Tour of Beijing 2013 Galibi Benat Intxausti-Final Etabı Galibi Luka Mezgec

15/10/2013  //     //  Genel

5 etaptan oluşan, 2013 Tour of Beijing’de kırmızı mayoyu dün, 4.etapta alan Benat Intxausti final etabını güvenle tamamlayarak liderliğini son gün de korudu. 117 kilometrelik final etabında, önceki sprint etaplarını Nacer Bouhanni’ye kaptıran Luka Mezgec(Argos Shimano) bu kez galibiyeti kaptırmayacak sprint performansı sergileyerek günün son sözünü söyleyen isim oldu. Nacer Bouhanni (FDJ.fr) ikinci, Moreno Hofland (Belkin) ise final etabının üçüncülüğünü alarak turu tamamladı. Her çok etaplı turda olduğu gibi, final etabında kapanış galibiyeti, final podyumunda yer alma onuru için daha esaslı performans mücadelesi alışıla gelendir. Bugün, Pekin turunun 117 kilometrelik final günü de bu geleneksel mücadeleyi yaşattı. Etabın kaçış grubunda, sezonun sonu itibari ile emekliliğe ayrılan Marco Pinotti (BMC) ve Pinotti’ye kaçış atağında eşlik eden Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM) ile oluştu. Olivier Kaisen (Lotto-Belisol), Christian Meier(Orica-GreenEdge) ve Manuele Boaro (Saxo-Tinkoff)’nun da katılımı ile 5 kişiye ulaşan kaçış grubu, mücadelesini finişe 7,8 kilometre kala mesafeye de sürdürdü.

 

Son olarak Pinotti’yi yakalayarak ana gruba dahil eden, Belkin liderliğindeki ana grup toplu sprint finişine odaklanırken turun sürpriz atağı performansını ikinci kez sergileyen Tony Martin(Omega Pharma QuickStep)’den solo atak geldi. Final etabına, tur liderliğinde kırmızı mayonun sadece 24 saniye geride olan Martin’in atağı, kırmızı mayoyu taşıyan Intxausti ve takımı Movistar’ın müdahalesi sonrası yakalandı. Takımlar, toplu sprint finişi için son kilometrelerin liderliğini alarak favori sprinterlerine avantaj yaratma mücadelesine başladığında, son 3 kilometreye önde giren Argos Shimano ve FDJ.fr takım mücadelesi günü hareketlendirdi. İki takım, konumlarını finişe dek koruyarak liderleri, Nacer Bouhanni ve Luka Mezgec’i son kilometrede en uygun konuma taşımayı başardı. İkiliden ilk sprinti başlatan Bouhanni oldu. Luka Mezgec, son 100 metreye dek Bouhanni’nin tekerleğinde takibe devam etti ve son 100 metre de ekstra sprint performansını başlatarak final etabı ve ilk WorldTour etap galibiyetini aldı.

Mezgec, “Sezonu galibiyetle kapattığım için mutluyum. Hem benim için hem de takım için iyi bir sonuç oldu. Kazanabilmem için tüm gün, çok çalışan takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.” dedi. Turun galibiyetini son gün de koruyarak Pekin’den liderlik ile ayrılmayı garantileyen 27 yaşındaki İspanyol Benat Intxausti’nin galibiyeti ve puanları, tur sonunda UCI takım sıralamasında Movistar’ın liderliği almasını sağladı.

Tour of Beijing 5.Etap Finiş Sıralaması:

1 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 2:23:56
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
3 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
4 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff
5 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
6 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha
7 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
8 Rudiger Selig (Ger) Katusha
9 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
10 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
11 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
12 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
13 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
14 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge
15 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
16 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
17 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
18 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
19 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
20 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
21 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step
22 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard
23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi
24 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
25 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
27 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
28 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
29 Jang Chan Jae (Kor) Champion System Pro Cycling Team
30 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
31 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
32 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp
33 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
34 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard
35 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
36 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
37 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling
38 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
39 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
40 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step
41 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol
42 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
43 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
44 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
45 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
46 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
47 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
48 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
50 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
51 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
52 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
53 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step
54 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
55 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
56 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
57 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
58 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:00:07
59 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:00:09
60 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano
61 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:00:12
62 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
63 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard
64 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
65 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
66 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
67 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
68 Marco Haller (Aut) Katusha
69 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:18
70 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
71 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
72 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling
73 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
74 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
75 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
76 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling
77 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
78 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
79 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling
80 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
81 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
82 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
83 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
84 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
85 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
86 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
87 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano
88 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard
89 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
90 Petr Ignatenko (Rus) Katusha
91 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard
92 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard
93 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team
94 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
95 Dominique Rollin (Can) FDJ.fr
96 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
97 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
98 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
99 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team
100 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano 0:00:25
101 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:40
102 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano
103 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp
104 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:00:44
105 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
107 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
109 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
110 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
111 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp
112 Jiao Pengda (Chn) Champion System Pro Cycling Team
113 Xu Gang (Chn) Champion System Pro Cycling Team
114 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
115 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling
116 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
117 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
118 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff
119 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:00:48
120 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
121 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:13
122 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:01:20
123 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
124 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
125 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano
126 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
127 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol
128 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:01:31
129 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
130 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
131 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol
132 Xing Yan Dong (Chn) Team Argos-Shimano
133 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
134 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team
135 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff
136 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
137 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
138 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:39

[ /accordion-item][accordion-item title=”2013 Tour of Beijing Sıralaması:“]

1 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 19:35:46
2 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:10
3 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:00:13
4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:00:18
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:24
6 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
7 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:00:26
8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
9 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
10 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:31
11 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff
12 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
13 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
14 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:00:38
15 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:00:41
16 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
17 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:00:44
18 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:49
19 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:00:59
20 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 0:01:04
21 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:07
22 Bob Jungels (Lux) RadioShack Leopard 0:01:10
23 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:11
24 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:01:16
25 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:34
26 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard
27 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quick Step
28 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:01:47
29 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team 0:01:59
30 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:07
31 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:02:08
32 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
33 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:26
34 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge
35 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling 0:02:38
36 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:43
37 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:48
38 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:03:00
39 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:03:28
40 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 0:03:49
41 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha 0:03:54
42 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:03:58
43 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
44 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 0:04:16
45 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:41
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:43
47 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:04:47
48 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 0:04:59
49 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:05:24
50 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:05:25
51 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:20
52 Paul Martens (Ger) Belkin Pro Cycling Team 0:07:07
53 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp 0:07:08
54 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:09:11
55 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
56 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:09:29
57 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp 0:09:54
58 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:09:55
59 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:09:59
60 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 0:10:06
61 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
62 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 0:10:12
63 Matti Breschel (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:10:39
64 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:10:41
65 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step 0:10:49
66 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:10:53
67 Wesley Sulzberger (Aus) Orica-GreenEdge 0:11:21
68 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:11:25
69 Ji Cheng (Chn) Team Argos-Shimano 0:11:42
70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
71 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
72 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:12:04
73 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:08
74 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
75 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:12:15
76 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:12:42
77 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 0:13:28
78 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 0:13:38
79 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:13:59
80 Jang Chan Jae (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:15:06
81 Matt Brammeier (Irl) Champion System Pro Cycling Team 0:15:35
82 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:16:28
83 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:16:47
84 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:16:50
85 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:16:54
86 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:09
87 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 0:17:21
88 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:17:31
89 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:17:37
90 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
91 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling
92 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:17:49
93 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:17:55
94 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
95 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:18:20
96 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:18:50
97 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 0:19:12
98 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 0:19:47
99 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:19:59
100 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:20:05
101 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:20:16
102 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:20:45
103 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:21:17
104 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:21:24
105 Dominique Rollin (Can) FDJ.fr 0:22:32
106 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha
107 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp 0:22:58
108 Jiao Pengda (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:23:24
109 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 0:25:16
110 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:26:04
111 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol 0:26:16
112 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol 0:27:39
113 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:27:45
114 Xu Gang (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:28:29
115 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr 0:29:44
116 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol 0:30:20
117 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:30:31
118 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 0:30:38
119 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
120 Jay McCarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:31:25
121 Kenny Robert van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:31:27
122 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:31:40
123 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:33:58
124 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
125 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
126 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling
127 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:34:07
128 Marco Haller (Aut) Katusha 0:34:10
129 Matthias Krizek (Aut) Cannondale Pro Cycling 0:34:16
130 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano 0:34:23
131 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:42
132 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff 0:34:50
133 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:35:18
134 Jacob Rathe (USA) Garmin-Sharp 0:35:30
135 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:36:04
136 Xing Yan Dong (Chn) Team Argos-Shimano 0:36:46
137 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:36:49
138 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida 0:39:24
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın