Tour of Azarbaijan 4.Etap Galibi Konya Torku Şeker Spor Yuriy Metlushenko

15/05/2012  //     //  Genel

 

Bu yıl 27.kez start alan Tour of Azarbaijan’da 19 takımın mücadelesinde Türkiye’nin ilk Continental takımı Konya Torku Şeker Spor dünkü(4.) etabın galibiyetini kazandı. 6 Etaplık Azerbaycan turunun ikinci etabı; (Urmiye – Şabestar, 174 km.) 3.olan Yuriy Metlushenko, 4.etabın finiş çizgisinden ilk geçen isim oldu. 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun galibi Konya Torku Şeker Spor takım kadrosunda da yarışan Metlushenko, yüksek performansını Azerbaycan’da da sergilemeye devam ediyor.

 

 

Dün Qara Chiman’dan start alan 194 kilometrelik etap aynı zamanda Azerbaycan turunun en uzun etabıydı. 137.kilometreden sonra başlayan dik ve teknik inişte avantaj yakalayan sporcular, Ardebil’de beklenen toplu sprint finişinde nefes kesici mücadeleye başladıklarında Yuriy Metlushenko hala eskisi kadar güçlü olduğunu gösterir muazzam bir sprintle etabı aldı. Metlushenko’nun patlayıcı sprint gücü, toplu sprint finişinde rakip takımların korkulu performansı olmaya devam ediyor. Zira son 300 metreye sprintle giren etap iddialıları Metlushenko’yu yakalamayı başaramadı. Konya Torku Şeker Spor Türkiye Bisiklet Turunu kazanan ilk Türk takımı olmanın yanı sıra yurt dışındaki yarışlarda da etkili başarılar kazanmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Azerbaycan Turu 2. Etap Ferdi Klasmanı– (Urmiye – Şabestar, 174 km.)

1. Alois Kankovsky – ASC Dukla Prah

2. Hossein Nateghi – Tabriz Petrochemical

3. Yuriy Metlushenko – KONYA TORKU ŞEKER SPOR


Azerbaycan Turu 4. Etap Ferdi Klasmanı– (Qarah Chaman – Erdebil, 194 km.)

1 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya – Torku Seker Spor 4:24:08
2 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha
3 Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team

4.Ali Rıza Tanrıverdi (Tur) Kocaeli Brisaspor
5 Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha
6 Pavel Gatskiy (Kaz)
7 Jose Luis Cano (Esp) Andalucia
8 Anatoliy Pakhtusov (Ukr) ISD – Lampre Continental
9 Oscar Pujol Munoz (Esp) Azad University Cross Team
10 Behnam Maleki (IRI)
11 David Van Eerd (Ned)
12 Sergiy Grechyn (Ukr) Konya – Torku Seker Spor
13 Gökhan Hasta (Tur)
14 Hamid Shirisisan (IRI) Uzbekistan Suren Team
15 Thijs Poelstra (Ned)
16 Caleb Jones (Aus)
17 Oleksandr Martynenko (Ukr) ISD – Lampre Continental
18 Erik Hoffmann (Nam)
19 Omar Hasanin (Syr) Nationalmannschaft Syrien
20 Oleksandr Surutkovych (Aze) Team Specialized Concept Store
21 James Ibrahim (Egy)
22 Saeid Safarzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
23 Nazir Jaser (Syr) Nationalmannschaft Syrien
24 Stefan Histrov (Bul)
25 Javier Chacon (Esp) Andalucia
26 Alireza Haghi (IRI) Azad University Cross Team
27 Christian Grasmann (GER)
28 Dias Omirzakov (Kaz)
29 Christoph Springer (GER) Team Specialized Concept Store
30 Florian Smits (Ned)

41 Alexander Meier (GER)
59 Nico Knab (GER) Team Specialized Concept Store
60 Fabio Nappa (GER) Team Specialized Concept Store
62 Nikodemus Holler (GER) Team Specialized Concept Store
66 Helmut Trettwer (GER) 0:00:09
97 Daniel Bichlmann (GER) 0:21:21

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın