sprint finishlerinde önde adımızı yazdırabiliriz” yorumlarını verdi. Tırmanış etaplarının zorlu olacağını vurgulayan Ahmet diğer takımların yıllık yarış katılım tecrübesinin fazlalalığını vurguladı. Ve bizlerin de bildiği yarış katılım oranı olarak takımımızın yıllık yarış katılım azlığı ve tecrübe ihtiyacını dikkate aldı.

 

 

 


Miraç Kal: 7 Ağustos 1987 konya dogumlu sporcu lisans egitimime Konya Selcuk Üniversitesi beden egitimi ve spor öğretmenliği bölümünde devam ediyor. Miraç 15 yaşında spor hayatına başlamış olup şu an Konya Şeker Spor takımını temsilen yarışlara katılıyor ve milli takımımızda ülkemizi temsil ediyor. 2007 yılında UCI eğitim merkezine Aigle-İsviçre’ye davet edilen ilk Türk Bisikletçimizdir.  2005 Balkan Şampiyonu olan Miraç sprint başarıları ile gururumuz olarak Türkiye Turunda başarı sağlayabilecek isimlerden. Geçen yıl 8. etapta yani final etabında 9. olarak tamamlayan Miraç Kal ile etap birincisi arasındaki tekerlek farkı gibi bir mesafe ile finişe girmesi Türkiye’ nin Mirac’ ı tanımasında ayrı bir başarı olmuştu.

 

 

 

 

Bünyamin Özdemir: 1 Eylül 1987 Konya doğumlu 2001 yılında bisiklet sporunda profesyonel olarak hazırlanmaya başlayan Bünyamin Konya Şeker Spor takımı adına yarışıyor. Ve Türkiye Turunda ülkemizi temsilen katılacak. Bünyamin Özdemir yol bisikleti yarışlarında tırmanış uzmanlığı ile bilinen ve tırmanışlardaki başarıları ile bilinen bir sporcu.


 

 

 

Uğur Marmara: 5 Şubat 1987 İzmit doğumlu.
Bisiklete 2001 yılında başlayan Uğur Marmara;

İlk milli takım formasını 2005 yılında MTB Avrupa şampiyonasında elde etti. Türkiye yol yarışlarında bir çok kez kürsüde kendime yer aldı.
2006 yılında büyükler kategorisinde yarışmaya başladı ve birçok kez milli forma altında yurt içi ve yurt dışı yarışlara katıldı.
2007 yılında Güney Afrika’ da ilk kez B kategori Dünya şampiyonasına katıldı. Aynı sene ilk U 23 Avrupa yol şampiyonasına katıldı.

2007 yılında Türkiye Şampiyonluğunu elde etti.
2008 yılında milli takım forması altında bir çok uluslararası yurt dışı yarışlarına katıldım . Aynı sene 2.1 kategorisine yükseltilen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turuna katıldı ve İtalya’da U 23 avrupa yol şampiyonasına katıldı.

2009 Türkiye Turunu 69. sırada tamamlayan Uğur Marmara’ dan bu yıl daha yüksek performan ve daha iyi bir sonuç bekleniyor.

 

  Mustafa Sayar: 22 Nisan 1989 Rize doğumluyu. Aslen Trabzonluyu sporcu Mustafa Sayar yol bisikleti Tırmanış tekniğinde uzman.Bisiklete 2001 yılında başlayan sporcu 2006-2009 yılı sezonunda Kocaeli de Brisasporda adına yarıştı. Bu yıl Konya Şeker Spor takımına transfer oldu. Yol bisikletinde Türkiye Şampiyonlukları ve 2007 Gençler Karadeniz oyunları birinciliği elde etti.

 


 

 

Selçuk Türkçetin: 25 Temmuz 1987 doğumlu Selçuk Türkçetin Konya Şeker Spor takımı sporcularından ve milli takımımızda ülkemizi temsil ediyor. Başarıları;

2008  3º 2.Etapta K.A.P. Taçettin Özsavaş Kupası  
2008 4º Genel Sıralamada T.B.M.M. Baskanlik kupasi  
 
2009 2.Etapta K.A.P. Sezonu Final  
2009 Genel Sıralamada K.A.P. Sezonu Final  
 
2010 3º  2. Etapta K.A.P. Sezon Açılış Kupası Alanya  
2010 5º Genel Sıralama K.A.P. Sezon Açılış Kupası Alanya


 


İsmail Aksoy: 10.08.1989  Antalya doğumlu. 2002 yılında bisiklete başlayan İsmail Aksoy yol bisikletinde sprintte uzman. Başarıları 2005 adıyaman yıldızlar turkıye sampiyonası saate karsı 1. 2006 bartın gençler yol yarışı 3. 2007 sakarya gençler yol yarışı 1. 1 karadeniz younları 1 etap : 3 5 etap : 2 ve sprint 1.

Brisa Spor takımında yarışan İsmail Aksoy Milli takımımızda ülkemizi temsil ediyor. Türkiye turu sprint etaplarında takım İsmili taşıyabilirse başarı getirebilecek bir isim.

 

 

 

 


Fatih Harmancı:3 Mart 1988 doğumlu sporcu Konya Şeker Spor takımı sporcularından milli takımımızda ülkemizi temsil ediyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın