Tour de San Luis 2.Etabı Sprint Finişinde Sacha Modolo, Cavendish’i Geride Bıraktı

22/01/2013  //     //  Genel

 

Arjantin’de gerçekleşen 2.1 kategorideki Tour de San Luis’in ikinci etabı bugün Tilisarao’dan start aldı. 171,4 kilometrelik profilinde 1 tırmanış kapısı, 2 sprint kapısı geçilerek Terrazas del Portezuelo’da sona erdi. Bugün, etap profili gereği dünkü gibi toplu sprint finişi bekleniyordu. Sporcular için sıcak hava, profil farklılığı ve uzun mesafesi ile dünkü açılış etabından daha zorlu geçti. 171 kilometrenin sonunda beklenen toplu sprint finişi, Mark Cavendish’i galibiyet için finişe taşıyan Omega Pharma QuickStep çabaları ile beklenen senaryosunu yaşattı. Ancak beklenmeyen detay, Sacha Modolo’nun sprint finişinde Mark Cavendish’i geçmesiydi. Birinci etap toplu sprint finişinde Cavendish ardından az farkla ikinciliği alan Modolo, bugün ikinci etapta bu kez galibiyeti Cavendish’e kaptırmadı. Bugünkü etap galibiyeti, Tour de San Luis genel sıralama liderliğini de Modolo’ya kazandırdı.

 

 

Tilisarao’dan start alan 2.etap, ilk 5 kilometreden sonra agresif kaçış denemeleri ile devam etti. Günün kaçış gurubu 5 kişi ile henüz ilk 10 kilometre geçilmeden oluşmuştu. Dünkü kaçış grubunda olan Emmanuel Guevara bugün da kaçış grubunun üyesiydi. Hacecky kardeşlerden Vojitech’de dün kaçış grubundaydı. Bugün ise Martin Hacecky 5 kişilik kaçış grubu içerisinde yer aldı. Lider grubun diğer üç ismi ise; Julian Gaday, Jacques Maynes Ben ve Leandro Messineo idi. Arjantinli sporcular, kendi evlerinde verdikleri mücadelede olabildiğince kaçış yaparak, takımlarını ve şahsi performanslarını sergileme çabasında olduklar bu ilk iki günde gözlerden kaçmadı. 5 kişilik kaçış grubu, ana gruba maksimum zaman farkını 4 dakika 50 saniye olarak 23.kilometrede yaratmayı başardı. Dünün kaçış tecrübesinde acemi hatalar yapan Arjantinli sporcular bugün, daha koordineli ve ortak çalıştı.

 

Emmanuel Guevara, dün de kaçış grubundan dizindeki sakatlık sebebiyle ayrılmak zorunda kalmıştı. Bugün de genç sporcu için diz problemi yarışın 102.kilometresinde sorun yaşatınca, kaçış grubu 4 kişiye düştü. Finişe 50 kilometre kala 2 dakika 44 saniye geriden gelen ana grup, zaman farkını eritmek üzere Omega Pharma QuickStep ve Canondale takımları liderliğinde tempo arttırımına başladı. Canondale takımı finişteki sprint mücadelesi için Peter Sagan’ı, Omega Pharma QuickStep ise Mark Cavendish’i taşıyordu. İki öncü takımın temposu karşısında zaman farkı kapanmaya başladı. 32 kilometre kala kaçış grubu artık 3 Arjantinliye düştü. Kaçınılmaz sona direnen 3 kişilik lider grup, performanslarını zorlasa da, finişe 4 kilometre kala ana gruba dahil olmaktan daha fazla kaçamadı.

 

Terrazas del Portezuelo finişine hızlanan sprint trenleri liderlerini son kilometrede bıraktıklarında Mark Cavendish’in en büyük favori olduğu etabı beklenmeyen bir isim, 2012 Tour of Turkey 6.Etabını kazanan Sacha Modolo kazandı. Finiş sonrası Cavendish, “Bugün denedim, ancak Modolo benden daha iyidi.” cevabını verdi. Klasikler ve 2013 sezonunda ki sprint mücadelelerinde Modolo ile olası rekabeti merak eden Arjantin basınına Cavendish, “Bugün takım olarak çalıştık. Modolo’nun takımı bu kadar koordineli değildi ve çalışmadı. Eğer sezonda onun takımı da çalışır Modolo’yu taşırsa iyi dereceler alacaktır. Bugün inanılmazdı ve bugün benden daha iyiydi.” dedi. Sacha Modolo’nun sürpriz galibiyeti ve dünkü ikinciliği, 2013 sezonuna formda giren genç İtalyan’ı bu sezon daha aktif göreceğimize işaret ediyor. Etabın üçüncüsü Orica-GreenEdge takımından Leight Howard oldu. Günün diğer büyük favorisi Tourminator, Peter Sagan ise bugünkü sprint etabını da iyi değerlendiremedi ve etabı 5.sırada tamamladı.

 

 

Yarın 3.etap ile, 7 etaplık turun genel sıralamada kritik profillerine doğru geçiş yapacağız. Genel Sıralama iddialıları Joaquim Rodriguez, Alberto Contador gibi yıldız isimler, bu kritik etapları bekliyor. Yarın lider mayoyu ise, muhtemelen gün sonunda kaybetmek üzere Sacha Modolo taşıyacak.

 

Tour de San Luis İkinci Etap Finiş Sıralaması:

1 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 3:50:08  
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step    
3 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge    
4 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol    
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling    
6 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida    
7 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
8 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale    
9 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
10 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
11 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
12 Xavier Florencio (Spa) Katusha Team    
13 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
14 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team    
15 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
16 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural    
17 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia    
18 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step    
19 Bartiomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice    
20 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
21 Alexander Wetternail (Swe) Team NetApp-Endura    
22 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli    
23 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman    
24 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale    
25 David Arroyo (Spa) Caja Rural    
26 Andre Cardoso (Por) Caja Rural    
27 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team    
28 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
29 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol    
30 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
31 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol    
32 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
33 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale    
34 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step    
35 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura    
36 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    
37 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol    
38 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
39 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team    
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
41 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural    
42 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
43 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli    
44 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale    
45 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team    
46 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    
47 Yasmani Martinez (Cub) Cuba    
48 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling    
49 Angel Vicioso (Spa) Katusha Team    
50 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step    
51 Breno Sidoti (Bra) Funvic Brasilinvest    
52 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman    
53 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli    
54 Gustavo Hernandez (Arg) Clos de Pirque-Trek    
55 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge    
56 Ricardo Diaz (Arg) San Luis Somos Todos    
57 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
58 Carlos Betancur (Col) Ag2R La Mondiale    
59 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team    
60 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
61 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
62 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team    
63 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team    
64 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp-Endura    
65 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest    
66 Hector Rangel (Mex) Mexico    
67 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge    
68 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale    
69 Arnold Alcolea (Cub) Cuba    
70 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida    
71 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff    
72 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team    
73 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia    
74 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
75 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling    
76 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
77 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
78 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina    
79 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos    
80 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos    
81 Alessandro Vanotti (Spa) Astana Pro Team    
82 Flavio De Luna (Mex) Mexico    
83 Carlos Manarelli (Bra) Funvic Brasilinvest    
84 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina    
85 Luca Paolini (Ita) Katusha Team    
86 Ignacio Prado (Mex) Mexico    
87 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos    
88 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice    
89 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    
90 Alberto Losada (Spa) Katusha Team    
91 Facundo Lezica (Arg) Argentina    
92 Pedro Portuondo (Cub) Cuba    
93 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
94 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team    
95 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli    
96 Milan Kadlek (Cze) ASC Dukla Praha    
97 Francisco Jose Ventoso (Spa) Movistar Team    
98 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida    
99 Leonardo Giordani (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
100 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli    
101 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling    
102 Andrey Sartasov (Chi) San Luis Somos Todos    
103 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice    
104 Benjamin Noval (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
105 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo-Tinkoff    
106 Agustin Diaz (Cub) Cuba    
107 Alejandro Sivori (Arg) Argentina    
108 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia    
109 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice    
110 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida    
111 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
112 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman    
113 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
114 Lisnandy Alonso (Cub) Cuba    
115 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos    
116 Walter F. Perez (Arg) Buenos Aires Provincia    
117 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge    
118 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
119 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha    
120 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
121 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina    
122 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:00:35  
123 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge    
124 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida 0:00:38  
125 Sergio Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff    
126 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha 0:00:43  
127 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol    
128 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli    
129 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:56  
130 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
131 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling    
132 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Brasilinvest 0:00:58  
133 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:01:09  
134 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida    
135 Claudio M. Arone (Arg) Buenos Aires Provincia    
136 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek    
137 Antonio Cabrera (Chi) Clos de Pirque-Trek    
138 Yennier Lopez (Cub) Cuba    
139 Luis Sepulveda (Chi) Clos de Pirque-Trek    
140 Leandro Atencio (Arg) Argentina    
141 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia    
142 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman    
143 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:23  
144 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:40  
145 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
146 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 0:01:44  
147 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:01:54  
148 Juan A. Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:01:55  
149 Pedro Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest 0:01:58  
150 Juan Ferrari (Arg) Buenos Aires Provincia    
151 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step 0:02:43  
152 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge    
153 Fernando Barroso (Arg) Argentina    
154 Ramiro Cabrera (Uru) Funvic Brasilinvest    
155 Magno Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest    
156 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling    
157 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural    
158 Leonel Sarrachine (Arg) Argentina    
159 Santiago A. Espindola (Arg) Buenos Aires Provincia    
160 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman    
161 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia    
162 Damis Aleman (Arg) Jamis-Hagens Berman    
163 Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha    
164 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
165 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha Team    
166 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice    
167 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice    
168 Ivan Carvajal (Mex) Mexico    
169 Daniel Badilla (Mex) Mexico    
170 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha    
171 Juiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha    
172 Leonardo Juarez (Mex) Mexico 0:04:02  
173 Carlos J. Valera (Mex) Mexico 0:10:19  
174 Sergio Escutia (Mex) Mexico 0:10:24  
DNS Gregolry Panizo (Bra) Funvic Brasilinvest    
2.Etap Paso Grande Tırmanış Kapısı (Kat. 3) 55.3km
1 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 3 puan
2 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 2  
3 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 1  

 

2.Etap 1.Sprint Kapısı – La Toma, 69.3km
1 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 3 puan
2 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos 2  
3 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 1  
2.Etap 2.Sprint Kapısı – Juan Koslay, 158km
1 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos 3 puan
2 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 2  
3 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 1  

2.Etap Sonunda Genel Sıralama
1 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 7:38:12  
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step    
3 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge    
4 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Merida    
5 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling    
6 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
7 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale    
8 Jacob Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
9 Miguel Angel Rubiano (Col) Androni Giocattoli    
10 Enzo Josue Moyano (Arg) Caja Rural    
11 Tyler Wren (USA) Jamis-Hagens Berman    
12 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
13 Andres I. Pereyra (Arg) Buenos Aires Provincia    
14 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
15 Mauro Finetto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
16 Bartiomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice    
17 Andre Cardoso (Por) Caja Rural    
18 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol    
20 Gustavo Hernandez (Arg) Clos de Pirque-Trek    
21 Yasmani Martinez (Cub) Cuba    
22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol    
23 Matteo Montaguti (Ita) Ag2R La Mondiale    
24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team    
25 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
26 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp-Endura    
27 Alexander Wetternail (Swe) Team NetApp-Endura    
28 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia    
29 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli    
30 David Arroyo (Spa) Caja Rural    
31 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli    
32 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step    
33 Arnold Alcolea (Cub) Cuba    
34 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step    
35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
36 Javier Acevedo (Col) Jamis-Hagens Berman    
37 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp-Endura    
38 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale    
39 Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura    
40 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural    
41 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
42 Xavier Florencio (Spa) Katusha Team    
43 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Polsat Polkowice    
44 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team    
45 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale    
46 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol    
47 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team    
48 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida    
49 Ricardo Diaz (Arg) San Luis Somos Todos    
50 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge    
51 Francisco Jose Ventoso (Spa) Movistar Team    
52 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team    
53 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia    
54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
55 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team    
56 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team    
57 Cayetano Jose Sarmiento (Col) Cannondale Pro Cycling    
58 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice    
59 Alessandro Vanotti (Spa) Astana Pro Team    
60 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman    
61 Alex Diniz (Bra) Funvic Brasilinvest    
62 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team    
63 Carlos Betancur (Col) Ag2R La Mondiale    
64 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
65 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step    
66 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos    
67 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
68 Alberto Contador (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
69 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R La Mondiale    
70 Edward King (USA) Cannondale Pro Cycling    
71 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
72 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team    
73 Facundo Lezica (Arg) Argentina    
74 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge    
75 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina    
76 Alejandro Sivori (Arg) Argentina    
77 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
78 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team    
79 Carlos Manarelli (Bra) Funvic Brasilinvest    
80 Juan Jose Cobo (Spa) Movistar Team    
81 Breno Sidoti (Bra) Funvic Brasilinvest    
82 Flavio De Luna (Mex) Mexico    
83 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
84 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida    
85 Angel Vicioso (Spa) Katusha Team    
86 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos    
87 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff    
88 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos    
89 Ignacio Prado (Mex) Mexico    
90 Benjamin Noval (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
91 Pedro Portuondo (Cub) Cuba    
92 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
93 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp-Endura    
94 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina    
95 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
96 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team    
97 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida    
98 Luca Paolini (Ita) Katusha Team    
99 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox    
100 Eloy Teruel (Spa) Movistar Team    
101 Alberto Losada (Spa) Katusha Team    
102 Milan Kadlek (Cze) ASC Dukla Praha    
103 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli    
104 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli    
105 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina    
106 Walter F. Perez (Arg) Buenos Aires Provincia    
107 Leonardo Giordani (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
108 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice    
109 Lisnandy Alonso (Cub) Cuba    
110 Nariyuki Masuda (Jpn) Cannondale Pro Cycling    
111 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo-Tinkoff    
112 Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo-Tinkoff    
113 Andrey Sartasov (Chi) San Luis Somos Todos    
114 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos    
115 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia    
116 Mitch Docker (Aus) Orica GreenEdge    
117 Agustin Diaz (Cub) Cuba    
118 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha    
119 Filippo Fortin (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:00:35  
120 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge    
121 Sergio Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:00:38  
122 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha 0:00:43  
123 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli    
124 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol    
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:00:52  
126 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 0:00:56  
127 Mauro Da Dalto (Ita) Cannondale Pro Cycling    
128 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Brasilinvest 0:00:58  
129 Davide Vigano (Ita) Lampre-Merida 0:01:02  
130 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:01:09  
131 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia    
132 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman    
133 Claudio M. Arone (Arg) Buenos Aires Provincia    
134 Antonio Cabrera (Chi) Clos de Pirque-Trek    
135 Yennier Lopez (Cub) Cuba    
136 Patricio Almonacid (Chi) Clos de Pirque-Trek    
137 Gonzalo Garrido (Chi) Clos de Pirque-Trek    
138 Leandro Atencio (Arg) Argentina    
139 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:01:22  
140 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:23  
141 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:40  
142 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
143 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 0:01:44  
144 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 0:01:54  
145 Luis Sepulveda (Chi) Clos de Pirque-Trek 0:01:57  
146 Juan Ferrari (Arg) Buenos Aires Provincia 0:01:58  
147 Pedro Nicacio (Bra) Funvic Brasilinvest    
148 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:02:32  
149 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling 0:02:43  
150 Damis Aleman (Arg) Jamis-Hagens Berman    
151 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge    
152 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha    
153 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step    
154 Ramiro Cabrera (Uru) Funvic Brasilinvest    
155 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia    
156 Daniel Badilla (Mex) Mexico    
157 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural    
158 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice    
159 Leonel Sarrachine (Arg) Argentina    
160 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha Team    
161 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice    
162 Fernando Barroso (Arg) Argentina    
163 Santiago A. Espindola (Arg) Buenos Aires Provincia    
164 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida    
165 Ivan Carvajal (Mex) Mexico    
166 Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha 0:03:07  
167 Juiri Hochmann (Cze) ASC Dukla Praha 0:03:09  
168 Juan A. Lucero (Arg) San Luis Somos Todos 0:03:20  
169 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman 0:04:49  
170 Hector Rangel (Mex) Mexico 0:05:36  
171 Leonardo Juarez (Mex) Mexico 0:06:06  
172 Magno Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest 0:06:09  
173 Carlos J. Valera (Mex) Mexico 0:10:19  
174 Sergio Escutia (Mex) Mexico 0:13:02  
Tırmanış Klasifikasyonu
1 Flavio De Luna (Mex) Mexico 3 puan
2 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 3  
3 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 2  
4 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 2  
5 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 1  
6 Magno Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest 1  
Sprint Klasifikasyonu
1 Walter F. Perez (Arg) Buenos Aires Provincia 6 puan
2 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos 5  
3 Guido Palma (Arg) Jamis-Hagens Berman 4  
4 Julian P. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia 3  
5 Martin Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 3  
6 Gabriel N. Juarez (Arg) Argentina 1  
7 Vojitech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha 1  
8 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman 1  
Genç Sporcu Klasifikasyonu
1 Lucas M. Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia    
2 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos    
3 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura    
4 Facundo Lezica (Arg) Argentina    
5 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina    
6 Alejandro Sivori (Arg) Argentina    
7 Ignacio Prado (Mex) Mexico    
8 Alfredo Gutierrez (Arg) Argentina    
9 Leandro Atencio (Arg) Argentina    
10 Michel Koch (Ger) Cannondale Pro Cycling    
11 Daniel Badilla (Mex) Mexico    
Takım Klasifikasyonu
1 Cannondale Pro Cycling 22:54:36  
2 Team NetApp-Endura    
3 Caja Rural    
4 Vini Fantini-Selle Italia    
5 Omega Pharma-Quick Step    
6 Lampre-Merida    
7 Lotto Belisol    
8 Ag2R La Mondiale    
9 Jamis-Hagens Berman    
10 Androni Giocattoli    
11 UnitedHealthcare Pro Cycling Team    
12 Katusha Team    
13 BMC Racing Team    
14 CCC Polsat Polkowice    
15 Orica GreenEdge    
16 Buenos Aires Provincia    
17 Bardiani Valvole-CSF Inox    
18 Astana Pro Team    
19 Movistar Team    
20 Cuba    
21 Funvic Brasilinvest    
22 Argentina    
23 San Luis Somos Todos    
24 Team Saxo-Tinkoff    
25 Mexico    
26 ASC Dukla Praha 0:00:43  
27 Clos de Pirque-Trek 0:02:18  

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın