Tour of Oman: Marcel Kittel 3.Etapta Galibiyeti Greipel’e Kaptırmadı. Genel Sıralama Lideri Yeniden… Andre Greipel

16/02/2012  //     //  Genel

 

 

Umman Turu 3. etabı Al Awabi’den (Al Alya) alınan start sonrası 83. kilometreye kadar iniş eğimi ile geçen profili ve 144,5 kilometrelik mesafesi Muscat Heights’daki (Bank Muscat HQ) finiş ile sona erdi. Al Awabi’de alınan start öncesi nötralize startta Davide Appollonio (SKY) kaza yaparak yarışa konvoyun gerisinde başladı. Güne şanssız kaza ile başlayan Appollinio henüz etabın start aşamasında bisiklet değiştirmek zorunda kaldı. Günün beklenen kaçış grubu ilk 20 kilometre içerisinde 4 kişi ile oluştu. Umman’ın 3. etap profili bugün iniş avantajının kaçışa uygunluğu anlamında beklenen bir stratejiydi.

 

 

 

Kaçış grubunu oluşturan 4 sporcu; Vladimir Isaychev (Katusha), Kevin Hulmans (Fanese Vini-Selle italia), William Clarke (Champion System), Alexandre Lemair (Bridgestone Anchor) ile oluştu. Start sonrası iniş eğimini kaçış avantajına dönüştüren dörtlü uzun soluklu kaçışlarını gün boyu yaklaşık 3 dakika seviyelerinde tutmayı başardı. Kaçış grubunda William Clarke’ın bulunması, sporcunun 18 Ocak Tour Down Under 2.etabının 5. kilometresinde başladığı kaçışı, solo devam ettirerek etap galibiyetine çevirdiği sürpriz finişi akıllara getirdi. Umman’ın 3. etabında Clarke’ın kaçış grubunda yer alması Tour Down Under’ın galibiyet “dejavu”su olabilir mi ? merakını oluşturdu. Elbette ki Clarke’ın kaçışta olması kaçış gurubundaki diğer 3 sporcu için bir avantajdı. Ancak bu etabı isteyen ana grup içerisindeki isimler kaçış grubuna fazla şans vermedi.

 

Finişe son 40 kilometre kala kaçış grubunun zaman farkı, ana grup önünde liderlik yapan SKY takımı temposu ile 1 dakika 25 saniyeye kadar düştü. SKY, Umman’da Cavendish ile bir etap galibiyeti yakalamak istiyordu. Chris Sutton etap öncesi “Takım finale doğru Cavendish ile atak yapacak” demişti. Bu sebeple SKY’ın son 40 kilometrede ana grup liderliğini ele alıp zaman farkını kapatmaya başlaması Sutton’ın sözleri sebebiyle pek de sürpriz olmadı. Finişe doğru son 5 buçuk kilometrenin düzlük olması kaçış grubunun Sky temposuna çok da dayanamayacağı sinyalini veriyordu. Nitekim kaçış grubu, tam bu düzlükte SKY takımının muhteşem zamanlamasıyla finişe 5 kilometre kala ana gruba dahil oldu.

 

Muscat’taki finişte toplu sprint finişinin izleri kaçış grubunun sonlanmasıyla belirmeye başladı. Özellikle Cavendish ile galibiyet hedefleyen SKY’ın istikrarlı performansı finişte Cavendish farkının yaşanma ihtimalini arttırıyordu. Ancak son 200 metrede başlayan sprint atağında Cavendish karşılık vermekte geç kaldı. Sezonu muazzam geçiren Andre Greipel ile Marcel Kittel arasındaki sprint mücadelesinde bu sefer Kittel mutlu sona ulaştı. Project 1t4i’nin genç ve gelecek vaat eden sprinteri Marcel Kittel, Umman Turu 3. etabını bu kez Gorilla’ya kaptırmadı. Ancak etap 2.liği ile Andre Greipel, Genel Sıralama liderliğini yeniden almayı başardı.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=5ZymNMU5sjQ:550:0]

 

Umman Turu 3.Etap Finiş Sıralaması

1 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 3:23:00  
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team    
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
4 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda    
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
6 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
7 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
8 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
9 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
11 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
12 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
13 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
14 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
15 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
16 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
17 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
18 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
19 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
20 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
21 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
22 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
23 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
24 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
25 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat    
26 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
27 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
28 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan    
29 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
30 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
32 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
33 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
34 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
35 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
36 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
37 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale    
38 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
39 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
40 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
41 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
42 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
43 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
44 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
45 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
46 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
47 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
48 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
49 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
50 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
51 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
52 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
53 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
54 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
55 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda    
56 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
57 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
58 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
59 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
60 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
61 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
62 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
63 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
64 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
65 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:00:08  
66 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
67 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team    
68 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
69 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
70 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
71 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
72 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
73 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
74 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
75 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
76 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
77 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team    
78 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:00:26  
79 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
81 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
82 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
83 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
84 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
85 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
86 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:00:30  
87 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
88 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
89 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team 0:00:32  
90 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
91 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:00:34  
92 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:00:38  
93 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda    
94 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
95 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
96 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team    
97 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
98 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
99 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
100 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
101 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
102 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
103 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
104 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
105 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:00:50  
106 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:01:03  
107 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
108 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
109 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:01:05  
110 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
111 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
112 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
113 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:13  
114 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:01:18  
115 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling    
116 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat    
117 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling    
118 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:01:47  
119 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:02:16  
120 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:02:24  
121 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
122 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team    
123 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i    
124 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team    
125 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:03:02  
126 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
127 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 0:03:18  

 

3. Etap 1.Sprint Puan Klasmanı

1 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 3  pts
2 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 2  
3 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 1  

 

3.Etap 2. Sprint Puanı Klasmanı

1 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 3  pts
2 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 2  
3 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 1  

 

3. Etap  3.Sprint Puanı Klasmanı

1 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 15  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 12  
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 9  
4 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 7  
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 6  
6 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 5  
7 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4  
8 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3  
9 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 2  
10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 1  

 

 

En Genç Sporcu Sıralaması
1 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 3:23:00  
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
4 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
6 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
7 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
8 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
9 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
10 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
11 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
12 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
13 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
14 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
15 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
16 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
17 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
18 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
19 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
20 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:00:08  
21 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team 0:00:26  
22 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:30  
23 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:00:38  
24 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team    
25 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
26 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
27 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:05  
28 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
29 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:01:18  
30 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:01:47  
31 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:02:24  
32 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:03:02  

 

3. Etap Takım Klasmanı

 

1 Project 1t4i 10:09:00  
2 Omega Pharma-Quick Step    
3 FDJ-Bigmat    
4 BMC Racing Team    
5 Garmin – Barracuda    
6 Liquigas-Cannondale    
7 Rabobank Cycling Team    
8 GreenEdge Cycling Team    
9 Sky Procycling    
10 Katusha Team    
11 RadioShack-Nissan    
12 Lotto-Belisol Team    
13 Bridgestone Anchor    
14 Farnese Vini-Selle Italia 0:00:08  
15 Champion System 0:00:34  
16 RTS Racing Team 0:01:04  

 

3.Etap Sonrası Genel Klasman

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 9:59:41  
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:02  
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:08  
4 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:09  
5 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:11  
6 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:00:12  
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
8 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan 0:00:15  
9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
10 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:00:19  
11 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor 0:00:21  
12 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:24  
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
15 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:28  
16 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
17 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
18 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
19 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
20 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
21 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
22 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
23 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:32  
24 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
25 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:34  
26 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:00:36  
27 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 0:00:39  
28 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:00:43  
29 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:00:46  
30 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
31 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team    
32 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:50  
33 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
34 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:51  
35 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:00:54  
36 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
37 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team 0:00:58  
38 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
39 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i 0:01:01  
40 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
41 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
42 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:01:02  
43 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team 0:01:08  
44 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:12  
45 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
46 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
47 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:01:15  
48 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:17  
49 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:18  
50 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
51 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
52 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
53 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
54 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:01:20  
55 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
56 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:01:24  
57 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
58 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda 0:01:25  
59 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
60 David McCann (Irl) RTS Racing Team 0:01:26  
61 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
62 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:01:28  
63 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:29  
64 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
65 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:01:31  
66 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:32  
67 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
68 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor 0:01:37  
69 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:39  
70 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:01:40  
71 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:41  
72 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:01:49  
73 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:50  
74 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:01:51  
75 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:01:52  
76 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:01:54  
77 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:55  
78 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:01:56  
79 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
80 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i 0:02:04  
81 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i 0:02:07  
82 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
83 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
84 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
85 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale    
86 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:02:13  
87 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:02:27  
88 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor 0:02:33  
89 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:02:36  
90 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:03:05  
91 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:03:07  
92 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:03:23  
93 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:03:42  
94 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 0:03:45  
95 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
96 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team 0:04:23  
97 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
98 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:04:34  
99 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:04:47  
100 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:52  
101 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:53  
102 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
103 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 0:04:56  
104 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
105 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:05:04  
106 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team 0:05:22  
107 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team 0:05:28  
108 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
109 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
110 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:33  
111 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i 0:05:34  
112 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:40  
113 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:05:53  
114 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:05:59  
115 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team 0:06:01  
116 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:06:14  
117 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:06:43  
118 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:06:54  
119 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 0:07:02  
120 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:07:50  
121 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i 0:08:48  
122 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:08:58  
123 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:09:52  
124 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:33  
125 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:16:16  
126 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:16:43  
127 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:28:30  
Puan Sıralaması
1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 28  pts
2 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 27  
3 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 22  
4 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 19  
5 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 16  
6 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 12  
7 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 12  
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 9  
9 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 9  
10 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 8  
11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 7  
12 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 7  
13 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 6  
14 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 6  
15 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 5  
16 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4  
17 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 4  
18 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 4  
19 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4  
20 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan 3  
21 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3  
22 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3  
23 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 2  
24 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 2  
25 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2  
26 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 2  
27 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 1  
28 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 1  

 

Mücadeleci Sporcu Klasmanı

1 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 8  pts
2 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 6  
3 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 6  
4 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4  
5 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4  
6 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3  
7 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 2  
8 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2  
9 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 1  

 

En Genç Sporcu Klasmanı

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 9:59:43  
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:06  
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:09  
4 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:00:10  
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 0:00:13  
6 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:26  
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:32  
8 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:48  
9 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:56  
10 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:59  
11 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:01:00  
12 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:10  
13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:16  
14 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:01:22  
15 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor 0:01:35  
16 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:01:49  
17 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:01:52  
18 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:01:54  
19 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i 0:02:05  
20 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
21 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:02:25  
22 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:02:34  
23 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:04:45  
24 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:51  
25 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team 0:04:54  
26 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team 0:05:20  
27 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:31  
28 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i 0:05:32  
29 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:06:41  
30 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:07:48  
31 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:08:56  
32 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:16:14  

 

Takım Sıralaması

1 RadioShack-Nissan 29:59:49  
2 FDJ-Bigmat 0:00:22  
3 Rabobank Cycling Team    
4 Liquigas-Cannondale 0:00:24  
5 Katusha Team 0:00:28  
6 Lotto-Belisol Team 0:00:44  
7 Omega Pharma-Quick Step 0:00:49  
8 Garmin – Barracuda 0:00:54  
9 Sky Procycling 0:00:58  
10 Bridgestone Anchor 0:01:04  
11 BMC Racing Team 0:01:10  
12 GreenEdge Cycling Team 0:01:22  
13 Farnese Vini-Selle Italia 0:01:29  
14 Project 1t4i 0:02:07  
15 Champion System 0:02:19  
16 RTS Racing Team 0:03:00  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın