Tour of Oman: 2.Etap Slovak Sprinter Peter Sagan Galibiyetiyle Bitti

15/02/2012  //     //  Genel

 

Umman Turunun 2.gününde Sur’dan start alan 127 sporcu 141 kilometrelik etabın Wadi Dayqah Dam’daki finişine doğru stratejik mücadeleye başladılar. Etabın ilk 10 kilometresinde oluşan 4 kişilik kaçış gurubu: Martin Kohler(BMC), Klaas Lodewijck(BMC), David Boucher(FDJ-Big Mat), Diego Caccia (Farnese Vini-Selle İtalia) etabın sonlarına doğru gittikçe zorlaşan profilinde uzun süreli kaçışlarını başlattılar.

 

 

BMC Racing Team’in iki sporcusunun bulunduğu kaçışta Klaas Lodewijck 31.kilometredeki Qalhat 1.sprint kapısı ve 103,5.kilometredeki Wadi Al Arbeiren’deki ikinci sprint kapısında kaçış grubundan ilk geçen isim oldu. Kaçış grubu ise ana gruba maksimum zaman farkını 25.kilometrede 3:30 dakika olarak açabildi. Ancak 4’lünün uyumlu çalışması zaman farkının son 40 kilometreye kadar 3 dakika civarında farkla sabitlenmesine sebep oldu. Ana grup önünde gün boyu çalışan Liquigas Canondale takımı Wadi Dayqah Dam’daki finişe Peter Sagan’ı taşıma konusunda ısrarla çalıştılar.

 

Finişe son 40 kilometre kala kaçış grubunun 3 dakika 5 saniyelik zaman farkına müdahale anagrup önüne geçen Lotto Belisol ve Garmin Barracuda’nın temposu ile zaman farkı da erimeye başladı. Son 5kilometreye gelindiğinde 14 saniye zaman farkı finişte yine toplu sprint finişinin geldiğini gösteriyordu. Kaçış grubundan Klaas Lodewijck etap için hedeflediği sprint puanlarını topladı ancak finişin sert temposuna ayak uyduramayarak kaçıştan düşen isim oldu. Aynı kilometre içerisinde kaçış grubu da direnemeyerek ana gruba dahil oldu. Son 3 kilometre günün kahramanı takım Liquigas Canondale yine grup önündeki liderliğini aldı ve Wadi Dayqah Dam’ın %8 eğimi zirvesindeki finişe Sagan’ı başarıyla taşıdı. Sprint mücadelesinde Slovak Sprinter Peter Sagan 2012 sezonunun ilk galibiyetini bugün, Umman’ın 2.etabındaki galibiyeti ile alarak kendi açılışını da yapmış oldu.

 

 

Umman’ın Organizasyon zayıflığı, 2.etap sonunda sinyal zayıflığı sebebiyle zamanlama verilerinin alımında ve yayınında problem yaşanmasına sebep oldu. Mark Cavendish ise son 5 kilometre kala yakalanan kaçış grubunda gözlerin aradığı isimdi. Ancak Dünya Şampiyonluk mayosu ile Cavendish’in 2.etap galibiyetine gitmek yerine muhtemel yaşadığı bir problem sebebiyle takım aracları arkasında kaldığı görüldü.

 

 

 

Tour of Oman 2.Etap Finiş Sıralaması: Peter Sagan bugünkü etap galibiyeti ile Umman Turu Genel Sıralama Liderliğini de aldı.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=5hzHTa6yt2U:550:0]

 

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:10:44  
2 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
4 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
8 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan    
9 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:00:04  
10 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team    
11 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor 0:00:06  
12 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team    
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:09  
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
15 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:13  
16 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
17 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
18 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
19 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
20 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
21 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
22 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
23 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
24 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:17  
25 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
26 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:22  
27 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:23  
28 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:00:27  
29 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
30 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
31 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
32 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
33 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
34 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
35 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:31  
36 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
37 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan    
38 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
39 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
40 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda    
41 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
42 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
43 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:00:35  
44 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team    
45 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
46 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:00:39  
47 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
48 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
49 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i    
50 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
51 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:43  
52 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:46  
53 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
54 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
55 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
56 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
57 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:00:52  
58 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
59 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
60 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:54  
61 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:02  
62 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
63 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:03  
64 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
65 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team    
66 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
67 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
68 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
69 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling    
70 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
71 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team    
72 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    
73 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
74 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
75 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
76 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:01:08  
77 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 0:01:14  
78 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
79 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:16  
80 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:17  
81 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
82 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:01:26  
83 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team    
84 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:01:34  
85 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:01:52  
86 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
87 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
88 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
89 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor    
90 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
91 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:03  
92 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
93 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:29  
94 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team 0:03:30  
95 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
96 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team    
97 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team    
98 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
99 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
100 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia    
101 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:03  
102 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:04:24  
103 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team 0:04:41  
104 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor    
105 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
106 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
107 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat    
108 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
109 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team    
110 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
111 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
112 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i    
113 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
114 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team    
115 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
116 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
117 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
118 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
119 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
120 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
121 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team 0:04:47  
122 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
123 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
124 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:49  
125 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:41  
126 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:05:59  
127 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:16:17  
1.Sprint – Qalhat, 31km
1 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 3 pts
2 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2  
3 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1  
2.Sprint – Wadi Al Arbeiren, 103.5km
1 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 3 pts
2 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2  
3 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 1  
Points – Wadi Dayqah Dam, 140.5km
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 15 pts
2 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 12  
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 9  
4 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 7  
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 6  
6 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 5  
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 4  
8 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan 3  
9 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 2  
10 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 1  
Genç Sporcu
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 3:10:44  
2 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team    
3 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
4 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat    
6 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:13  
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:22  
8 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:31  
9 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:35  
11 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:00:39  
12 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:43  
13 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:46  
14 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:52  
15 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:54  
16 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:03  
17 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:16  
18 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:01:52  
19 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
20 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
21 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:03  
22 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
23 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:04:41  
24 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team    
25 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
26 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
27 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
28 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
29 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
30 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team    
31 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:49  
32 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:05:59  
Takım Sıralaması
1 RadioShack-Nissan 9:32:16  
2 FDJ-Bigmat 0:00:22  
3 Rabobank Cycling Team    
4 Liquigas-Cannondale 0:00:27  
5 Katusha Team 0:00:28  
6 Lotto-Belisol Team 0:00:44  
7 Omega Pharma-Quick Step 0:00:49  
8 Garmin – Barracuda 0:00:54  
9 Sky Procycling 0:00:58  
10 Bridgestone Anchor 0:01:01  
11 BMC Racing Team 0:01:07  
12 Farnese Vini-Selle Italia 0:01:21  
13 GreenEdge Cycling Team 0:01:22  
14 Champion System 0:01:45  
15 RTS Racing Team 0:01:53  
16 Project 1t4i 0:02:07  
2.Etap Sonrası Genel Sıralama
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 6:36:43  
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:00:04  
3 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:07  
4 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:09  
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:10  
6 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
8 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan 0:00:13  
9 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda    
10 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:00:17  
11 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:19  
12 Thomas Lebas (Fra) Bridgestone Anchor    
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:22  
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
15 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:26  
16 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat    
18 Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor    
19 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team    
20 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
21 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
22 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
23 Lars Bak (Den) Lotto Belisol Team    
24 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:30  
25 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
26 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:32  
27 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:36  
28 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 0:00:37  
29 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:00:40  
30 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team    
31 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
32 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team    
33 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team    
34 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
35 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:00:41  
36 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:00:44  
37 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team    
38 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
39 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
40 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
41 Matthias Friedemann (Ger) Champion System Pro Cycling Team 0:00:48  
42 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team    
43 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
44 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:49  
45 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:00:52  
46 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
47 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda    
48 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team    
49 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:56  
50 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:00:59  
51 Koen De Kort (Ned) Project 1t4i    
52 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor    
53 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team    
54 Albert Timmer (Ned) Project 1t4i    
55 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:01  
56 Klaas Sys (Bel) Bridgestone Anchor 0:01:05  
57 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor    
58 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:01:07  
59 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:10  
60 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:01:13  
61 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:01:14  
62 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:15  
63 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda    
64 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:16  
65 David McCann (Irl) RTS Racing Team    
66 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
67 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
68 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
69 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale    
70 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
71 Roy Curvers (Ned) Project 1t4i    
72 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
73 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
74 Allan Davis (Aus) GreenEdge Cycling Team    
75 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:01:21  
76 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
77 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:23  
78 Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 0:01:27  
79 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
80 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:29  
81 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:30  
82 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat    
83 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:01:45  
84 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:01:47  
85 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:02:02  
86 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:02:03  
87 Kazuo Inoue (Jpn) Bridgestone Anchor 0:02:05  
88 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat    
89 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i    
90 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale    
91 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
92 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale    
93 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:03:40  
94 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:03:42  
95 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia 0:03:43  
96 Gregory Rast (Swi) RadioShack-Nissan    
97 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
98 Lee Rodgers (GBr) RTS Racing Team    
99 Jérémy Hunt (GBr) Sky Procycling    
100 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:12  
101 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:04:45  
102 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:04:49  
103 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:51  
104 Gorik Gardeyn (Bel) Champion System Pro Cycling Team    
105 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:04:54  
106 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan    
107 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat    
108 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team    
109 Mart Ojavee (Est) Champion System Pro Cycling Team    
110 Christian Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
111 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
112 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda    
113 Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team    
114 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
115 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
116 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:00  
117 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team    
118 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale    
119 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:31  
120 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:05:47  
121 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:06:12  
122 Dominic Klemme (Ger) Project 1t4i 0:06:22  
123 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:06:50  
124 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:07  
125 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:14:17  
126 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:36  
127 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:26:04  
Puan Sıralaması
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 21 pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 16  
3 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 12  
4 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 12  
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 10  
6 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 9  
7 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 9  
8 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 9  
9 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 7  
10 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 6  
11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 6  
12 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 5  
13 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4  
14 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 4  
15 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 4  
16 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4  
17 Jakob Fuglsang (Den) RadioShack-Nissan 3  
18 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3  
19 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3  
20 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 2  
21 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2  
22 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 1  
Young riders classification
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 6:36:43  
2 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:09  
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:10  
4 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
5 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 0:00:13  
6 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:26  
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:32  
8 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:00:44  
9 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:00:48  
11 Thomas Bonnin (Fra) Project 1t4i 0:00:52  
12 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:56  
13 Hayato Yoshida (Jpn) Bridgestone Anchor 0:00:59  
14 Ryota Nishizono (Jpn) Bridgestone Anchor 0:01:05  
15 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:01:07  
16 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:01:10  
17 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:16  
18 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team    
19 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:29  
20 Marcel Kittel (Ger) Project 1t4i 0:02:02  
21 Ramon Sinkeldam (Ned) Project 1t4i 0:02:05  
22 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team    
23 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 0:04:45  
24 Alexandre Lemair (Fra) Bridgestone Anchor 0:04:49  
25 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:51  
26 Chin-Lung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:04:54  
27 Rüdiger Selig (Ger) Katusha Team    
28 Tobias Ludvigsson (Swe) Project 1t4i    
29 Clinton Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team    
30 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:31  
31 Wang Chung Huang (Tpe) RTS Racing Team 0:06:12  
32 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:36  
Takım Genel Sıralaması
1 RadioShack-Nissan 19:50:49  
2 FDJ-Bigmat 0:00:22  
3 Rabobank Cycling Team    
4 Liquigas-Cannondale 0:00:24  
5 Katusha Team 0:00:28  
6 Lotto-Belisol Team 0:00:44  
7 Omega Pharma-Quick Step 0:00:49  
8 Garmin – Barracuda 0:00:54  
9 Sky Procycling 0:00:58  
10 Bridgestone Anchor 0:01:04  
11 BMC Racing Team 0:01:10  
12 Farnese Vini-Selle Italia 0:01:21  
13 GreenEdge Cycling Team 0:01:22  
14 Champion System 0:01:45  
15 RTS Racing Team 0:01:56  
16 Project 1t4i 0:02:07  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın