Tour of Beijing İlk Etabı Zamana Karşıda Gökkuşağı Mayosu ile En Hızlı Tony Martin

05/10/2011  //     //  Genel

 

2011 World Tour Listesine şok girişi ile ödüllendirilen Tour of Beijing bugün 1.etabı bireysel zamana karşı ile tarihi, ilk startını aldı. Sezonun son çok etaplı yarışı olarak Tour of Beijing’de başarı sağlamak adına profesyonel takımlar ve dünyanın en iyi isimleri Beiijing’deki heyecana dahil olmak istedi. Geçtiğimiz haftalarda Copenhagen’da yapılan Bireysel Zamana KArşının yeni şampiyonu Tony Martin’de bugün HTC-Highroad takımı adına start alacak sporcular arasındaydı. Sezon sonunda kapanacak rüya takım HTC-Highroad’un son çok etaplı yarışında Tony Martin bugün gökkuşağı mayosu ile Şampiyonluğuna yakışan performansını sergileyerek Tour of Beijing’in lider mayosunu giyen ilk isim oldu.

 

Bird’s Nest Piazza rampasından alınan start sonrası 11,3 kilometre mesafede gerçekleşen Zamana KArşı Performansın finiş çizgisi Çin halkının yoğun katılımı eşliğinde Water Cube,Olympic Campus’de geçildi. 2011 sezonunun sonunda ve Dünya Şampiyonası akabindde gerçekleşen Tour of Beijing’in sezon yorgunluğunu taşıyan sporcuları en iyi zamanlamalarını çıkarmak üzere adeta kendileri ile mücadele ettiler. Alex Dowsett’in 13 dakika 57:27’lik derecesi ile liderliği aldığında sonrasında çıkış alacak favorilerin derecesi Alex’in muazzam derecesini kırıp kıramayacaklarını düşünmemize yol açtı.

 

 

Zira sezonunun en iyi performansını sergileyen Alex Dowsett bu etap için iddialı olduğunu belirtmişti. Parkuru ve tekniğini istikrarlı kullanarak liderliği alan SKY takımının zamana karşı yeteneği Dowsett’ten sonra çıkış alan David Millar 13 dakika 50:10’luk derece çıkartarak liderliği aldı. Garmin Cervelo takımının Zamana Karşıda tecrübeli ismi David Millar sezonun başındaki performans sorununu Beijing’de fazlasıyla kırarak tecrübesine yakışır disiplinde zamana karşı performansı sergiledi.

 

 

 

 

21 Eylül’de Danimarka-Copenhagen’da yapılan Dünya Şampiyonasının kuşkusuz en büyük favorisi Tony Martin’di. Tony Martin tarihi bir derece ile rekor kırdı ve Dünyanın en hızlı adamı olarak 2011 Dünya Şampiyonluğunu almayı başardı. Çok değil 2 hafta önceki bu stresli performansın üzerine bugün Tour of Beijing’in Bireysel Zamana Karşı etabının da en iyi derecesini çıkartarak Beijing Lider mayosunun yepyeni tarihinde Beijing lider mayosunu ilk giyen isim oldu. 26 yaşındaki Alman Şampiyon bu etabın galibiyetine odaklandıklarına belirterek lider mayoyu ilerleyen etaplarda ve özellikle dağlarda korumaya çalışacaklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın