Tour of China İlk Gün Değerlendirmeleri

16/09/2013  //     //  Genel

Xian Chanba expo park’da gerçekleşen birinci etap Torku Şeker Spor için klasik Asya yarışları sonucuyla tamamlandı.  Tour of China’nın başarı hedefli takımları için riskli takım olarak görülen Torku Şeker Spor ilk günden tura kötü başladı.

16 kilometrelik parkurda atılan 6 tur sonunda tamamlanan sprint etabında takımdan günü en iyi tamamlayan 2013 Türkiye Zamana Karşı Şampiyonu Bekir Baki Akirşan oldu. Bekir Baki, son tura ana grup önünde girerken, son turda konumunu kaybetti ve etabı 15.sırada tamamladı. Bekir Baki, genel sıralamada 16.sırada, Sarı mayonun 10 saniye gerisinde yerini aldı. Torku Şeker Spor’un Çin kadrosuna son anda dahil olan “Dağ Kaplanı” Nazım Bakırcı, bir çok kez teknik sorun yaşayarak yarışı  terk etmek zorunda kaldı.

Kaçışlarla ve agresif ataklarla dolu dolu geçen 1.etapta, kaçışı baskılamak üzere uzun süre ana grup önünde çalışan Secattin Dazkırlı ve Rasim Reis performanslarının önümüzdeki etaplarda sürprizlere açık olduğunu gösterdi. Henüz yarışın rekabetine katılamayan Ahmet Örken’in jetlag problemi yaşadığınnı söylemek yerinde olur. Dolayısıyla önümüzdeki etaplarda Örken’i daha aktif görebileceğiz.

Tour of China’nın birinci bölümüne ilk etapla şanssız başlayan Torku Şeker Spor, ikinci etap için 800 kilometrelik transferi tamamlayarak Çin’in güneyine Sicuan eyalatine geçti. Yorucu ve gecikmeli transfer sonrası ikini etaba hazırrlanan Torku Şeker yeni bir sayfa açmış görünüyor. 201 kilometrelik mesafesiyle ilk bölümün en uzun etabına alınacak Dejang startı öncesi takım değerlendirmelerini Cyclingtr ile paylaştılar.

Bekir Baki’nin Sarı mayonun 10 saniye gerisinde olmasını değeeerlendirebileceklerini söyleyen Torku, öncelikli hedef seçmediklerini her atbın önemli olduğunu belirtti. Yarış içerisinde gerçekleşecek senaryoya göre, bu kez hızlı hareket edeceklerini söyleyen Bekir Baki Akirşan ve Ahmet Örken 2.etabın profilinde yer alan kategori 2 tırmanışını sorun etmediklerini söyledi.

Tour of China’nın 6 etaplık ilk bölümüne Xi’an’da şanssız başlayıp, yaşadığı teknik problemler sebebiyle yarışı bbırakmak zorunda kalan Nazım Bakırcı,  Tour of China’nın ikinci bölümüne start alacak.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın