Tour de San Luis 6. Etap: Zirve Finişinde Contador Farkı

26/01/2013  //     //  Genel

 

Tour de San Luis’in yarın koşulacak final etabı öncesinde, bugün Quines’den start alan 6.etabın, genel sıralama için kritik Mirador del Sol zirve finişi günü önemli kılıyordu. Yerel takım San Luis Somos Todos’un sporcularu turun ilk gününden, bugün 6.güne dek muazzam performans çıkartıp liderliği ellerinde tutmayı başardılar. Genel Sıralama lideri Daniel Ricardo Diaz’ın 1 dakika 4 saniye gerisinde olan Alberto Contador günün büyük favorisiydi ve liderliği de alabilirdi. Contador, %8,75 ortalama eğime sahip Mirador del Sol tırmanışında beklenen atağını yaptığında nefesler tutuldu. Ancak yarışın lideri Diaz liderliği kaptırmadan kritik etabı tamamladı. Alberto Contador ise zirve finişde çizgiyi geçen ilk isim oldu ve 6.etabın galibiyetini beklendiği gibi aldı. 

 

 

Quines’den start alan, 156,6 kilometrelik etabın kaçış grubu 5 kişiden oluştu. De Maar(UHC), Adriano Malori(Lampre), Firetto(VIN), Weening(Orica-GreenEdge) ve Rosa(AND)’dan oluşan kaçış grubuna erken müdahale, turun iddialıları San Luis Somos Todos takımı, genel sıralama liderliğini kaptırmamaya kararlı tempo ve performans sergiledi. Bu kaçıştaki 5’li için, istedikleri zaman farkını elde edememeleri, etabın zorlu son 10 kilometresine dek yakalanacaklarının göstergesi oldu. Finişe 75 kilometre kala 2 dakika 45 saniye olan zaman farkı, 50 kilometre kala ana grup önünde çalışan Sax Bank Tinkoff temposu ile kapanmaya başladı. Finişe 14 kilometre kala San Luis Somos Todos takımı ana grup önüne gelerek, muazzam bir yarış temposuna çıkardıkları ana grup silkelenmeye, kaçış grubu ise son demlerini yaşamaya başladı. Nitekim, kaçış grubu finişe 7 kilometre kala tırmanışına başlayacak kritik bölüm öncesi, finişe 10 kilometre kala ana gruba yakalandı.

 

 

Ana grup bütün olarak tırmanışa başlarken, ortalaması %8,75 olan ve son 3 kilometrenin %15,5’i gören eğimine kadar ana grupta görülen kopmalar, son 3 kilometreye 10 lider ile girilmesi ile devam etti. Finişe 1,5 kilometre kala günün olağan şüphelisi Alberto Contador selesinden kalktı. Etna dağına çıkarken gözler önüne gelen bisikletle vals yeniden karşımızdaydı. Contador Mirador del Sol zirvesindeki finişi ilk geçen olmak istiyordu. Son kilometre kapısını geçtikten sonra, Contador için çok kolay olmayacağını, Diaz Contador’un tekerleğine gelince, nefes tutturan son kilometre mücadelesi sergilendi. Dani Diaz, bu yıl ki performansı sonrası San Luis Somos Todos takımı ile sınırlı kalmayacağını gösteriyor. Liderliği Contador’a vermeyeceğini gösterdi. Contador ise zirve finişlerinin parlayan yıldızı, etap galibiyeti ile de olsa galip ayrılmak istediğini gösterdi. Son metrelerde yaptığı atak ile Mirador del Sol’un galibi oldu.Genel sıralamada ise 5.sıradan, lider mayoya 1 dakika 2 saniye fark ile4.sıraya çıktı.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=97G2GclcoEk:550:0]

 

 

Tour de San Luis 6.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff 3:47:34  
2 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 0:00:02  
3 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest    
4 Arnold Alcolea (Cub) Cuba 0:00:14  
5 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:18  
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:25  
8 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale 0:00:30  
9 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:00:34  
10 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:00:42  
11 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman    
12 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol    
13 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team 0:00:49  
14 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli    
15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:01:05  
16 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:01:06  
17 Andre Cardoso (Por) Caja Rural    
18 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team    
19 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha Team    
20 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:15  
21 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural    
22 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling 0:01:17  
23 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:20  
24 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:22  
25 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:01:37  
26 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:01:39  
27 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:01:55  
28 David Arroyo (Spa) Caja Rural    
29 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:02:11  
30 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:02:23  
31 Flavio De Luna (Mex) Mexico 0:02:31  
32 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team 0:02:43  
33 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina    
34 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:02:53  
35 Yasmani Martinez (Cub) Cuba    
36 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:02:55  
37 Alejandro Sivori (Arg) Argentina 0:03:00  
38 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida    
39 Facundo Lezica (Arg) Argentina 0:03:18  
40 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:03:31  
41 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:35  
42 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling    
43 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 0:03:57  
44 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia 0:04:03  
45 Alessandro Vanotti (Spa) Astana Pro Team 0:04:06  
46 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:04:09  
47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:26  
48 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge    
49 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:04:31  
50 Leandro Atencio (Arg) Argentina    
51 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 0:04:39  
52 Luis Sepulveda (Chi) Clos de Pirque-Trek    
53 Xavier Florencio (Spa) Katusha Team 0:05:25  
54 Carlos Betancur (Col) Ag2R La Mondiale    
55 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale    
56 Gustavo Hernandez (Arg) Clos de Pirque-Trek    
57 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:05:48  
58 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:05:57  
59 Ignacio Prado (Mex) Mexico 0:06:06  
60 Yennier Lopez (Cub) Cuba 0:06:11  
61 Leonel Sarrachine (Arg) Argentina 0:06:16  
62 Lisnandy Alonso (Cub) Cuba 0:06:26  
63 Pedro Portuondo (Cub) Cuba 0:06:29  
64 Agustin Diaz (Cub) Cuba 0:06:51  
65 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 0:07:27  
66 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team 0:07:51  
67 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:08:04  
68 Hector Rangel (Mex) Mexico 0:08:14  
69 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:08:41  
70 Francisco Jose Ventoso (Spa) Movistar Team    
71 Bartiomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:08:48  
72 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida    
73 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge    
74 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman    
75 Alexander Wetternail (Swe) Team NetApp-Endura    
76 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida    
77 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman    
78 Angel Vicioso (Spa) Katusha Team    
79 Claudio M. Arone (Arg) Buenos Aires Provincia    
80 Alberto Losada (Spa) Katusha Team    
81 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice    
82 Breno Sidoti (Bra) Funvic Brasilinvest    
83 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos    
84 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
85 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff    
86 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli    
87 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
88 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:08:53  
89 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    
90 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol    
91 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice    
92 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
93 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina 0:09:10  
94 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:10:10  
95 Pedro Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest 0:10:22  
96 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha 0:10:28  
97 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 0:10:55  
98 Carlos Manarelli (Bra) Funvic Brasilinvest    
99 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling    
100 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural 0:10:58  
101 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli    
102 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:11:00  
103 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge    
104 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:11:10  
105 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale Pro Cycling    
106 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
107 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
108 Luca Paolini (Ita) Katusha Team    
109 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
110 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling    
111 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina    
112 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale    
113 Ramiro Cabrera (Uru) Funvic Brasilinvest    
114 Ivan Carvajal (Mex) Mexico    
115 Fernando Barroso (Arg) Argentina    
116 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
117 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp-Endura    
118 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida    
119 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
120 Juan A. Lucero (Arg) San Luis Somos Todos    
121 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge    
122 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol    
123 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman    
124 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice    
125 Benjamin Noval (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
126 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
127 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge 0:11:20  
128 Sergio Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff    
129 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 0:11:22  
130 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol 0:11:28  
131 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
132 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:11:30  
133 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
134 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:11:32  
135 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 0:11:36  
136 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida    
137 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
138 Leonardo Giordani (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
139 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:11:40  
140 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:11:42  
141 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:11:44  
142 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura 0:11:46  
143 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:11:58  
144 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:12:34  
145 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
146 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
147 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step    
148 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step    
149 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli    
150 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step    
151 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:12:40  
152 Antonio Cabrera (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:12:46  
153 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:12:57  
154 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:12:59  
155 Andrey Sartasov (Chi) San Luis Somos Todos 0:13:06  
156 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 0:13:07  
157 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 0:13:13  
158 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Brasilinvest 0:15:27  
159 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:15:30  
DNF Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
DNF Magno Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest    

 

6.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 20:37:28  
2 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:33  
3 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest 0:00:39  
4 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:01:02  
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol 0:01:47  
6 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:29  
7 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli 0:02:34  
8 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman 0:03:00  
9 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol 0:03:14  
10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:03:17  
11 Arnold Alcolea (Cub) Cuba 0:03:25  
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:03:32  
13 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale 0:04:08  
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:04:12  
15 Andre Cardoso (Por) Caja Rural 0:04:20  
16 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:04:30  
17 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling 0:04:36  
18 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:04:56  
19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 0:05:16  
20 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:06:17  
21 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team 0:07:22  
22 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:07:35  
23 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural 0:08:18  
24 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:08:40  
25 David Arroyo (Spa) Caja Rural    
26 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:08:47  
27 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:09:14  
28 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:09:53  
29 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia 0:11:08  
30 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:11:26  
31 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:11:30  
32 Alejandro Sivori (Arg) Argentina 0:11:34  
33 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 0:12:12  
34 Facundo Lezica (Arg) Argentina 0:13:45  
35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:13:50  
36 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:13:59  
37 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:14:26  
38 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:17:38  
39 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 0:17:42  
40 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale 0:17:48  
41 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team 0:18:42  
42 Flavio De Luna (Mex) Mexico 0:18:49  
43 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 0:19:16  
44 Yasmani Martinez (Cub) Cuba 0:19:22  
45 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:19:31  
46 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:19:37  
47 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team 0:20:12  
48 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina 0:21:42  
49 Alberto Losada (Spa) Katusha Team 0:22:04  
50 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:22:40  
51 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:23:10  
52 Francisco Jose Ventoso (Spa) Movistar Team 0:23:41  
53 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:23:50  
54 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:24:53  
55 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:25:16  
56 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:25:17  
57 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha Team 0:25:51  
58 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:26:25  
59 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:28:27  
60 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos 0:28:38  
61 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:28:55  
62 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural 0:30:35  
63 Xavier Florencio (Spa) Katusha Team 0:30:45  
64 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:32:17  
65 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:32:24  
66 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:32:27  
67 Angel Vicioso (Spa) Katusha Team 0:33:27  
68 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling 0:34:50  
69 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:35:12  
70 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman 0:35:25  
71 Carlos Betancur (Col) Ag2R La Mondiale 0:36:48  
72 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 0:37:30  
73 Gustavo Hernandez (Arg) Clos de Pirque-Trek 0:37:55  
74 Agustin Diaz (Cub) Cuba 0:37:58  
75 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:38:05  
76 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge 0:38:07  
77 Leandro Atencio (Arg) Argentina 0:38:12  
78 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida 0:38:30  
79 Alexander Wetternail (Swe) Team NetApp-Endura 0:38:41  
80 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:38:42  
81 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 0:38:59  
82 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling 0:39:17  
83 Pedro Portuondo (Cub) Cuba 0:39:39  
84 Pedro Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest 0:39:50  
85 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:39:58  
86 Carlos Manarelli (Bra) Funvic Brasilinvest 0:40:06  
87 Lisnandy Alonso (Cub) Cuba 0:40:22  
88 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura 0:41:05  
89 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:41:10  
90 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:41:23  
91 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:41:49  
92 Alessandro Vanotti (Spa) Astana Pro Team    
93 Yennier Lopez (Cub) Cuba 0:42:02  
94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:42:28  
95 Claudio M. Arone (Arg) Buenos Aires Provincia 0:42:37  
96 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:43:29  
97 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:43:57  
98 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:44:15  
99 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:44:17  
100 Leonardo Giordani (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:44:39  
101 Ramiro Cabrera (Uru) Funvic Brasilinvest 0:45:48  
102 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge 0:46:10  
103 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 0:46:13  
104 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:47:11  
105 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:47:18  
106 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:47:30  
107 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp-Endura 0:47:44  
108 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina 0:47:54  
109 Ignacio Prado (Mex) Mexico 0:48:54  
110 Benjamin Noval (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:50:24  
111 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:50:30  
112 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida 0:51:21  
113 Sergio Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:51:41  
114 Juan A. Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:52:42  
115 Bartiomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:53:44  
116 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:54:01  
117 Breno Sidoti (Bra) Funvic Brasilinvest 0:54:35  
118 Luis Sepulveda (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:54:38  
119 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:54:41  
120 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:54:45  
121 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 0:54:51  
122 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 0:55:10  
123 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura 0:55:16  
124 Andrey Sartasov (Chi) San Luis Somos Todos 0:55:22  
125 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:55:31  
126 Hector Rangel (Mex) Mexico 0:55:33  
127 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:55:36  
128 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:55:54  
129 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:55:56  
130 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:56:03  
131 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura 0:56:04  
132 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha 0:56:09  
133 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:56:14  
134 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling    
135 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:56:32  
136 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:56:35  
137 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia 0:56:39  
138 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina 0:56:57  
139 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:57:07  
140 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:57:14  
141 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:57:52  
142 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 0:58:05  
143 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 0:58:30  
144 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:59:17  
145 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:59:21  
146 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman 1:00:21  
147 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:00:33  
148 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos 1:02:21  
149 Antonio Cabrera (Chi) Clos de Pirque-Trek 1:05:03  
150 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice 1:06:30  
151 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 1:08:43  
152 Leonel Sarrachine (Arg) Argentina 1:09:01  
153 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice 1:09:08  
154 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol 1:11:27  
155 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 1:11:30  
156 Ivan Carvajal (Mex) Mexico 1:11:37  
157 Fernando Barroso (Arg) Argentina 1:12:51  
158 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 1:16:43  
159 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Brasilinvest 1:19:45  
Tırmanış Klasifkasyonu
1 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 16 puan
2 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest 16  
3 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos 14  
4 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos 14  
5 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 12  
6 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff 10  
7 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 10  
8 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 9  
Sprint Klasifikasyonu
1 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos 11 puan
2 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 6  
3 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 5  
4 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 4  
5 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 4  
6 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman 4  
7 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 3  
8 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 3  
Genç Sporcu Klasifikasyonu
1 Alejandro Sivori (Arg) Argentina 20:49:02  
2 Facundo Lezica (Arg) Argentina 0:02:11  
3 Leandro Atencio (Arg) Argentina 0:26:38  
4 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina 0:36:20  
5 Ignacio Prado (Mex) Mexico 0:37:20  
6 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 0:38:56  
7 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura 0:43:42  
8 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina 0:45:23  

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın