Tour of Turkey 2010 II. Etap ve Turkuaz Mayo Sahibi Yine Andre Greipel

12/04/2010  //     //  Genel

 

Paylaş

 

II.Etap : 12 Nisan 2010 Pazartesi günü Kuşadası’ndan başladı. Yarış öncesi halk oyunları gösterisi yapıldı ve ardından yarışçılar fotoğrafçımız Mustafa Sezen’e hatıra pozu verdiler.

© Mustafa Sezen Images 

 

© Mustafa Sezen Images

 

        46. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turu’nun 181 kilometrelik Kuşadası-Turgutreis etabı 12:15’te başladı. 111 bisikletçinin katıldığı etapta Bodrum’a doğru havanın ısınması ve Kuşadası yolu üzerinde esen şiddetli rüzgarlar sporcuları bir hayli zorladı. 

© Mustafa Sezen Images 

© Mustafa Sezen Images 

© Mustafa Sezen Images 

        30. km’den sonra ilk atak grubu gerçekleşti. ISD-Neri takımından İtalyan Diego Caccia, Cofidis takımından Cristiophe Kern, Vorarlberg takımından Philipp Ludescher, CCC Polsat takımından Thomasz Marczyinski ana grup ile arayı 5 dakika gibi bir süre ile açarak kaçan grubu oluşturdular. Kaçan grupta yer alan Polonya  CCC Polsat takımında Thomasz Marczyinski 32.5 km’deki sprint primini, 73.1 km’deki “Bafa Gölü Türkiye Güzellikleri” primini ve 117.5 km’deki tırmanış primini almayı başardı. Turgutreis’e 34 km kala ana grup ile kaçan grup arasındaki zaman farkı 30 saniyeye kadar indi. 

 

© Mustafa Sezen Images 

© Mustafa Sezen Images 

© Mustafa Sezen Images 

        Gatto, Yukihiro ve Jorge yeni bir kaçan grup oluşturdu, fakat bitime 11 kilometre kala ana grup onları yakaladı ve tek parça haline geldiler. Takım grupları bu etapta çok iyi çalışarak kaçanlara fırsat vermedi ve takım liderlerini harika bir sprint bitişine taşıdılar. HTC-Columbia takımının Olimpik Takip Şampiyonu Mark Renshaw son kilometreye kadar takım lideri Andrei Greipel’i muhteşem bir performansla taşıdı. Lampre takım lideri Angelo Furlan son metrelerde sprint atağına asılıp etabı almak istese de Turkuaz forma ile yarışan 31 numaralı HTC-Columbia takımından Andre Greipel sprint atağı için bir aralık buldu ve inanılmaz bir sprint atağına kalkarak bitiş çizgisini birinci olarak geçmeyi başardı. Angelo Furlan’ın 5-10 metre içinde etabı kaptırması, bitiş çizgisini 2. olarak, fakat bisikletine sitem ederek geçmesine sebep oldu. Madalya töreninde podyumda yer almayarak bir nevi sitem gösterisinde bulundu. Buna karşılık ciddi bir mazeret sunmaması yarış hakemlerince para cezasına çarptırılması bekleniyordu ve öyle de oldu. Podyuma çıkmayan  Furlan’ın cezası ağır oldu. Angela Furlan’a, 200 İsviçre Frangı ceza verildi ve  ikincilik için  alacağı 2000 Euro para ödülünün ödenmemesine karar verildi. 

© Mustafa Sezen Images 

© Mustafa Sezen Images

III. Etap: 13 Nisan 2010 Salı günü Bodrum Halikarnas’tan başlayacak ve 166 km mesafe kat edilerek Marmaris’te sona erecek. Etap profili ise aşağıdaki gibi olacak.


3. Etapta 65,3. km’de kategori 1 sınıfında 710 metrelik ve 117. km’de kategori 2 sınıfında 760 metrelik rakımda dağlık tırmanışlar mevcut mevcut.

        Yarışı televizyondan takip etmek isteyen bisiklet severler için yayın akışı, kanal ve saat bilgilerine ulaşmak için tıklayın

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın