Tour de Serbie Final Etabında Büyük Kaza – Turu Stefan Schumacher Kazandı

18/06/2012  //     //  Genel

 

Sırbistan Turunun 6.günü, final etabında  Sremska Mitrovica’da alınan startın başkent Belgrad’daki finişinde kaza yaşandı. Turun son günü 77,8 kilometrelik parkurun son kilometresine kadar lider konumda ilerleyen Stefan Schumacher ve final etabının iddialıları güçlü sprinterler ana grubun önünde ilerlerken tünel girişinde kaza meydana geldi. Schumacher’in kolunu kırdığı final etabında, Sırbistan Turu Sarı Mayo kutlamasını hastanede, kolunda alçı ile yaptı. Büyük sprinterler grubunda kazaya karışan Ali Rıza Tanrıverdi’nin burnunun kırıldığı, Miraç Kal’ın ise bugün dönüş yaptığı Konya’da hastanede bileğine röntgen çekileceği kötü haberini aldık.

 

 

 

Sırbistan turunun basın açıklamasında son gün genel sıralama ikincisi Itera Katusha sporcusu Sergei Rudasko ile Türk Milli Takımından Ali Rıza Tanrıverdi arasında tartışma yaşandığı ve ikili arasındaki münakaşanın kaza ile bittiği açıklandı. Tartışma detayında; Rudasko’nun yarış içerisinde etabın yaklaşık 20-25.kilometresinde, Türk Milli takımı formasından tutup çektiği Ali Rıza Tanrıverdi’nin hemen arkasında olan 2 Türk Milli sporcumuzun gözleri önünde cereyan eden Rudaskov’un başlattığı tartışmadan meydana gelen kazada Ali Rıza Tanrıverdi’nin burnunun kırıldığı ve ilk müdahalesinin ambulasta yapıldığını öğrendik. Ali Rıza Tanrıverdi’nin kalçası üzerine aldığı darbeden kalça kırığı olabilme endişesi sürüyor. Tanrıverdi, Kocaeli’ne döndüğünde hastane kontrolleri yapılacak.

 

Final etabının son kilometresinde final sprinti için yükselen tempoda oluşan büyük kazada ise sarı mayoyu taşıyan Stefan Schumacher’in de içinde bulunduğu çok sayıda sporcu düştü. Turun son kilometre kazasında kolunu kırdığı açıklanan Schumacher’in yüzünde derin yara ve dizlerinde yaralarla 2012 Sırbistan Bisiklet Turunun galibi olarak günü tamamladı. Final etabını ise bir kez daha Arjantinli Max Richeze kazandı. Belgrad finişini hedef belirleyen ve günü 4. olarak tamamlayan Ivan Stevic’in dördüncülüğüne rağmen Sırp hayranlarının fazlalığı ve destekleri gözden kaçmadı. Salcano takımından Stevic Sırbistan’da, kendi ülkesinde koştuğu turdaki şanssızlıklara rağmen son güne kadar verdiği mücadelede Sırp hayranlarının kalbini kazanmayı başardı.

 

 

 

Sırbistan Bisiklet Turu Final Etabı Finiş Sıralaması:

 

1 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 1:50:04
2 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team
3 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
4 Ivan Stevic (Srb) Salcano
5 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac
6 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina
7 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
8 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea
9 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
10 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina
11 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein
12 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author
13 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
14 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team
15 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
16 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
17 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong
18 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha
19 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš
20 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional
21 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone
22 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
23 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac
24 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author
25 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team
26 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author
27 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
28 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
29 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha
30 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein
31 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
32 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka
33 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha
34 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional
35 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team
36 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš
37 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone
38 Andi Bajc (Slo) Salcano
39 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone
40 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional
41 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong
42 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
43 Fatih Harmanci (Tur) Salcano
44 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group
45 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo
46 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro
47 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina
48 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team
49 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
50 Marek Canecky (Svk) Salcano
51 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional
52 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka
53 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka
54 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team
55 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896
56 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg
57 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš
58 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
59 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka
60 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone
61 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka
62 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
63 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team
64 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš
65 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea
66 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina
67 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg
68 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896
69 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
70 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro
71 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina
72 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg
73 Antonio Testa (Ita) Team Nippo
74 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896
75 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea
76 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea
77 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong 0:01:01
78 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone
79 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 0:01:13
80 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team
81 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac
82 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team 0:01:13
83 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group
84 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team
85 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team
86 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group
87 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group
88 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:01:13
89 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš
90 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo 0:01:13
91 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional
92 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea
93 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg 0:01:58
94 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro
95 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 0:02:04
96 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author
97 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author
98 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group
99 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group
100 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team
101 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team
102 Henry Frusto (Ita) Team Nippo
103 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896
104 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896
105 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team 0:03:09
106 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone
107 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:03:27
108 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
109 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team
110 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:04:11
111 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong
112 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg

 

2012 Sırtbistan Bisiklet Turu Genel Sıralama Listesi:

 

1 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches – Onfone 19:05:38
2 Sergei Rudaskov (Rus) Itera – Katusha 0:00:16
3 Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha 0:00:33
4 Maarten De Jonge (Ned) CCN-Hong Kong 0:00:34
5 Matija Kvasina (Cro) Tusnad Cycling Team
6 Alexander Foliforov (Rus) Itera – Katusha 0:00:42
7 Gabor Fejes (Hun) Bianchi Regional 0:00:47
8 Michael Rasmussen (Den) Christina Watches – Onfone 0:01:03
9 Fortunato Balliani (Ita) Team Nippo 0:01:19
10 Damian Walczak (Pol) BDC – Marcpol Team 0:01:32
11 Daniel Paulus (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:01:34
12 Joeri Adams (Bel) Telenet – Fidea
13 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
14 Jiri Hudecek (Cze) Whirlpool – Author 0:01:42
15 Matej Jurco (Svk) Whirlpool – Author 0:02:03
16 Nebojša Jovanovic (Srb) Radnicki Kragujevac
17 Nikola Dal Santo (Ita) Hemus 1896
18 Maurizio Biondo (Ita) Meridiana Kamen Team
19 Joshua Prete (Aus) Whirlpool – Author 0:02:30
20 Thomas Frei (Swi) Christina Watches – Onfone 0:02:36
21 Jaume Rovira Pous (Spa) Gios Deyser – Leon Kastro 0:02:53
22 Rezman Bostjan (Cro) Hemus 1896 0:02:55
23 Frantisek Padour (Cze) Whirlpool – Author 0:03:12
24 Piotr Kirpsza (Pol) BDC – Marcpol Team 0:03:29
25 Henry Frusto (Ita) Team Nippo 0:05:35
26 Andi Bajc (Slo) Salcano 0:07:14
27 Dejan Maric (Srb) Radnicki Kragujevac 0:08:34
28 Tom Meeusen (Bel) Telenet – Fidea 0:10:29
29 Georgios Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:13:47
30 Matej Marin (Slo) RC Arbö Wels Gourmetfein
31 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha 0:13:49
32 Blaž Bonca (Slo) Meridiana Kamen Team 0:14:02
33 Alexander Kamp (Den) Christina Watches – Onfone 0:17:39
34 Mirac Kal (Tur) Turkey National Team 0:18:00
35 Ivan Stevic (Srb) Salcano 0:18:10
36 Dmitry Mokrov (Rus) Itera – Katusha 0:18:11
37 Nico Hesslich (Ger) LKT Brandenburg 0:18:31
38 Nazim Bakirci (Tur) Turkey National Team 0:19:38
39 Roberto Cesaro (Ita) Meridiana Kamen Team 0:19:42
40 Jiri Polnicky (Cze) Whirlpool – Author 0:19:54
41 Esad Hasanovic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:20:03
42 Henning Bommel (Ger) LKT Brandenburg 0:23:32
43 Dragan Spasic (Srb) Železnicar Niš 0:24:23
44 Goran Šmelcerovic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:24:31
45 Andreas Graf (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:25:34
46 Jovan Zekavica (Srb) Srbija Mladi Festina 0:29:09
47 Bastian Menzel (Ger) LKT Brandenburg 0:30:22
48 Nikola Kozomara (Srb) Srbija Mladi Festina 0:30:38
49 Maximiliano Richeze (Arg) Team Nippo 0:30:59
50 Alessandro Malagoti (Ita) Hemus 1896 0:31:29
51 Stefan Rucker (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:31:37
52 Svetislav Blagojevic (Srb) Radnicki Kragujevac 0:32:00
53 Bart Wellens (Bel) Telenet – Fidea 0:32:07
54 Tobias Knaup (Ger) LKT Brandenburg 0:32:10
55 Rob Peeters (Bel) Telenet – Fidea 0:32:20
56 Mert Mutlu (Tur) Turkey National Team 0:32:21
57 Apostolos Bouglas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:32:35
58 Simone Campagnaro (Ita) Team Nippo 0:32:50
59 Marcin Sapa (Pol) BDC – Marcpol Team 0:34:07
60 Luka Grubic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:34:44
61 Adam Wadecki (Pol) BDC – Marcpol Team 0:34:47
62 Kemal Kucujbay (Tur) Turkey National Team 0:34:53
63 Jakub Vecera (Cze) Whirlpool – Author 0:35:01
64 Aleksandar Milivojevic (Srb) Srbija Mladi Festina 0:35:31
65 Arnaud Jouffroy (Fra) Telenet – Fidea 0:35:32
66 Gullaume Soula (Fra) CMI The Trilogy Group 0:35:52
67 Julien Schick (Fra) CMI The Trilogy Group 0:35:53
68 Dariusz Baranowski (Pol) BDC – Marcpol Team 0:36:26
69 Lukas Stoiber (Aut) RC Arbö Wels Gourmetfein 0:36:33
70 Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches – Onfone 0:37:49
71 Charalampos Kastrantas (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:38:00
72 Rene Joergensen (Den) Christina Watches – Onfone 0:38:08
73 Manuel Fedele (Ita) Hemus 1896 0:38:10
74 Marcel Ternovsek (Slo) Tusnad Cycling Team 0:38:25
75 Plamen Dimov (Bul) Železnicar Niš 0:38:28
76 Corne Van Kessel (Ned) Telenet – Fidea 0:38:37
77 Vladimir Koev (Bul) Gios Deyser – Leon Kastro 0:38:40
78 Marek Canecky (Svk) Salcano 0:39:00
79 Simeon Green (GBr) CMI The Trilogy Group 0:40:03
80 Gergeli Kiss (Hun) Bianchi Regional 0:40:25
81 Solymosi Marton (Hun) Bianchi Regional 0:40:43
82 Antonio Testa (Ita) Team Nippo 0:41:05
83 Zoltan Vigh (Hun) Bianchi Regional 0:41:33
84 Tamas Csicsaky (Rom) Tusnad Cycling Team 0:42:59
85 Bruno Radotic (Cro) Meridiana Kamen Team 0:43:42
86 Pavlin Balinski (Bul) Hemus 1896 0:47:23
87 Gergely Ivanics (Hun) Bianchi Regional 0:47:40
88 Konrad Kott (Pol) BDC – Marcpol Team 0:47:49
89 Luke Dunbar (GBr) CMI The Trilogy Group 0:48:35
90 Fatih Harmanci (Tur) Salcano 0:48:36
91 Sebastien Jullien (Fra) CMI The Trilogy Group 0:49:33
92 Dragiša Jovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 0:51:20
93 Goran Cerovic (Srb) BSK Banja Luka 0:52:20
94 Arnold Lukacs (Rom) Tusnad Cycling Team
95 Konstantinos Efstathiou (Gre) Gios Deyser – Leon Kastro 0:52:36
96 Marko Stankovic (Srb) Srbija Mladi Festina 0:53:06
97 Michael Humbert (Ger) LKT Brandenburg 0:54:21
98 Lukas Kalt (Swi) CCN-Hong Kong 0:54:43
99 Marko Danilovic (Srb) Železnicar Niš 0:55:50
100 Stanimir Cholakov (Bul) BSK Banja Luka 0:57:06
101 Djordje Stevanovic (Srb) Železnicar Niš 0:57:28
102 Stefan Petrovski (Mkd) BSK Banja Luka 0:57:39
103 Lewis Fellas (GBr) CCN-Hong Kong 0:59:32
104 Zbignew Gucwa (Pol) CMI The Trilogy Group 0:59:40
105 Marko Bogdanovic (Srb) Železnicar Niš 1:02:05
106 Vladimir Kuvalja (BiH) BSK Banja Luka 1:02:47
107 Aleksandr Sizko Antti (Fin) CCN-Hong Kong 1:04:10
108 Miloš Stojanovic (Srb) Srbija Mladi Festina 1:04:28
109 Nebojša Petrovic (Srb) BSK Banja Luka 1:06:04
110 Domagoj Breznik (Cro) Hemus 1896 1:09:24
111 Mujo Kurtovic (BiH) Bosnia Herzegovnia National Team 1:12:22
112 Balint Bischof (Hun) Bianchi Regional 1:14:03

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın