Tour Down Under 1.Etap Galip ve Lider Andre Greipel – Sezon Açılışında Şanssız Kaza

17/01/2012  //     //  Genel

 

 

Tour Down Under yani 2012 sezonu ilk World Tour yarışının, 1. etabı bugün Avusturalya’da start aldı. Prospect’den alınan start sonrası 149 kilometrelik mesafe sonunda Claire’de yaşanan finiş ve hatta etabın son kilometresi oldukça heyecanlı ve adrenalinli geçti. Etap galibiyeti ile gelen 10 saniyelik bonusla Tour Down Under Lider mayosunun sahibi, foto finiş ile belirlenen sonuca göre Andre Greipel (Lotto Belisol) oldu. Başabaş girilen Claire finişinde foto finişe kalan galibiyet Andre Greipel mi? Yoksa Lampre ISD takımının tecrübeli sporcusu Alessandro Pettachi’nin mi kazandığı konusunda ilk dakikalarda belirsizliğe sebep oldu. Foto finiş ile karar verilen galip Andre Greipel çok az bir farkla çizgiyi ilk geçen isim olduğu açıklandı.

 

 

 

 

15 Ocak Pazar günü Tour Down Under öncesi gerçekleşen Cancer Council Classic‘in galibi Tour Down Under’ın ve 2012 sezonunun ilk etabını da başarıyla kazandı. Tour Down Under’ 2008 ve 2010 sezonlarında da genel klasman birinciliği ile bitiren Greipel yarış sonrası basın açıklamasında; “Bugün kazandığım için şanslıyım. Son kilometre içinde olan kazada pedalım sürttü. Ve yarış içerisinde 5.’lik konumum birden 20.sıraya gerilememe sebep oldu. Fakat yine de başardım.” dedi. Son kilometre içerisinde gerçekleşen kazada Tour Down Under Organizasyon hatası olduğu görüşünde olan Alman sprinter Greipel, “Etap finişinin yokuş aşağı olması bizler için oldukça riskli olduğu açık. Bu organizasyon tarafından dikkate alınmalıydı. Son kilometrede 70 kilometre hızla giderken sprint finişi için 80-85 kilometre hıza ulaştığımız düşünülürse yokuş aşağı finişin tehlike yaratacağı düşünülmeliydi.” Ayrıca yaptığı açıklama da takım arkadaşları içinde “Takım Avustralya’da yapılan bu yarışı önemsiyordu. Tüm çalışmalarımızda buradaki zaferi hedefledik. Yarış sırasında takım arkadaşlarım yarış boyunca çalışarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirdi. Bana sadece son 200 metrede herkesten önce finiş çizgisini geçmek kaldı.” dedi.

 

 

 

 

Açıklanan foto finiş kararına Pettachi başta bir hayli sinirlendi fakat görüntüleri izledikten sonra yanlış bir karar verilmediğini belirtti. “Benim hatam sprint atağını erken başlatmam oldu. 200 metre öndeydim ve başarmıştım. Ancak etap finişinin yokuş inişi ile sona ermesi Greipel’in şansına oldu.” dedi. Günün şanssız kazası yani ultimo kilometre içerisinde, finişe 800 metre gerçekleşen şanssız kazanın detayında 2 Vacansoleil sporcusunun sebebiyet verdiği ve 20 sporcunun kazaya karışması sezonun ilk etabının ve kazaya karışanların şanssızlığı olarak geride kaldı.

Kazanın gereçekleştiği noktada yol kenarında izleyici olarak bulunan 2 çocuk ve bir bayanın bulunması da kazanın önemli detaylarındandı. Zira yol dışına çıkan kazazedeler bu bayana çarptı. Ancak şanssızlığın üzerine açıklanan bilgilendirme mesajında bayanın önemli bir sorunu olmadığı açıklandı.

 

 

 

Lotto-Belisol takımı günü galibiyetle tamamladıysa da güne asıl damgayı vuran kaza ve götürüleri daha büyük odak noktası oldu. Çünkü galibiyetin sahibi Lotto-Belisol takımından Jurgen Roelandt kazada ciddi yaralanan ve hastaneye kaburga kemiği kırığı şüphesi ile kaldırılan sporcuydu. Hastanede röntgen taramasında 6.boyun omurunun kırıldığu doğrulandı. Roelandt yarışın en hızlı bölümlerinden son kilometre içerisinde 70 kilometre hız ile darbe aldı. Takım sportif direktörü Frison “Ağrısı var ancak hareket edip, konuşabiliyor” açıklamasını yaptı. Takım yarınki startta 1 sporcu eksik olarak 6 kişi ile yarışacak. Kazadan ciddi etkilenen diğer sporcular ise; Matteo Montaguti (AG2R-La Mondiale) köprücük kemiği kırığı, Frederic Guesdon (FDJ-BigMat) ise kalça kemiğini kırması sebebiyle sezona kötü başlangıç yaptırtan şanssızlığın parçası oldular.

 

 

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=A-eW950BV_Y:550:0]

 

 

1.Etap Finiş Sıralaması Süre
1 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:33:40
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
3 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat
4 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale
5 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
6 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
7 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank
8 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha
9 Mark Renshaw (Aus) Rabobank
10 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
11 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
12 Michael Matthews (Aus) Rabobank
13 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat
14 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
15 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
16 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
17 Andreas Klier (Ger) Garmin-Barracuda
18 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
19 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
20 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
21 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
22 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
23 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
24 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
25 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
26 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
27 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol
28 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
29 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
30 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
31 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM
32 Alessandro Ballan (Ita) BMC
33 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
34 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
35 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE
36 Imanol Erviti (Spa) Movistar
37 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM
39 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
40 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale
41 Graeme Brown (Aus) Rabobank
42 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale
43 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale
44 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
45 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale
46 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
47 Maxim Belkov (Rus) Katusha
48 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep
49 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
50 David Lopez (Spa) Movistar
51 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
52 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale
53 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
54 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank
55 Marcus Burghardt (Ger) BMC
56 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat
57 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank
58 Alejandro Valverde (Spa) Movistar
59 Oscar Freire (Spa) Katusha
60 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM
61 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
62 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda
64 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
65 Angel Madrazo (Spa) Movistar
66 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda
67 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
68 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
69 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
70 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
71 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
72 Mathias Frank (Swi) BMC
73 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
74 Martin Kohler (Swi) BMC
75 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
76 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat
77 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
78 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia
79 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
80 Assan Bazayev (Kaz) Astana
81 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM
82 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
83 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
84 Borut Bozic (Slo) Astana
85 Francesco Masciarelli (Ita) Astana
86 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
87 Manuel Quinziato (Ita) BMC
88 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
89 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
90 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
91 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:01:20
92 Danny Pate (USA) Sky Procycling
93 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
94 Tom Leezer (Ned) Rabobank
95 Javier Moreno (Spa) Movistar
96 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 0:01:40
97 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar
98 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep
99 Matt Goss (Aus) GreenEDGE
100 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE
101 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
102 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
103 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
104 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE
105 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE
106 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
107 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
108 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana
109 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
110 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep
111 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
112 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep
113 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol
114 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol
115 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:02:18
116 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda 0:02:20
117 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:02:27
118 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:02:30
119 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat
120 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:02:44
121 Adam Blythe (GBr) BMC
122 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:02:54
123 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda
124 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda
125 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
126 Luca Paolini (Ita) Katusha
127 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
128 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM
129 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM
130 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM
131 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
132 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
133 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ – BigMat
Etap Finiş
Puan
1 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol 15  puan
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 14
3 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 13
4 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 12
5 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 11
6 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 10
7 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 9
8 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 8
9 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 7
10 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 6
Kapunda (74.7km)
Puan
1 Martin Kohler (Swi) BMC 5  puan
2 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 3
3 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 2
Riverton (104.5km)
Puan
1 Martin Kohler (Swi) BMC 5  puan
2 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 3
3 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 2
Taylers Run (Kat 3 – 84.2km)
Puan
1 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 3  puan
2 Martin Kohler (Swi) BMC 2
3 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 1
Genç Sporcu Klasmanı Etap Sonu
Süre
1 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia 4:33:40
2 Michael Matthews (Aus) Rabobank
3 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
4 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
5 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
6 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
7 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
8 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
9 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
10 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
11 Angel Madrazo (Spa) Movistar
12 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
14 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
15 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
16 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
17 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
18 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
19 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
20 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
21 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
22 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
23 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE
24 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
26 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
27 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:02:27
28 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:02:30
29 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:02:44
30 Adam Blythe (GBr) BMC
31 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:02:54
32 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
Genel Sıralama
Süre
1 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol 4:33:30
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:00:04
3 Martin Kohler (Swi) BMC
4 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 0:00:06
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 0:00:07
6 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:00:08
7 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 0:00:09
8 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:00:10
9 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
10 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
11 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank
12 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha
13 Mark Renshaw (Aus) Rabobank
14 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
15 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
16 Michael Matthews (Aus) Rabobank
17 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat
18 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
19 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
20 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
21 Andreas Klier (Ger) Garmin-Barracuda
22 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
23 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
24 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
26 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
27 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
29 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
30 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
31 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol
32 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
33 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
34 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
35 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM
36 Alessandro Ballan (Ita) BMC
37 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
38 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
39 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE
40 Imanol Erviti (Spa) Movistar
41 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
42 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM
43 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
44 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale
45 Graeme Brown (Aus) Rabobank
46 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale
47 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale
48 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
49 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale
50 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
51 Maxim Belkov (Rus) Katusha
52 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep
53 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
54 David Lopez (Spa) Movistar
55 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
56 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale
57 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank
58 Marcus Burghardt (Ger) BMC
59 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat
60 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank
61 Alejandro Valverde (Spa) Movistar
62 Oscar Freire (Spa) Katusha
63 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM
64 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
65 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
66 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda
67 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Angel Madrazo (Spa) Movistar
69 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda
70 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
71 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
72 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
73 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
75 Mathias Frank (Swi) BMC
76 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
77 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
78 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat
79 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
80 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia
81 Assan Bazayev (Kaz) Astana
82 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
83 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
84 Borut Bozic (Slo) Astana
85 Francesco Masciarelli (Ita) Astana
86 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
87 Manuel Quinziato (Ita) BMC
88 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
89 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
90 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
91 Danny Pate (USA) Sky Procycling
92 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
93 Tom Leezer (Ned) Rabobank
94 Javier Moreno (Spa) Movistar
95 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar
96 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep
97 Matt Goss (Aus) GreenEDGE
98 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE
99 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
100 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
101 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
102 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE
103 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE
104 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
105 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
106 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana
107 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
108 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep
109 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
110 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep
111 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol
112 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol
113 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat
114 Adam Blythe (GBr) BMC
115 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda
116 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda
117 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
118 Luca Paolini (Ita) Katusha
119 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
120 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM
121 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM
122 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM
123 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
124 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
125 Frédéric Guesdon (Fra) FDJ – BigMat
126 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:01:30
127 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 0:01:50
128 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:02:28
129 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda 0:02:30
130 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:02:37
131 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:02:40
132 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:02:54
133 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:03:04
Škoda Dağların Kralı Genel Klasmanı
Puan
1 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 3  puan
2 Martin Kohler (Swi) BMC 2
3 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 1
Jayco Sprint Genel Klasmanı
Puan
1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 15  puan
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 14
3 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 13
4 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 12
5 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 11
6 Martin Kohler (Swi) BMC 10
7 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 10
8 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 9
9 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 8
10 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 7
11 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 6
12 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 5
13 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 3
14 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 2
Genç Sporcu Klasmanı Genel Sıralama
Süre
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 4:33:37
2 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia 4:33:40
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank
4 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
5 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
6 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
7 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
8 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
9 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
11 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
12 Angel Madrazo (Spa) Movistar
13 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
15 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
16 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
17 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
18 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
19 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
20 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
21 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
22 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
23 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE
24 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
25 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE
26 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep
27 Adam Blythe (GBr) BMC
28 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
29 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 4:36:07
30 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 4:36:10
31 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 4:36:24
32 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 4:36:34
En İyi Takım Genel Klasmanı
Süre
1 Sky Procycling 13:41:00
2 Lotto-Belisol
3 AG2R La Mondiale
4 Katusha
5 Rabobank
6 Euskaltel-Euskadi
7 RadioShack-Nissan
8 FDJ – BigMat
9 Liquigas – Cannondale
10 Team Saxo Bank
11 Lampre – ISD
12 Movistar
13 Vacansoleil -DCM
14 Garmin-Barracuda
15 BMC
16 UNI SA – Australia
17 Omega Pharma-QuickStep
18 GreenEDGE
19 Astana

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın