Tour of Qatar 1.Etap Galibi Tom Boonen

05/02/2012  //     //  Genel

 

 

Şubat ayının yarış sıkıntısını yaşayan Profesyonel takımlar, performans korumak için istemeyerek katıldıklarını bildiğimiz Qatar Turunda bugün ilk etabın startını aldılar. Barzan Towers – Doha Golf Club arasında 142 kilometrelik parkur içerisinde kazası bol yarış senaryosu gerçekleşti. Avrupa’nın soğuk havası ardından Qatar’ın boğucu sıcağına geçiş yapan pedallar hem sezona hazırlık, hem de takım strateji uygulamasını test etme fırsatı buldular.

 

 

 

Yeni sezona hazırlık mahiyetinde katılım sağlayan Qatar Turu’nda yıldız isimlerin güçlü tempoları ile ilk etap oldukça agresif geçti. SKY Takımı’nın gururu 2011 Dünya Şampiyonu mayosu ile Mark Cavendish’in start  bugün galibiyet alması bekleniyordu. Eski ve en güçlü domestiği Mark Renshaw’ın yıllardır Cavendish galibiyeti için çevirdiği pedalını bu kez Rabobank takım lideri olarak kendi zaferi için çevirmesi, ikilinin ayrı performanslarını ilk kez izleyeceğimiz yarış olarak bugün karşımıza geldi. Tyler Farrar, Robbie McEwen gibi favori isimlerin de start aldığı Qatar Turunda sezonun henüz başlarındayken genel performans değerlendirsini de izleyicilere sunuyor.

 

Etabın Doha Golf Club’taki finişine doğru hızlanan tempo seyrinde son 4 kilometre kala Rabobank takım treninin çektiği peloton Mark Renshaw’u finişte iyi bir pozisyona taşımaya çalışıyordu. Son 3 kilometre kala Tyler Farrar’ı taşıyan Garmin-Barracuda treni ve Project 1t4i ile tempo daha da hızlanmaya başladı. SKY takımı geçen yıl tren mantalitesini sağlam oturttuğu, meşhur trenini son kilometrede ana grup önüne çekti. Toplu sprint finişine dorğu artan tempoda Sky treni, 2 Liquigas sporcusu ve Francesco Chicchi ile gelen Tom Boonen son sprint atağı için iyi bir konum yakaladılar. Francesco Chicchi 150 metre kala tempo düşürüp aynı anda atağa kalkan Tom Boonen’in görevi sprint atağı için çekildi. Altı yıldır yapılan ve 2006- 2008 Tour of Qatar şampiyonu Boonen  bu yılda tura göz dikmiş gibi görünüyor, Etabın sonunda 150 metre kala başlattığı güçlü sprint atağı ile bu yıl formda olduğunu 2.kez bizlere gösterdi. 30 Ocak’ta Tour de San Luis’in final etabının galibi Boonen, bu sefer Qatar’ın ilk etabının galibiyeti ve Adam Blythe,Peter Sagan ile girdiği sprint mücadelesindeki performansıyla eski formuna dönüş şovunu sergiledi. 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=RpdFYhLBx-U:550:0]

 

 

Tour of Qatar 1.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-QuickStep 3:11:32  
2 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda    
5 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
6 Mark Renshaw (Aus) Rabobank    
7 Alexander Kristoff (Nor) Katusha    
8 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
9 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team    
10 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
11 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat    
12 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan    
13 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step    
14 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team    
15 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
16 John Degenkolb (Ger) Project 1t4i    
17 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-BigMat    
18 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
19 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
20 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
21 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
22 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale    
23 Matthias Friedemann (Ger) Champion System    
24 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha    
25 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling    
26 Gatis Smukulis (Lat) Katusha    
27 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
28 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat    
29 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank    
30 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat    
31 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
32 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha    
33 Tom Veelers (Ned) Project 1t4i    
34 Robbie McEwen (Aus) GreenEdge Cycling Team    
35 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
36 Mickaël Delage (Fra) FDJ-BigMat    
37 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
38 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
39 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System    
40 Maarten Wynants (Bel) Rabobank    
41 Fumiyuki Beppu (Jpn) GreenEdge Cycling Team    
42 Roger Kluge (Ger) Project 1t4i    
43 Johan Van Summeren (Bel) Garmin-Barracuda    
44 Michaël Barry (Can) Sky Procycling    
45 Aaron Kemps (Aus) Champion System    
46 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
47 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
48 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat    
49 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
50 Navardauskas GRM Ramunas    
51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
52 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Procycling    
53 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
54 Marco Haller (Aut) Katusha    
55 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
56 Yoann Offredo (Fra) FDJ-BigMat    
57 Rüdiger Selig (Ger) Katusha    
58 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
59 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
60 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
61 Graeme Brown (Aus) Rabobank    
62 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale    
63 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini-Selle Italia    
64 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
65 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
66 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
67 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team    
68 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
69 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
70 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
71 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
72 Mart Ojavee (Est) Champion System    
73 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
74 Jacob Rathe (USA) Garmin-Barracuda    
75 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
76 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha    
77 Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
78 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda    
79 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
80 Joss Van Emden (Ned) Rabobank    
81 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
82 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
83 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
84 Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
85 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
86 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
87 Markel Irizar (Spa) RadioShack-Nissan    
88 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat    
90 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank    
91 Robert Hunter (RSA) Garmin-Barracuda    
92 Blaise Sonnery (Fra) Bridgestone Anchor    
93 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step    
94 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
95 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
96 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
97 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
98 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
99 Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quick Step    
100 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team    
101 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
102 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
103 Pengda Jiao (Chn) Champion System    
104 Thomas Leezer (Ned) Rabobank    
105 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
106 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
107 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i    
108 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
109 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:21  
110 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:23  
111 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:29  
112 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:31  
113 Clinton Avery (NZl) Champion System 0:00:33  
114 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:00:37  
115 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
116 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin-Barracuda 0:00:44  
117 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda    
118 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
119 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:01:04  
120 Gang Xu (Chn) Champion System 0:02:54  
121 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha    
122 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
123 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:18  
124 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:12:38  
125 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team    
126 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team    
DNF Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank    
DNS William Clarke (Aus) Champion System    
1.Sprint  – 28.5km
Sıralama
1 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3  puan
2 Marco Haller (Aut) Katusha 2  
3 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 1  
2.Sprint  – 82km
Sıralama
1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda 3  puan
2 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 2  
3 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1  
Finiş
Sıralama
1 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-QuickStep 15  puan
2 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 12  
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 9  
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda 7  
5 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6  
6 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 5  
7 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 4  
8 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 3  
9 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 2  
10 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 1  
Genç Sporcular
Süre
1 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 3:11:26  
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
3 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha    
5 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
6 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat    
7 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan    
8 John Degenkolb (Ger) Project 1t4i    
9 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-BigMat    
10 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
11 Gatis Smukulis (Lat) Katusha    
12 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank    
13 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
14 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
15 Navardauskas GRM Ramunas    
16 Marco Haller (Aut) Katusha    
17 Rüdiger Selig (Ger) Katusha    
18 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
19 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
20 Jacob Rathe (USA) Garmin-Barracuda    
21 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
22 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
23 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
24 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:21  
25 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:31  
26 Clinton Avery (NZl) Champion System 0:00:33  
27 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:44  
28 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha 0:02:54  
29 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
30 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:18  
31 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:12:38  
Genel Sıralama
Süre
1 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-QuickStep 3:11:22  
2 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:00:04  
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:06  
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda 0:00:07  
5 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
6 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:08  
7 Marco Haller (Aut) Katusha    
8 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 0:00:09  
9 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
10 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:10  
11 Alexander Kristoff (Nor) Katusha    
12 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team    
13 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
14 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat    
15 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan    
16 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step    
17 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team    
18 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
19 John Degenkolb (Ger) Project 1t4i    
20 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-BigMat    
21 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
22 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
23 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
24 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
25 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale    
26 Matthias Friedemann (Ger) Champion System    
27 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha    
28 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling    
29 Gatis Smukulis (Lat) Katusha    
30 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
31 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat    
32 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank    
33 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat    
34 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
35 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha    
36 Tom Veelers (Ned) Project 1t4i    
37 Robbie McEwen (Aus) GreenEdge Cycling Team    
38 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
39 Mickaël Delage (Fra) FDJ-BigMat    
40 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
41 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
42 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System    
43 Maarten Wynants (Bel) Rabobank    
44 Fumiyuki Beppu (Jpn) GreenEdge Cycling Team    
45 Roger Kluge (Ger) Project 1t4i    
46 Johan Van Summeren (Bel) Garmin-Barracuda    
47 Michaël Barry (Can) Sky Procycling    
48 Aaron Kemps (Aus) Champion System    
49 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
50 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat    
51 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
52 Navardauskas GRM Ramunas    
53 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
54 Juan Antonio Flecha (Spa) Sky Procycling    
55 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
56 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
57 Yoann Offredo (Fra) FDJ-BigMat    
58 Rüdiger Selig (Ger) Katusha    
59 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
60 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
61 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
62 Graeme Brown (Aus) Rabobank    
63 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale    
64 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini-Selle Italia    
65 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
66 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
67 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
68 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team    
69 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
70 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
71 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
72 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
73 Mart Ojavee (Est) Champion System    
74 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
75 Jacob Rathe (USA) Garmin-Barracuda    
76 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
77 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha    
78 Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
79 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda    
80 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
81 Joss Van Emden (Ned) Rabobank    
82 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
83 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
84 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
85 Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
86 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
87 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
88 Markel Irizar (Spa) RadioShack-Nissan    
89 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
90 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat    
91 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank    
92 Robert Hunter (RSA) Garmin-Barracuda    
93 Blaise Sonnery (Fra) Bridgestone Anchor    
94 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step    
95 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
96 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
97 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
98 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
99 Matt Brammeier (Irl) Omega Pharma-Quick Step    
100 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team    
101 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
102 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
103 Pengda Jiao (Chn) Champion System    
104 Thomas Leezer (Ned) Rabobank    
105 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
106 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
107 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i    
108 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
109 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:31  
110 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:33  
111 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:41  
112 Clinton Avery (NZl) Champion System 0:00:43  
113 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:00:47  
114 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
115 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin-Barracuda 0:00:54  
116 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda    
117 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
118 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:59  
119 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:01:14  
120 Gang Xu (Chn) Champion System 0:03:04  
121 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha    
122 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
123 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:28  
124 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:12:48  
125 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team    
126 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team    
Puan Klasifikasyonu
Sıralama
1 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-QuickStep 15  puan
2 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 12  
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda 10  
4 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 9  
5 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 6  
6 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6  
7 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 5  
8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 4  
9 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3  
10 Marco Haller (Aut) Katusha 2  
11 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 2  
12 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1  
13 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 1  
Genç Sporcu Sıralaması
Süre
1 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 3:11:26  
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:02  
3 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:04  
4 Marco Haller (Aut) Katusha    
5 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:06  
6 Alexander Kristoff (Nor) Katusha    
7 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat    
8 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan    
9 John Degenkolb (Ger) Project 1t4i    
10 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-BigMat    
11 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
12 Gatis Smukulis (Lat) Katusha    
13 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank    
14 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
15 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
16 Navardauskas GRM Ramunas    
17 Rüdiger Selig (Ger) Katusha    
18 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
19 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
20 Jacob Rathe (USA) Garmin-Barracuda    
21 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia    
22 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
23 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
24 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini-Selle Italia 0:00:27  
25 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:37  
26 Clinton Avery (NZl) Champion System 0:00:39  
27 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:50  
28 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha 0:03:00  
29 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
30 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:24  
31 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:12:44  
Takım Sıralaması
Süre
1 Omega Pharma-Quick Step 9:34:36  
2 Liquigas-Cannondale    
3 Lotto-Belisol Team    
4 FDJ-Bigmat    
5 Katusha Team    
6 BMC Racing Team    
7 Sky Procycling    
8 Rabobank Cycling Team    
9 Project 1t4i    
10 Radioshack-Nissan    
11 Greenedge Cycling Team    
12 Garmin – Cervelo    
13 Champion System    
14 Bridgestone Anchor    
15 Farnese Vini-Selle Italia    
16 RTS Racing Team

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın